پیشکسوت فوتبال ایران درگذشت+ عکس

علی کرم سوری پیشکسوت فوتبال ایران پس از گذراندن دورانی سخت در میانه‌های هفتمین دهه زندگی چشم از جهان فرو بست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، هواداران قدیمی‌تر فوتبال و آنها که با لیگ تخت جمشید فوتبال را شناختند، نام او را حتما به خاطر دارند. مهاجم تند و تیزی که  عملکرد درخشانی با پیراهن بانک ملی داشت و البته با یک مشخصه بارز در ذهن اهالی فوتبال ماندگار بود؛ وفاداری به پیراهن این تیم جنوب شهر.

 

01646937

علی کرم سوری در تیمی که به جام جهانی جوانان رفت (ایستاده از چپ نفر اول)

 

ورزش سه نوشت: زنده یاد کرم سوری که با پیشنهاداتی از پرسپولیس و تاج نیز مواجه بود، تصمیم گرفت دوران اوج فوتبالش را در دیگر قطب آن دوران فوتبال ایران سپری کند و از شمیرانات تا شهر ری را برود تا به محل تمرین تیم محبوبش برسد.

کرم سوری در رده جوانان موفق شد به پیراهن تیم ملی هم برسد و حتی به جام جهانی ۱۹۷۷ تونس نیز رفت و جزو تیمی بود که ساحل عاج را با ۳ گل مغلوب کرد.

اگرچه علی کرم سوری اغلب دوران فوتبالش را در تهران گذراند اما معرفی اش به فوتبال ایران در یک تورنمنت بین المللی در تبریز رقم خورد. جایی که با پروازهای استادانه گل‌های تماشایی چشم تمام تماشاگران ورزشگاه باغشمال را به خود خیره کرد و در بازی فینال با یک گل پشت پا به دروازه فنلاند، قهرمانی را نصیب تیمش کرد. او برنده کفش طلای مسابقات نیز شد.

این پیشکسوت ارزنده فوتبال ایران سالها با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد و در نهایت دار فانی را وداع گفت تا همبازیان و خانواده اش را در سوگ بنشاند.

01646939

دیدگاه تان را بنویسید