جی پلاس؛

آخرین اخبار استقلال و پرسپولیس حفظ بازیکن 25 میلیاردی سخت است! / همه رکوردها به نام قایدی

اخبار و اتفاقات باشگاه استقلال و پرسپولیس امروز 11 مرداد در قالب یک بسته خبری در این گزارش آمده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس،  آخرین اخبار امروز دوشنبه 11 مرداد 1400 درباره باشگاه های پرسپولیس و استقلال را در ادامه می خوانید:

 

آخرین اخبار پرسپولیس

 

شکوری: حفظ بازیکن با پیشنهاد 25 میلیاردی سخت است

ابراهیم شکوری در خصوص پنجمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر اظهار داشت: از هواداران خیلی ممنون هستم که در یک سال گذشته یاری‌رسان ما بودند. یک سال سخت را پشت سر گذاشتیم، اما آخر داستان خوش بود. برای پنجمین سال متوالی قهرمان شدیم و کار بزرگی انجام دادیم. به بقیه تیم‌ها هم خسته‌نباشید می‌گویم که جنگیدند و تلاش کردند تا جایگاه مناسبی به دست بیاورند.

او تصریح کرد: اگر بخواهم در مورد قهرمانی صحبت کنم، باید ساعت‌ها وقت بگذاریم، اما آنچه مشهود بود اتحاد خانواده بزرگ پرسپولیس است. همه ما با هم یک تیم قوی و منسجم را تشکیل دادیم. هواداران، بازیکنان، مربیان و مدیران باشگاه همه کنار هم بودیم و خدا را شکر توانستیم سال سختی را پشت سر بگذاریم. وقتی تیمی 4 دوره متوالی قهرمان می‌شود طبیعی است که بقیه تیم‌ها انرژی و هزینه بیشتری صرف کنند تا جلوی این تیم را بگیرند. اما همه ما در کنار هم بودیم.

شکوری در مورد مدت تعطیلی تیم پرسپولیس عنوان کرد: در این موارد کادر فنی تصمیم‌گیری می‌کند اما حداقل دو هفته تعطیلی‌ خواهیم داشت. ما چندین سال است که در دو سه جام می‌جنگیم. امیدوارم بازیکنان با روحیه و استراحت خوب برگردند. هدف‌های بزرگ‌تری داریم. از شروع لیگ جدید می‌توانیم برای ششمین قهرمانی حرکت کنیم، ضمن اینکه در لیگ قهرمانان آسیا هم توانسته‌ایم به مرحله بعد برویم و این جام هم برای ما ارزشمند است.

معاون باشگاه پرسپولیس در خصوص مشکلات مالی این باشگاه گفت: چندین بار اعلام کردیم که باشگاه دولتی پرسپولیس ریالی از دولت دریافت ندارد، اما در داخل رقبایی داریم که از بودجه مستقیم دولتی استفاده می‌کنند. ما در مقابل آنها توانایی کمی داریم، تنها بحث کارگزار است که آن هم محدود است. بازیکن تیمی که توانسته 7 میلیون دلار برای کشور درآمدزایی کند، باید با بازیکن تیم انتهای جدول فرق کند و بیشتر دیده شود.

او ادامه داد: راه‌های درآمدزایی محدود هستند، حق پخش، کپی‌رایت و... را نداریم. باشگاه در سال جدید به دنبال راه‌های درآمدزایی است اما امیدواریم در سال جدید و دولت جدید نگاه‌ها به تیم‌ها عادلانه‌تر و بودجه بر اساس عدالت باشد. از دولت و مجلس می‌خواهیم نگاه عادلانه‌تری داشته باشند، برخی باشگاه‌ها اسم خصوصی دارند اما به یک منبع قوی مالی متصل هستند که کار ما را سخت می‌کند.

شکوری در مورد پرونده کالدرون عنوان کرد: منتظریم در این مورد رأی قطعی فیفا بیاید. در این 10 ماه که در باشگاه پرسپولیس بودیم هر پرونده خارجی بود به سمت ما روانه شد. فکر می‌کنم پرونده کالدرون آخرین آنها باشد، ولی واقعا پرداخت 700 هزار دلار کار سختی است. نزدیک به 3 میلیون دلار پاداش ما در AFC بلوکه شده اما به هر حال این مبلغ طی رأی فیفا باید پرداخت شود و اگر این اتفاق نیفتد کار ما سخت خواهد بود.

معاون باشگاه پرسپولیس در مورد جدایی حسین کنعانی‌زادگان گفت: به او خسته نباشید می‌گویم چون با تمام وجود کار کرد، اما متأسفانه بودجه ما محدود است. زمانی که بازیکن پیشنهاد 25 میلیاردی دارد، حفظش سخت است. در مقابل این مسأله تیم‌های داخلی هم هستند که به بازیکنان ما پیشنهاد می‌دهند. بازیکنی داشتیم که قراردادش با ما 2 میلیارد بود، اما در نیم فصل پیشنهاد 4 میلیاردی دریافت کرد و برای فصل بعد هم دو برابر شد. در این مسئله نهادهای نظارتی باید ورود کنند. حسین کنعانی‌زادگان یکی از ستون‌های اصلی تیم ما بود، اما متأسفانه به دلیل شرایط مالی جدا شد و البته طبیعی است که بازیکن باید زندگی خودش را هم در نظر بگیرد.

