جی پلاس

۷ لحظه المپیک توکیو| بولت استخر!

برخی از ورزشکاران حاضر در المپیک توکیو ۲۰۲۰ با عملکردشان لحظات برجسته ای را در تاریخ این بازی ها به ثبت رساندند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، المپیک توکیو ۲۰۲۰ با مدال ها، رکوردها و عملکرد های ناامید کننده به پایان رسید. این بازی ها لحظات برجسته ای داشت که برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد شد.

درسل، پادشاه استخر

ورزشکاران المپیک توکیو

کائلب درسل به خاطر عملکرد فوق العاده اش در توکیو در یادها خواهد ماند. به نوشته آس، شناگر آمریکایی در شش ماده ای که شنا کرد توانست پنج مدال طلا کسب کند و رکورد جهان را هم بشکند. در شنای ۱۰۰ متر پروانه رکورد ۴۹.۴۵ ثانیه را به ثبت رساند و توانست در شنای ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد هم مدال طلا را بر گردن آویزد تا پادشاه سرعت شود. بولت استخر، طلای ۴ در ۱۰۰ متر آزاد و ۴ در ۱۰۰ متر مختلط را کسب کرد. او اکنون در دو المپیک هفت طلا به دست آورده است و با توجه به این که ۲۴ ساله است در المپیک پاریس ۲۰۲۴ روی فرم خواهد بود.

 هونگچان کوان، کومانچی توکیو

ورزشکاران المپیک توکیو

کوان همانند نادیا کومانچی، ژیمناست رومانیایی (المپیک مونترال ۱۹۷۶) نامش در تاریخ ثبت خواهد شد. ورزشکار ۱۴ ساله چینی توانست ۱۰ امتیاز کامل را در شیرجه ۱۰ متر کسب کند. او دو بار امتیاز کامل را به دست آورد و در مجموع ۲۴ امتیاز از ۳۵ امتیازی که داوران می دهند را کسب کرد. کوان در حالی مدال طلا را بر گردن آویخت که کشورش در این رشته حمکرانی می کند و شیرجه زن ها از کودکی این حرفه را یاد می گیرند. 

بایلز و سلامت روح

ورزشکاران المپیک توکیو

سیمون بایلز می توانست شش مدال طلا در توکیو برگردن آویزد اما با انصراف ناگهانی‌اش در روز دوم رقابت‌های ژیمناستیک همه را شگفت زده کرد. ورزشکار آمریکایی اعلام کرد از لحاظ روحی برای مسابقه دادن آماده نیست چون فشار زیادی رویش است. او در نهایت در آخرین مسابقه ژیمناستیک هنری یعنی چوب موازنه رقابت کرد و توانست مدال برنز را کسب کند در حالی که با حمایت و تشویق شرکت کنندگان و تماشاگران روبرو شد. 

جوکوویچ و ناامیدی

ورزشکاران المپیک توکیو

تنیسور صربستانی که می توانست نخستین مرد در تاریخ لقب بگیرد که گلدن اسلم (فتح چهار گرند اسلم و طلای المپیک در یک سال) را به دست می آورد در نیمه نهایی مغلوب الکساندر زورف شد و حتی نتوانست مدال برنز را کسب کند و از پابلو کارنیو شکست خورد. نوله در آخرین بازی راکتش را پرت کرد و آن را شکست. سپس تصمیم گرفت در رقابت های دبل میکس شرکت نکند و شانس مدال برنز را هم در این بخش از دست داد. 

نیشییا ۱۳ ساله و کسب طلا در رقابت های اسکیت

ورزشکاران المپیک توکیو

مومیجی نیشییا اسکیت بازی کردن را در خیابان های اوساکا یاد گرفت و در حالی که تنها ۱۳ سال داشت مدال طلای المپیک را در یکی از رقابت های اسکیت بر گردن آویخت. IOC در رابطه با فرصت دادن به نوجوانان در این رشته به هدفش رسید. مدال نقره هم برای دختر ۱۳ ساله برزیلی بود. 

خوشحالی برای طلای مشترک 

ورزشکاران المپیک توکیو

پایان مسابقات پرش ارتفاع مردان به یکی از برجسته ترین تصاویر بازی های المپیک تبدیل شد. موتاز قطری و جان‌مارکو تامبری ایتالیایی تصمیم گرفتند مدال طلای خود را تقسیم کنند و پس از در آغوش گرفتن هم یکی از زیباترین لحظات بازی ها را رقم زدند. هر دو از ارتفاع ۲.۳۷ متری پریدند اما نتوانستند در ۲.۳۹ متر این کار را انجام دهند. داور از آن ها پرسید آیا می خواهند مدال طلای مشترک داشته باشند یا دوباره شانس خود را امتحان کنند. هر دو تصمیم گرفتند اول باشند. 

قدرت وایکینگی در پیست

ورزشکاران المپیک توکیو

دو اسکاندیناوی در ورزشگاه ملی توکیو خیرکننده عمل کردند. کرستن وارهولم ۲۵ ساله توانست رکورد ۴۰۰ متر با مانع مردان را ۷۶ ثانیه بهبود ببخشد و این مسیر را در ۴۵.۹۵ ثانیه بدود. یک رکورد فوق العاده. در رقابت های دو ۱۵۰۰ متر یاکوب اینگبریگستن با شکستن رکورد المپیک و ثبت زمان ۳:۲۸:۳۲ دقیقه طلا را برگردن آویخت تا نروژی ها دو مدال درخشان در رقابت های دوومیدانی کسب کنند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید