برگزاری تمرین تیم ملی فوتبال در کمپ لیورپول و بایرن‌مونیخ + تصاویر

تیم ملی فوتبال کشورمان که برای دیدار با عراق راهی دوحه قطر شده، در یکی از کمپ‌های تمرینی جام جهانی ۲۰۲۲ تمرینات خود را پشت سر می‌گذارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از کانال فوتبال در قطر، کمپ تمرینی الارسال 2 که هم‌اکنون در اختیار تیم ملی فوتبال ایران و در منطقه عنیزا (الدفنه) در شمال شرق دوحه قرار دارد، یکی از 41 کمپ تمرینی به بهره‌برداری رسیده جام جهانی 2022 قطر است که پیش از این کمپ تمرینی لیورپول و بایرن مونیخ در جام جهانی باشگاه‌های 2019 و 2020 بود.

تسنیم نوشت؛ کمیته برگزاری جام جهانی 2022 برای آماده‌سازی قطر از میزبانی این مسابقات، علاوه بر ساخت کمپ‌های جدید، کمپ تمام باشگاه‌های لیگ ستارگان را ارتقا داده تا این کمپ‌ها با استانداردهای فیفا برای جام جهانی همخوانی داشته باشد و تعداد کمپ‌های تمرینی به 41 کمپ رسیده است.

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

هر یک از 32 تیم شرکت کننده در جام جهانی 2022، یک مجموعه تمرینی اختصاصی خواهند داشت که از ابتدا تا انتهای جام جهانی در اختیار آنهاست و برخلاف جام‌های جهانی قبلی برای هر مسابقه نیاز به سفر به شهری دیگر و تمرین در زمینی دیگر نیست.

هر یک از این مجموعه کمپ‌های تمرینی دارای باشگاه بدنسازی، سونا و جکوزی، اتاق کنفرانس، اتاق جلسات، رختکن و ... است. همچنین چمن تمام این زمین‌های تمرینی این کمپ‌ها از مجموعه چمن اسپایر تغذیه شده که مشابه چمن تمام استادیوم‌های جام جهانی است تا تیم‌ها تفاوتی بین زمین تمرین و مسابقه حس نکنند.

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

هر کدام از تیم‌های صعود کننده به جام جهانی پیش از شروع مسابقات باید کمپ‌های خود را از میان 41 کمپ تمرینی انتخاب کنند. همچنین یکی از این مجموعه‌های تمرینی برای استفاده داوران در نظر گرفته شده و 8 زمین تمرینی هم ذخیره است تا در صورت نیاز استفاده شود.

همچنین کنار هر کمپ تمرینی یک زمین چمن ذخیره وجود دارد که در صورت آسیب زمین‌ها و برای ترمیم از این چمن ذخیره استفاده می‌شود.

در پایان جام جهانی نیز باشگاه‌های قطری از این کمپ‌ها بهره‌برداری خواهند کرد و تعداد 18 کمپ از 41 کمپ نیز در پایان جام جهانی برای استفاده عمومی خواهد بود.

همچنین کنار هر کمپ تمرینی یک زمین چمن ذخیره وجود دارد که در صورت آسیب به هر کدام از زمین‌ها، از این چمن برای ترمیم استفاده می‌شود.

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی 2022 قطر ,

تیم زیر 23 سال ایران در آذرماه 1398 در همین مجموعه تمرینی کمپ خود را پیش از انتخابی المپیک 2020 توکیو برپا کرده بود و تیم ملی بانوان ایران نیز در فروردین‌ ماه 1398 و در حین مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو در کمپ تمرینی جام جهانی در منطقه السیلیه تمرین کرده بود.

به گزارش تسنیم ایران از ساعت 22:30 سه‌شنبه هفته جاری در هفته دوم مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 به مصاف عراق می‌رود.

دیدگاه تان را بنویسید