۳ طلا در انتظار آزاد کاران ایران در قهرمانی آسیا

۳ آزادکار ایران در ۵ وزن نخست مسابقات قهرمانی آسیا راهی فینال شدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا از امروز در مغولستان آغاز شد که در 5 وزن نخست ملی‌پوشان کشورمان روی تشک رفتند. در روز اول رحمان عموزاد، علی سوادکوهی، محمدحسین محمدیان راهی فینال شدند تا 3 مدال طلا در انتظار کاروان ایران باشد. 

نتایج کامل به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه 10 بر 6 مغلوب شد. باتوجه به شکست این کشتی‌کار مقابل حریف هندی، مومنی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر مقابل عنایت‌اله از پاکستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. آزادکار کشورمان در این مرحله به مصاف تسوگبادراخ تسیویسورن از مغلوستان رفت و با نتیجه 6 بر صفر به برتری رسید تا دیگر فینالیست کشورمان باشد.

در وزن 70 کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 مغلوب تایشی ناریکانی از ژاپن شد و با حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، وی نیز در دیدار رده بندی حضور خواهد داشت.

در وزن 79 کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه 8 بر 6 مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تاکاهاشی از ژاپن رفت که 3 بر صفر پیروز شد تا راهی فینال شود.

در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند رفت که با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی فینال شد. حریف وی در این مرحله باتزول اولزیسایخان از مغولستان خواهد بود. 

 

دیدگاه تان را بنویسید