جی پلاس

چه تیم هایی هنوز در فوتبال اروپا نباختند؟

تنها دو تیم در پنج لیگ برتر اروپایی تاکنون در این فصل شکست نخورده اند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، در آغاز هفته اتفاق غیر منتظره ای رخ داد و پنج صدرنشین لیگ های اروپایی مغلوب شدند. اگر تنها پنج لیگ برتر قاره سبز در نظر گرفته شود سه تیم رئال مادرید، پاری‌سن ژرمن و بایرن مونیخ این هفته را با شکست به پایان رساندند. در این میان صدرنشینان بوندسلیگا و لیگ یک فرانسه برای نخستین بار در این فصل بازی خود را واگذار کردند. یکشنبه بعد از ظهر پاریس میزبان رن بود که با دو گل مغلوب شد. تیم پوچتینو بازی بدی را به نمایش گذاشت اما نکته عجیب نداشتن حتی یک در ضربه در چارچوب با وجود حضور کیلیان‌ ام‌باپه، لیونل مسی و نیمار در ترکیب اصلی بود.

تیم های اروپایی

آلیانز آره‌نا هم شاهد اولین شکست تیم یولیان ناگلزمن بود. بایرن که تا این هفته تیم ترسناکی بود و حریفانش را گلباران می کرد تنها یک بار دروازه فرانکفورت را باز کرد و مهمان با دو گلی که به ثمر رساند برنده بازی شد. البته درخشش کوین ترپ در این پیروزی تاثیر گذار بود، دروازه‌بان آلمانی ۱۰ ضربه باوارایی ها را مهار کرد و تنها لئون گورتسکا توانست دروازه‌اش را باز کند. سویا دیگر تیمی بود که تاکنون در هیچ یک از رقابت ها مغلوب نشده بود. تیم یولن لوپتگی برای سومین بار در این فصل لالیگا دروازه‌اش باز شد تا همان تک گل برای شکستشان مقابل گرانادا کافی باشد. 

تیم های اروپایی

اکنون در پنج لیگ برتر اروپایی تنها لیورپول و فرایبورگ بدون شکست هستند. شاگردان یورگن کلوپ از هفت بازی خود در لیگ برتر چهار پیروزی و سه تساوی کسب کردند، در لیگ قهرمانان هر دو دیدار را با برد به پایان رساندند و در جام اتحادیه هم نوریچ را شکست دادند. نکته قابل توجه درباره لیورپول این است که این تیم در دیدارهای بزرگ لیگ برتر شکست نخورد و برابر چلسی و منچسترسیتی به تساوی دست یافت. از طرفی فرایبورگ این رکورد را در بوندسلیگا و جام حذفی به ثبت رسانده است. تیم آلمانی مانند لیورپول چهار برد و سه تساوی به دست آورده است و با ۱۵ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد. فرایبورگ تنها بازی خود در جام حذفی با نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

تیم های اروپایی

اگر تنها لیگ های داخلی در نظر گرفته شود تعداد شکست ناپذیران افزایش پیدا می کند. در سری آ ایتالیا تا پایان هفته هفتم ناپولی، میلان و اینتر بدون شکست باقی ماندند. ناپولی همه بازی هایش را با پیروزی پشت سر گذاشته و با ۲۱ امتیاز صدرنشین است. میلان با شش برد و یک تساوی رتبه دوم را به خود اختصاص داده و اینتر ۱۷ امتیازی پنج پیروزی و دو تساوی کسب کرده است. در لالیگا تنها ویارئال هنوز مغلوب نشده است. شاگردان اونای امری پس از انجام هفت بازی (یک بازی کمتر از دیگر تیم ها) دو برد و پنج تساوی به دست آوردند. درست است زیردریایی ها تاکنون شکست نخورده اند اما با یازده امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار دارند. در میان پنج لیگ برتر اروپا تنها در لیگ فرانسه همه تیم ها حداقل یک بار مغلوب شده اند. 

تیم های اروپایی

دیدگاه تان را بنویسید