حلالی در گفت و گو با جی پلاس؛

استقلال بازیکن میلیون دلاری فروخت و 5 هزار دلاری خرید! /پرسپولیس به کمتر از فینال بسنده نمی کند/ هر سال ضعیف تر می شویم و انتظار قهرمانی داریم؟

یک کارشناس فوتبال با بیان اینکه پرسپولیس در حد حضور در فینال آسیا است گفت: با این که یارهای خوب پرسپولیس رفتند و تیم به اندازه کافی تقویت نشد می توانیم فینالیست شویم چرا که تیم ما ساختار دارد و بازیکن باانگیزه خود جای بازیکنان قبلی را پر می کند.

لینک کوتاه کپی شد

اسماعیل حلالی در گفت و گو با جی پلاس؛ درباره پیروزی دیرهنگام پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان و صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال خوب بازی کرد و فضای مقابل دروازه را هم بسته بود. به نظر در آن کشور هم تماشاگران به تازگی به ورزشگاه ها آمده بودند و حریف تحت تاثیر تماشاگران خود خوب بازی کرد ولی مشخص بود زور فنی آن تیم به پرسپولیس نمی رسید. من فکر می کردم استقلال نیمه اول مدارا می کند و برای نیمه دوم برنامه دارند اما دیدم آن ها از پرسپولیس ترسیده اند و ترس در وجودشان مشخص بود.

این کارشناس فوتبال و پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به برنامه این تیم برای دیدار شب گذشته اظهار کرد: ما از دقیقه یک استقلال را تحت تاثیر قرار دادیم و مالکیت توپ در اختیار تیم ما بود. در نیمه اول به خاطر فشردگی مقابل دروازه استقلال موقعیتی نداشتیم. شرایط در نیمه دوم به مراتب بهتر شد و استقلال یک مقدار جلو آمد و چند موقعیت به پرسپولیس داد. گلی که در دقیقه 89 زدیم، در زمانی بود که دیگر کاری هم از دست استقلال بر نمی آمد. قبل از آن هم کار سخت شده بود و حریف می‌خواست بازی را به وقت های اضافه و پنالتی ببرد. آن ها دنبال تک اشتباهات بودند. خدا را شکر پرسپولیس فوق العاده بازی کرد و نشان داد که پرسپولیس باید فینالیست بماند و این کمترین کار است.

وی درباره اینکه آیا پرسپولیس می تواند با توجه به حضور الهلال و النصر عربستان و الوحده امارات در یک چهارم نهایی، به فینال برود و قهرمان شود، تاکید کرد: با این که یارهای خوبمان رفتند و تیم ما به اندازه بازیکنانی که رفتند، تقویت نشد و بازیکنان جدید به لحاظ فنی و هماهنگی در سطح پایینی نسبت به جدا شده ها هستند، می توانیم فینالیست شویم چرا که تیم ما ساختار دارد و بازیکن باانگیزه خود جای بازیکنان قبلی را پر می کند. فرشاد فرجی دیروز فوق العاده بود. اصلا نبود کنعانی زادگان حس نشد. در پست های دیگر هم باید به این ترتیب عمل کنند. در برخی از پست ها بالا و پایین داریم. باید زمان بدهیم و امیدوارم این اتفاق در پست های دیگر هم رقم بخورد.

پرسپولیس استقلال تاجیکستان لیگ قهرمانان آسیا سیامک نعمتی

حلالی به روند جدا شدن بازیکنان ایرانی از تیم های خود بدون هیچ درآمدزایی اشاره کرد و گفت: هر سال دو، سه بازیکن ملی پوش را از دست می دهیم و بازیکنی می آوریم که فقط در سطح باشگاه ها بازی کرده است و دوباره آن ها ملی پوش می شوند و به تیم های خارجی می روند. تنها ایراد کار ما این است که بازیکنان بدون پول جدا شدند و تیم هیچ گونه عادیدی از این مسیر نداشت. این موضوع ضعف مدیریت را می رساند. باید قرارداد بلند مدت ببندیم که تیم از نقل و انتقال بازیکنان به درآمدزایی برسد.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا حضور ثابت عبدی در ترکیب اصلی، به نسبت آل کثیر و پاکدل گزینه بهتری بود تصریح کرد: بله همین اینطور است. عبدی شرایط روحی بالایی دارد و در اواخر لیگ چند گل زد و پاس گل داد. او کیفیت فوق العاده ای داشت و دیروز دو پاس فوق العاده داشت و عملکرد بسیار مطلوبی به را به نمایش گذاشت. گل محمدی بازیکنی که دو سال است با او کار می کند و آسیا و همه جا را دیده با بازیکن تازه وارد مقایسه نمی کند. اتفاقا فکر می کردم دیروز ما با دو مهاجم بازی کنند و امیری را یک خط عقب تر بیاوریم ولی وحید را جلو گذاشت و تیم با سیستم1-5-4 بازی کرد و احتیاط داشت. اگر دو مهاجم هم داشتیم نتیجه بهتری می گرفتیم.

پیشکسوت پرسپولیس درباره عملکرد بازیکنان جدید پرسپولی از جمله رضا اسدی اظهار کرد: اسدی برای بازی اول بد نبود. بازی اول خیلی سخت است و او عملکرد خوبی داشت و خودش هم می داند که باید بازی های به مراتب با کیفیت تری به نمایش بگذارد چرا که او را با کیفیت احمد نوراللهی می سنجند. او باید در اضافه شدن، ضربه زدن و پاس دادن فعال تر شود و خودش هم این وظیفه را می داند.

حلالی درباره مشکل پرسپولیس برای مرحله بعد این مسابقات به خصوص در زمینه نبود بازی رسمی به علت تعطیلی لیگ برتر گفت: شما صد بازی تدارکاتی هم انجام دهید جای یک بازی رسمی را نمی گیرد.  اگر لیگ شروع می شد به پرسپولیس کمک می کرد اما متاسفانه مسابقات در اواخر مهر شروع می شود.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا پرسولیس نیازمند تقویت است تا حداقل بتواند با قدرت بیشتری در لیگ بازی کند اذعان کرد: به نظرم پرسپولیس نیازمند جذب یکی، دو بازیکن دیگر است اما فعلا پنجره نقل و انتقالات تیم بسته شده و مدیریت باشگاه باید پول کالدرون را تامین کند. تیم نیاز داشت برای حضور در آسیا یکی، دو بازیکن طراز اول را جذب کند که کمک حال شود. البته الان هم مشکلی نداریم.

وی درباره اینکه آیا این تیم توان قهرمانی در آسیا را دارد گفت: مشکلات ما یکی، دو تا نیست. تیم ضعیف تر شده است و الان می‌خواهیم قهرمان شویم اما تیم را ضعیف تر می کنیم. تیم ما سال قبل به علت وجود بازیکنان خوب در ترکیب اولسان هیوندای کم آورد چرا که سطح خارجی های ان تیم فراتر از آسیا بود. ما هر سال که به فینال می رویم ضعیف تر می شویم. باید واقعیت را بپذیریم.

حلالی درباره تضعیف استقلال و تراکتور و حذف این دو تیم از آسیا اظهار کرد: تراکتور تمرین و مدیریت نداشت. این وضعیت چه معنایی دارد؟ بازیکنان خوب این تیم هم رفتند. متوجه نیستم ما می خواهیم با این وضعیت به فینال هم برویم؟ استقلال بازیکن چندین میلیون دلاری را از دست داده و به جای آن بازیکن پنج هزار دلاری می‌آورد. نمی توان با آن بازیکن قهرمان شد. ما خودمان را گول می زنیم. این بازیکنان نیازمند زمان هستند و آن کس که فوتبال را می فهمد، می داند که مربیان تقصیری ندارند.

این مربی فوتبال درباره آینده پرسپولیس در این مسابقات گفت: من هم امیدوارم نتایج خوبی بگیریم و قهرمان شویم اما فقط با امید نمی توان زندگی کرد. باید ابزار لازم را در اختیار مربی بگذارند. باید ورودی بدهند و از مربی خروجی بخواهند. این موضوع زور دارد. استعدادهای خوبی داریم اما مستلزم این است که به بازیکنان زمان و فرصت بدهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید