با حضور رئیس و اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ؛

بازدید صالحی امیری از آخرین اردوی بسکتبال بانوان

رییس کمیته ملی المپیک و اعضای هیات اجرایی از آخرین اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان عصر امروز در محل این فدراسیون بازدید کردند .

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس ؛ سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مریم کاظمی‌پور معاون زنان وزارت ورزش و جوانان، ،طاهره طاهریان نایب رییس ، نصراله سجادی ، محید کیهانی ، علیرضا رحیمی ، علیرضا دادگر ، عبدی افتخاری  اعضای هیات اجرایی ، پیمان فخری ، سید محسن میر ، سپیده گلیجانی مقدم  از آخرین اردوی تیم ملی بسکتبال زنان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال ضمن تشکر از ریاست کمیته ملی المپیک و اعضای هیات اجرایی برای بازدید از اردوی تیم ملی بانوان اظهار داشت  این تیم قرار است در مسابقات کاپ آسیا حضور داشته باشد و این نخستین رویداد رسمی است که بانوان بسکتبال کشورمان در آن حاضر می شوند .پیش از این بدلیل عدم پذیرش حجاب بانوان توسط فدراسیون جهانی بسکتبال این امکان وجود نداشت . 

در ادامه طاهره طاهریان نائب رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از اعضای تیم ملی بسکتبال ، افزود : بسکتبال از جمله رشته هایی هست که رشد خوبی بعد از انقلاب داشته و بدلیل رفع محدودیت ها در فدراسیون جهانی امکان حضور پر قدرت شما در عرصه های جهانی وجود دارد . و برای همه ملی پوشان ارزوی موفقیت کرد . 

مریم کاظم پور معاون زنان وزارت ورزش نیز ضمن ارزوی موفقیت برای بسکتبالیست های شایسته کشورمان اظهار داشت : در ابتدا برای تک تک شما ارزوی سلامتی دارم و امیدوارم با حضور قدرتمند خودتون در این رقابت ها به سقف ارزوهاتون برسید و این حضور مقدمه ای برای رویدادهای آتی باشد . 

در ادامه دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک هم خطاب به اعضای تیم ملی زنان گفت: امروز همه همکاران من برای تشکر از شما آمده‌اند و دوست داریم دختران‌مان بدرخشند. آمدم فقط بگویم فراتر از بسکتبال و نتیجه، حضور شما اهمیت دارد. ما باور داریم که داخل کشور تبعیضی بین دختران و پسران وجود ندارد و باید با حضور و تکرار حضور در عرصه‌های بین‌المللی ثابت کنیم که در باور، فسلفه انسان‌شناسی و اخلاقیات‌مان تبعیضی نداریم. بنابراین حضور شما جدای از نتیجه از این نظر برای‌مان مهم است. استرس نداشته باشید. شک ندارم در سال‌های آتی در آسیا می‌درخشید، مدعی المپیک می‌شوید و ما روزی شما را از قاب تلویزیون در المپیک می‌بینیم. اگر در پاریس این اتفاق نیفتد در لس‌آنجلس خواهیم دید چون انگیزه و اراده‌ی دختران ما خیلی زیاد است‌.

کیمیا یزدیان طهرانی، یکی از ملی‌پوشان بسکتبال ایران در این مراسم  به عنوان نماینده ورزشکاران ضمن تقدیر و تشکر از تمامی امکاناتی که برای برگزار اردوها و اعزام صورت گرفته درخواست کرد که دیدارهای تدارکاتی بیشتری برای بانوان بسکتبالیست  در نظر گرفته شود که صالحی امیری قول حمایت بیش‌تری از تیم ملی را داد و گفت: برای اردوهای تدارکاتی کمک می‌کنیم تا بخشی از هزینه‌ها را تقبل کنیم و بخشی از هزینه‌ها را هم وزارت ورزش تامین کند. این‌جا به دختران عزیزمان قول می‌دهیم که حتما برای اردوهایی که اعزام خواهید شد، کمک کنیم.

با-حضور-رئیس-و-اعضای-هیات-اجرایی-کمیته-ملی-المپیک-از-اخرین-اردوی-بسکتبال-بانوان-بازدید-شد

65881_orig

 

دیدگاه تان را بنویسید