گزارش جی پلاس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛ لهستان ۲ - ایران ۳

درس حسابی ایران به کوبیاک و دوستان/ والیبال محکم شروع کرد+ عکس و ویدیو

تیم ملی والیبال در نخستین دیدار خود در بازی های المپیک 2020 به مصاف لهستان رفت و این دیدار با نتیجه سه بر دو به نفع ملی پوشان به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس،تیم ملی والیبال در نخستین بازی خود در بازی های المپیک 2020 امروز (شنبه) از ساعت 15:10 به مصاف لهستان رفت و این دیدار با نتیجه سه بر دو به سود ملی پوشان به پایان رسید.

ترکیب تیم ملی والیبال ایران: سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، علی اصغر مجردو  مهدی مرندی.

هدایت تیم ملی والیبال ایران بر عهده ولادیمیر آلکنو است.

ترکیب تیم ملی والیبال لهستان: فابیان دژیزگا، گژگوش لوماچ، کمیل سمنیوک، ویلفردو لئون، میخال کوبیاک، الکساندر شیفکا، متئوش بینیک، یاکوب کوخانوفسکی، پیوتر نوواکوفسکی، بارتوش کورک، ووکاش کاچمارک، پاول زاتورسکی.

هدایت تیم ملی والیبال لهستان بر عهده ویتال هنین است.

ست اول: ۲۵ - ۱۸ لهستان

نخستین امتیاز بازی را لهستان با آبشار لئون کسب کرد و با بیرون رفتن آبشار موسوی، شاگردان هینن ۵ - ۳ پیش افتادند. با درخشش صالحی در سرویس، ایران موفق شد اختلاف را جبران کرده و نتیجه ۶ - ۶ مساوی شود. پس از وقت استراحتی که هینن گرفت، لهستانی‌ها با آبشارهای کورک و اشتباه مرندی در دریافت، ۱۰ - ۷ پیشی گرفتند. عملکرد خوب لهستان در سرویس اختلاف را به ۴ امتیاز رساند (نتیجه ۱۲ - ۸ لهستان). سرویس خوب موسوی و اشتباه اسلیوکا دو امتیاز متوالی را برای ایران به دست آورد تا بازی ۱۶ - ۱۴ شود. پس از یک رالی جذاب امیر غفور امتیاز ۱۵ را برای ایران به دست آورد ولی این لهستان بود که همچنان ۱۹ - ۱۵ برتری را در اختیار داشت. در حالی که لهستان ۲۰ - ۱۵ پیشی گرفت، آلکنو برای ایران تقاضای وقت استراحت کرد. با درخشش شیوکا و لئون روی توپ‌های برگشتی و سرویس‌های پر قدرت کورک، لهستان نهایتا ۲۵ - ۱۸ پیروز این ست شد.

ست دوم: ۲۲ - ۲۵ ایران

دو امتیاز نخست این ست را ایران به دست آورد، اما با آبشار لئون و امتیاز سرویس بینیک، لهستان بازی را به تساوی کشید. میثم صالحی برای نخستین بار کورک را در این دیدار دفاع کرد تا ایران ۳ - ۵ پیش بیافتد. در ادامه شاگردان هینن بازی را به تساوی کشیدند، اما باز هم این صالحی بود که با یک امتیاز دفاع و آبشار خود ایران را ۷ - ۱۰ پیش انداخت تا لهستان تقاضای وقت استراحت کند. آبشارهای صالحی نتیجه را ۸ - ۱۳ به سود ایران کرد تا بار دیگر هینن برای لهستان تقاضای وقت استراحت کند.با ورود دو تیم به زمین کورک دو امتیاز را برای لهستان کسب کرد تا اختلاف به ۳ امتیاز کاهش یابد. عملکرد خوب عبادی‌پور و مرندی در دریافت‌ها خلاقیت معروف در حمله را به همراه داشت تا ایران همچنان ۱۴ - ۱۹ پیش باشد. با بهتر شدن دریافت‌های لهستان، اسلیوکا ۲ امتیاز متوالی را کسب کرد تا لهستان به دو امتیازی ایران برسد و آلکنو را وادار به تقاضای وقت استراحت در امتیاز ۲۰ - ۲۲ کند. امتیاز پایانی این ست را عبادی‌پور گرفت تا ایران ۲۲ - ۲۵ برنده این ست شود.

ست سوم: ۲۲ - ۲۵ ایران

در این ست نیز شاگردان آلکنو شروع خوبی داشتند و با هنرنمایی معروف در دادن پاس‌های یک دست، صالحی ایران را ۲ بر ۱ پیش انداخت. چهار سرویس ابتدایی ایران در این ست از دست رفت تا بازی ۴ - ۴ ادامه داشته باشد. با دو امتیاز سرویس متوالی از لئون، لهستان ۶ - ۴ پیش افتاد تا آلکنو تقاضای وقت استراحت کند. پس از ورد تیم‌ها به زمین، با دفاع محمد موسوی ایران به یک امتیازی لهستان رسید، اما بار دیگر کورک نتیجه را ۱۰ - ۸ کرد. با درخشش مجرد در حمله و دفاع، دو امتیاز متوالی به دست آمد تا ایران بازی را ۱۴ - ۱۴ به تساوی بکشد. با تک دفاع موسوی ایران ۱۵ - ۱۶ از لهستان پیش افتاد تا هینن ناچار به تقاضای وقت استراحت شود. دریافت‌ کننده‌های ایران در این ست عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند تا شاگردان آلکنو ۱۵ - ۱۷ پیشی بگیرند. پس از یک رالی، لئون در امتیاز ۱۸ بازی را به تساوی کشید. صابر کاظمی در اواخر این ست به میدان آمد تا به جای موسوی سرویس بزند. تعویض آلکنو جواب داد تا بار دیگر ایران ۱۹ - ۲۱ پیشی گرفته و لهستان را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. سرویس‌های لئون دریافت ایران را با مشکل مواجه کرد تا بازی ۲۱ - ۲۱ مساوی شود، اما بار دیگر مجرد با دفاع خود ایران را ۲۱ - ۲۲ پیش انداخت. دو اشتباه متوالی لهستانی‌ها باعث شد تا برتری ۲۱ - ۲۴ ازآن ایران باشد. ایران نهایتا ۲۲ - ۲۵ برنده این ست شد تا در مجموع ۲ بر یک از حریف پیش بیافتد.

