سرمربی عراق بعد از باخت به ایران اعتراف کرد/ مقصر باخت شاگردان ادووکات معرفی شد

سرمربی تیم ملی عراق بعد از باخت مقابل ایران اعتراف کرد که شاگردان اسکوچیچ عملکرد بهتری داشتند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی فوتبال کشورمان امشب در دومین بازی اش از انتخابی جام جهانی مقابل عراق قرار گرفت و با نتیجه قاطع 3 بر صفر به پیروزی رسید.

دیک ادووکات سرمربی سرشناس عراق بعد از این باخت سنگین، گفت: ما قبل از آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی آمادگی مناسبی نداشتیم و وقتی آمدم زمان بسیار کمی برای آماده کردن تیم داشتم. برخی از بازیکنان با توجه به سبک دفاعی سرمربی سابق عراق(کاتانچ) به این سبک عادت کرده اند و تغییر سبک برای این بازیکنان سخت است.ما تنها دو اردوی یک هفته‌ای داشتیم و بازی‌هایی مقابل تیم‌های آماتور داشتیم. من الان متوجه هستم که چرا تیم پیش از این با پنج بازیکن در دفاع کار می‌کرد و نه چهار مدافع. 

وی افزود: می دانم ملت عراق از این باخت ناراحت هستند و حس بدی دارند، من هم از این نتیجه ناراحت هستم. اما باید منطقی باشیم و باید بپذیریم در این بازی رقیب از ما بهتر بود و به پیروزی رسید اگرچه  اما هنوز هشت بازی دیگر پیش‌رو داریم.

 سرمربی عراق یادآور شد: در این سطح ما اشتباهات زیادی داشتیم. روی گل‌های اول و دوم واقعاً اشتباهات ابتدایی داشتیم. گل سوم روی حرکت عالی تیم ایران به ثمر رسید. ما در مقابل کره‌جنوبی ما بسیار خوب دفاع کردیم، اما در این بازی از هم پاشیده‌ شدیم. به عنوان سرمربی یک تیم ‌ملی وظیفه من نیست که بازیکنان را از نظر بدنی آماده ‌کنم و این مسئله باید در باشگاه‌ها اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: باید قبول کنیم ما هماهنگی بازی با کره‌جنوبی را نداشتیم.ما آماده بودیم که دفاع کنیم و در ضد حمله ضربه بزنیم. در بازی‌هایی که در اردو مقابل تیم‌های آماتور انجام دادیم، با چهار دفاع بازی کردیم و در مقابل کره جنوبی این مسئله موثر واقع شد، اما مقابل ایران نمی شد این اتفاق بیفتد. بازیکنان ما باید سطح بازی خود را ارتقا دهند.

ادووکات تاکید کرد:ما باید به دنبال بازیکنان خوب عراقی در خارج از عراق باشیم که در کوران مسابقات قرار دارند. باید آنها را پیدا کنیم تا تیم ملی عراق را تقویت کنیم.

هادی: همه ما مقصر این شکست هستیم

صفاء هادی بازیکن خط میانی عراق بعد از بازی گفت:  باید به خود بیاییم و عملکرد خود را در این بازی دوباره بررسی کرد. بازی خوبی را به نمایش نگذاشتیم. همه ما مقصر این شکست هستیم.

تیم ملی فوتبال عراق در دو بازی خود تنها یک امتیاز کسب کرده است این درحالی است که ایران با ۶ امتیاز صدرنشین است.

حسین: با گل زودهنگام آشفته شدیم

ایمن حسین پس از شکست 3 بر صفر تیم ملی عراق مقابل ایران گفت: پس از اینکه نتیجه خوبی مقابل کره‌جنوبی کسب کردیم، برابر ایران موفق نبودیم. پس از گل زودهنگام ایران دچار آشفتگی شدیم و در نیمه اول بد بازی کردیم. در نیمه دوم می‌توانستیم به بازی بازگردیم و چندین بار برای گلزنی تلاش کردیم که موفق نبودیم.

وی با بیان اینکه ایران دو بار از روی ضدحملات به گل رسید و عراقی‌ها را شگفت‌زده کرد، گفت: هنوز دیدارهای زیادی پیش رو داریم و تلاش می‌کنیم با جبران اشتباهات خود، به جدول مسابقات برگردیم. از هواداران عراق بابت این شکست عذرخواهی می‌کنیم و به آنها می‌گویم برای جبران تلاش خواهیم کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید