حسرت "بچه عقاب" در لیگ اسپانیا

دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت:‌ وقتی در لیگ خودمان می‌دیدم که دروازه بانان برزیلی رو به روی هم قرار می‌گیرند و پس از بازی از خاطرات خود در لیگ برزیل می‌گویند، حسرت می‌خوردم و دوست داشتم این اتفاق برای ما هم رخ دهد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، امیر عابدزاده، دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عملکردش در تیم پونفرادینا اظهار داشت: خدا را شکر توانستم شروع خوبی در تیم جدیدم داشته باشم. تصمیم قلبی و خوبی گرفتم و خیلی خوشحالم که در اسپانیا بازی می‌کنم. بازی در این کشور همیشه یکی از اهداف من بوده است. خدا را شکر مراحل تکاملم را طی می‌کنم. از جای خوبی کارم را شروع کردم و ان شاءالله پله پله بالا می‌آیم.

عابدزاده در خصوص شانس تیمش برای صعود به لالیگا گفت: لالیگای بی، لیگ رقابتی است که سطح تیم‌ها به هم نزدیک است. تیم‌های زیادی در این لیگ حضور دارند که چندین سال در لالیگا بازی می‌کردند. به همین دلیل لالیگای بی، لیگ پرفشار و پر از مدعی است و می‌توان گفت که روی کاغذ تمام تیم‌ها شانس صعود به لالیگا را دارند. خدا را شکر ما هم شروع خوبی داشتیم. خیلی مهم بود که شروع خوبی در لیگ داشته باشیم، زیرا به ما انگیزه و انرژی داد که در ادامه لیگ قوی‌تر به کارمان ادامه دهیم.

دروازه بان تیم ملی کشورمان در واکنش به برگزاری اردوی تیم ملی تحت تدابیر شدید برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا عنوان کرد: شرایط عجیب و غریبی نیست. به هر حال ما باید خودمان را با شرایطی که وجود دارد وفق دهیم. باید مانند آب از سنگ‌هایی که در مسیرمان قرار می‌گیرند عبور کنیم و با تمام تمرکز به سمت تنها هدف خودمان یعنی سربلندی ایران حرکت کنیم. باید از هر فیفا دی استفاده کنیم و با پیروزی در تمام بازی‌های انتخابی جام جهانی به چیزی که لیاقتش را داریم برسیم و به جام جهانی صعود کنیم.

او در خصوص نتایج ضعیف تیم ملی در دور اول انتخابی و صعود پراسترس این تیم به دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: اکنون به تجربه رسیدیم و درک می‌کنیم که شروع خوب چقدر مهم است. آگاهانه باید شروع خوب را انتخاب کنیم، زیرا در دور قبلی نتوانستیم شروع خوبی رقم بزنیم و اکنون می‌دانیم که چنین چیزی چقدر ارزشمند است. باید با تمام انرژی وارد بازی‌ها شویم و همان طور که در ۴ بازی آخر در بحرین کار را درآوردیم، کارمان را شروع کنیم.

عابدزاده درباره حریفان کشورمان در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت‌: از تمام حریفان شناخت کافی داریم. ما هر موقع بهترین خودمان بودیم تمام حریفان آسیایی را بردیم و برابر اسپانیا و پرتغال حرف برای گفتن داشتیم. توانایی شکست دادن تیم‌های آسیایی را داریم و برترین تفکر این است که بهترین خودمان باشیم. آنالیز قبل از بازی مهم است و ما بازیکنان سعی می‌کنیم بهترین عملکردمان را ارائه کنیم تا دل مردم شاد شود.

او در واکنش به لژیونر شدن خود و ۲ دروازه بان دیگر تیم ملی گفت: وقتی در لیگ خودمان می‌دیدم که دروازه بانان برزیلی رو به روی هم قرار می‌گیرند و پس از بازی از خاطرات خود در لیگ برزیل می‌گویند، حسرت می‌خوردم و دوست داشتم این اتفاق برای ما هم رخ دهد. خیلی خوشحالم که در این چند سال نماینده خوبی برای ایران بودم و دروازه بانان ایرانی دیگر هم به اروپا آمدند. امیدوارم با عملکردمان بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید