عجیب ترین جام حذفی های تاریخ!

قهرمانی نساجی در جام حذفی، با یک اتفاق ویژه در این دوره از رقابت ها همراه بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ نساجی در حالی به مقام قهرمانی جام حذفی دست یافت که تیم های شهرستانی در این دوره کولاک کردند و تیم های تهرانی را یکی پس از دیگر کنار زدند.

با قهرمانی نساجی در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جام حذفی فوتبال، این دوره از رقابت‌ها به جمع فهرست خاص‌ترین دوره‌های جام حذفی اضافه شد. ویژگی‌هایی که باعث خاص شدن فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ جام حذفی می‌شود، فینالیست‌ شدن دو  تیمی بود که تجربه قبلی فینال جام حذفی را نداشتند.

با این حال خاص بودن جام حذفی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به همین جا ختم نمی‌شود چرا که این دوره از جام حذفی، اولین دوره‌ای محسوب می‌شود که تیم‌های تهرانی حتی به نیمه‌نهایی آن هم صعود نکردند. در ادوار مختلف جام حذفی همیشه استقلال، پرسپولیس، پاس، سایپا یا نفت حداقل به نیمه نهایی این رقابت رسیده بودند؛ اتفاقی که در این دوره رخ نداد.

به همین دلیل می‌توان گفت که جام حذفی امسال، خاص‌ترین یا شاید شگفتی‌سازترین دوره بین ادوار جام حذفی بوده است. نزدیک‌ترین اتفاقی که مشابه امسال در جام حذفی رخ داده، فینالیست‌ شدن تیم‌های غیرتهرانی در این رقابت‌ بود که ۶ بار رخ داده است. البته در تمام این دوره‌ها، تیم‌های تهرانی تا مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده بودند. این دوره‌ها به شرح زیر است:

جام حذفی ۱۳۵۵/ ملوان ۴ – تراکتورسازی یک

جام حذفی ۱۳۶۵/ ملوان ۲ – خیبر خرم‌آباد صفر

جام حذفی ۶۸-۶۷/ شاهین اهواز ۵ – ملوان ۳ (مجموع دو دیدار رفت و برگشت)

جام حذفی ۸۰-۷۹/ فجر سپاسی ۳ – ذوب‌آهن یک (مجموع دو دیدار رفت و برگشت)

جام حذفی ۸۲-۸۱/ ذوب‌آهن ۲ (۶) – فجر سپاسی ۲ (۵) (رفت و برگشت)

جام حذفی ۹۳-۹۲/ تراکتور سازی یک – مس کرمان صفر

 

دیدگاه تان را بنویسید