تیم فوتبال استقلال که عنوان سوم بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر را به خود اختصاص داد در این فصل از دو کادر فنی استفاده کرد که آنها ۲۹ بازیکن و ۷ کاپیتان را به زمین فرستادند.

 

آخرین اخبار استقلال

همه رکوردهای استقلال به نام قایدی

آبی پوشان فصل را با محمود فکری و تیمش آغاز کردند و بعد از یک نیم فصل و یک هفته، فکری جای خود را به مجیدی داد تا وی برای سومین بار در این تیم به عنوان مربی جانشین به کار گرفته شود. مجیدی پیش از این به عنوان مربی جانشین به جای شفر و استراماچونی تیم استقلال را تحویل گرفت و در سومین نوبت بازگشت به استقلال، این تیم را از محمود فکری تحویل گرفت.

مجیدی و فکری در مجموع در لیگ برتر از ۲۹ بازیکن استفاده کردند که تعدادی از این بازیکنان در میانه راه از جمع آبی پوشان جدا شدند و در بین این ۲۹ بازیکن، ۲ نفر خارجی بودند. مربیان استقلال در این فصل از ۲ دروازه‌بان، ۱۰ مدافع، ۱۰ هافبک و ۷ مهاجم استفاده کردند.

در این فصل ۱۵ بازیکن برای استقلال گلزنی کردند و بهترین گلزن این تیم دو بازیکن ۷ گله هستند. ۱۰ بازیکن هم برای این تیم در این فصل پاس گل ارسال کرده‌اند که بهترین پاسور آنها نیز ۷ بار پاس گل ارسال کرده است. آبی پوشان در این فصل ۷ بار صاحب ضربه پنالتی شده‌اند و ۴ بازیکن برای این تیم پنالتی زده‌اند که ۲ پنالتی خراب شده است.

۲۰ بازیکن استقلال در این فصل کارت زرد و یک بازیکن کارت قرمز گرفته است. آبی پوشان در مجموع ۵۳ بار از داوران اخطار گرفته‌اند که ۲ بازیکن این تیم با ۷ اخطار، بیشترین سهم را داشته‌اند.

مهدی قایدی در این فصل تمام رکوردهای استقلال را به خود اختصاص داد. او با حضور در ۲۸ بازی بیشترین تعداد حضور را داشت، با ۲۳۶۱ دقیقه بازی بیشترین دقایق بازی را به خود اختصاص داد، با ۷ گل همراه با مطهری بهترین گلزن این تیم شد، با ۷ پاس گل بهترین پاسور آبی‌ها شد و سرانجام با گرفتن ۳ پنالتی، پنالتی گیر ترین بازیکن این تیم بود.

بیشترین میزان بازی به مهدی قایدی با ۲۳۶۱ دقیقه حضور در میدان تعلق دارد و کمترین میزان بازی نیز به طور مشترک به سجاد آقایی و آرش داجیلری با ۱۱ دقیقه بازی می‌رسد.

پس از مهدی قایدی، ارسلان مطهری با ۲۰۶۲ دقیقه، مسعود ریگی با ۱۹۹۰ دقیقه، محمد حسین مرادمند با ۱۹۷۵ دقیقه و وریا غفوری با ۱۸۷۴ دقیقه بیشترین میزان حضور در میدان را داشتند. قایدی و مطهری تنها بازیکنانی بودند که بیشتر از ۲۰۰۰ دقیقه در ترکیب تیم شان حضور داشتند.

در بین ۲۹ بازیکنی که در این فصل برای آبی پوشان به میدان رفتند، ۵ بازیکن در میانه راه از این تیم جدا شدند که این ۵ نفر فرشید باقری، فردین رابط، محمد حسین فلاح، سجاد آقایی و هرویه میلیچ بودند.

خشن‌ترین بازیکنان استقلال که بیشترین تعداد کارت زرد را از داوران دریافت کردند، محمد نادری و آرش رضاوند هر کدام با ۷ اخطار بودند که آنها دو بازی تیم شان را به دلیل محرومیت از دست دادند. محمد دانشگر، فرشید اسماعیلی، محمد حسین مرادمند، داریوش شجاعیان و رشید مظاهری هم بازیکنانی بودند که هر کدام ۴ بار کارت زرد گرفته و یک بار محروم شدند.

تنها بازیکن اخراجی آبی پوشان هم بابک مرادی بود که در هفته بیست و نهم اولین و آخرین کارت قرمز استقلال را در این فصل دریافت کرد.

در فصل بیستم وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان بود و پس از وی سید حسین حسینی و فرشید اسماعیلی کاپیتان‌های دوم و سوم این تیم بودند. به جز این ۳ نفر که هر کدام به دفعات بازوبند کاپیتانی تیم شان را در این فصل بستند، فرشید باقری، مهدی قایدی، مسعود ریگی و داریوش شجاعیان هم در مواقعی وظیفه کاپیتانی تیم شان را در میدان بر عهده گرفتند تا بازوبند آبی‌ها در این فصل بر بازوی ۷ بازیکن بسته شده باشد.

فرشید باقری تنها بازیکنی بود که بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بست و در میانه راه از این تیم جدا شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید