هشدار آندو به مجیدی: از گذشته عبرت بگیر؛ به این فاصله نباید بسنده کرد

کاپیتان سابق استقلال می‌گوید شرایط استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر ایده آل است اما اعضای این تیم نباید به فاصله شش امتیازی با پرسپولیس بسنده کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ آندرانیک تیموریان در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر درباره شرایط استقلال در لیگ بیست و یکم صحبت کرد و گفت: به نظر من نسبت به چند سال اخیر که استقلال بنا به دلایلی نتوانست مقام اول لیگ برتر را کسب کند، امسال شرایط مطلوب است. تغییراتی در بخش مدیریت صورت گرفته و با آمدن آقای آجورلو، باشگاه به ثبات خاصی رسیده است و بازیکنانی که آقای مجیدی مدنظر داشتند را ایشان توانستند در اختیار داشته باشند و نیروی قوی و خوبی را به تیم تزریق کردند.

او سپس با اشاره به اختلاف شش امتیازی استقلال با تیم دوم جدول گفت: شش امتیازی که استقلال از بقیه تیم ها جلو است، گارانتی نسبتا خوبی است اما نباید به این شش امتیاز بسنده کنند ولی در مجموع شرایط‌ استقلال برای قهرمانی ایده‌آل است و می‌توانند قهرمان شوند.

تیموریان ادامه داد: ما با آقای مظلومی اختلاف ۶ امتیازی را تجربه کرده‌ایم اما متاسفانه به خاطر مصدومیت هایی که در تیم رخ داد، نتوانستیم لیگ را بگیریم و فقط در جام حذفی قهرمان شدیم اما امیدوارم استقلال با پتانسیل بالا و بازیکنان خوبی که در اختیار دارد و فوتبالی که به نمایش می‌گذارد، امسال بتواند بعد از ده سال یک جام قشنگ را به هواداران خودش تقدیم کند تا هواداران هم با قوت قلب بیشتری به استادیوم بیایند و بازی ها را نگاه کنند.

بازیکن اسبق استقلال در واکنش به اینکه این تیم بازی هایش را اقتصادی و با یک گل می‌برد گفت: در حال حاضر در فوتبال روز دنیا بیشتر به سه امتیاز بازی نگاه می‌کنند و تعداد گل تفاوتی ندارد. باید دید اهداف و طرز تفکر سرمربی و کادرفنی تیم و مدیریت باشگاه چطور است و در چه استراتژی هستند و نسبت به آن اهداف قدم برداشت. شاید یک بازی ۱-۰ به پایان برسد و یک بازی گل های بیشتری داشته باشد. مهم این است که استقلال تهران امسال قهرمان لیگ شود؛ نمی‌توانیم بی محابا در لیگ بازی کنیم و امتیازاتی که با زحمت به دست آوردیم را از دست بدهیم.

او با تاکید بر اینکه استقلال نسبت به نیم فصل اول پیشرفت قابل توجهی داشته عنوان کرد: به نظر می‌رسید آقای مجیدی و کادرفنی‌شان دچار دودستگی شده بودند و نتوانسته بودند نفرات هماهنگی را غربال کنند و به ترکیبی که می‌خواستند نرسیده بودند اما در نیم فصل دوم شرایط به مراتب بهتر شد و استقلال توانست نتایج قابل قبول تری بگیرد و ارنج بهتری داشته باشد. البته این تیم در فاز و حمله نواقصی داشته‌ اما در مجموع از نیم فصل اول خیلی بهتر کار کرده است.

کاپیتان سابق استقلال در پایان درباره شش هفته پایانی لیگ گفت: چند بازی آخر لیگ هم برای بالای جدولی ها حائز اهمیت است و هم آنهایی که آخر جدول هستند؛ یکی برای قهرمانی می‌جنگد و یکی برای نیفتادن به دسته پایین تر. هر بازی برای خودش جذابیت خاصی دارد. برای بازیکنان استقلال بستری برای قهرمانی لیگ مهیا است، تیم های پایین تر یک بستر دیگری برای نیفتادن برای خودشان مهیا کرده‌اند. از طرفی هر چه به آخر لیگ نزدیک تر می‌شویم بازی ها و امتیاز گرفتن و امتیاز دادن به تیم های رقیب سخت تر می‌شود. استقلال باید در این چند بازی محتاطانه تر و باهوش تر قدم بردارد.

دیدگاه تان را بنویسید