ست چهارم: ۲۵ - ۲۲ لهستان

در حالی‌ که دو تیم ۳ - ۳ برابر بودند، داور به اشتباه خطای عبادی‌پور را گرفت که لهستان ۴ - ۳ پیش افتاد تا آلکنو به شدت نسبت به این تصمیم داور اعتراض کند. اعتراض سرمربی ایران یک کارت زرد برای او به همراه داشت. شاگردان هینن در ابتدای این ست ۶ - ۴ پیش افتادند. دو امتیاز سرویس نخست ایران در این بازی را عبادی‌پور کسب کرد تا نتیجه ۷ - ۸ به سود ایران شود. بازی نزدیک دوتیم تا امتیاز ۱۲ ادامه داشت تا با بیرون رفتن آبشار غفور، لهستانی‌ها ۱۳ - ۱۲ پیش بیافتند. شاگردان هینن توسط لئون، بینیک و بیرون رفتن توپ معروف سه امتیاز متوالی کسب کرده و ۱۸ - ۱۵ پیشی گرفتند تا آلکنو برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. سرویس‌های خوب شاگردان هینن باعث شد تا اختلاف دو تیم به ۴ امتیاز افزایش یافته و نتیجه ۲۱ - ۱۷ به سود لهستان شود. آلکنو بلافاصله بار دیگر تقاضای وقت استراحت کرد. پس از دریافت عبادی‌پور روی آبشار کورک، میثم صالحی در توپ برگشتی ایران را به امیاز ۲۱ رساند تا پس از کاهش اختلاف به دو پوئن، هینن بلافاصله برای لهستان تقاضای وقت استراحت کند. در اواخر این ست شریفی برای زدن سرویس جایگزین مجرد شد ولی ضربه او از روی تور رد نشد تا لهستان ۲۵ - ۲۲ برنده این ست شود.

ست پنجم: ۲۱ - ۲۳ ایران

امتیاز نخست این ست را هم ایران گرفت،‌ اما بینیک بازی را به تساوی کشید. در حالی که صالحی می‌توانست روی توپ برگشتی ایران را ۱ -۳ پیش بیاندازد، دفاع کورک نتیجه را بار دیگر ۲ - ۲ به تساوی کشید. با عملکرد فوق‌العاده لئون در سرویس، سه امتیاز متوالی برای لهتسانی‌ها به دست آمد تا شاگردان هینن ۵ - ۴ پیش بیافتند. آلکنو بعد از امتیاز سوم لهستان برای اران تقاضای وقت استراحت کرد. بازی پایا پای دوتیم تا امتیاز ۷ ادامه داشت تا اینکه با دفاع فوق‌العاده عبادی‌پور مقابل کورک، ایران ۷ - ۸ پیش افتاد. پس از تعویض زمین‌ها لهستان دو امتیاز متوالی کسب کرد تا ۹ - ۸ نتیجه را به سود خود برگرداند، اما در ادامه با بیرون رفتن آبشار لئون نتیجه ۹ - ۹ مساوی شد. با امتیاز سرویس عبادی‌پور نتیجه ۹ - ۱۰ به سود ایران شد تا هینن وادار به تقاضای وقت استراحت شود. عملکرد نزدیک دو تیم تا امتیاز پایانی ادامه داشت تا اینکه با بیرون رفتن آبشار صالحی، لهستان ۱۳ - ۱۲ پیش افتاد. سرویس فوق‌العاده صالحی دریافت لهستان را دچار مشکل کرد تا با بیرون رفتن ضربه کورک، برتری ۱۳ - ۱۴ به سود ایران شود. دو تیم تا امتیاز ۱۷ به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه لهستان ۲۰ - ۱۹ پیش افتاد، اما باز هم دوتیم در امتیاز ۲۱ به تساوی رسیدند. نهایتا ایران با دفاع موسوی و آبشار عبادی‌پور ۲۱ - ۲۳ برنده ست پنجم شد تا در مجموع سه بر دو برنده این بازی جذاب شود.

ناراحتی بازیکنان لهستان و فریاد ایران ایران در سالن 

اکثر بازیکنان لهستان با ناراحتی میکسدزون را ترک کردند و دو الی سه نفر مقابل خبرنگاران حاضر به مصاحبه شدند.

بازیکنان ایران هم که وارد میکسدزون شدند با صدای بلند فریاد ایران را سر دادند اما به دلیل نداشتن ماسک و رعایت پروتکل ها مقابل خبرنگاران قرار نگرفتند.

همچنین قبل از اتمام بازی در میکسدزون یکی از مسئولان برگزار کننده بازی پیگیر ست پایانی و طرفدار ایران بود .وی از طرفداران سعید معروف نیز بود و او را بازیکن خوبی توصیف کرد که از هر نظر کامل است.

بهداد سلیمی، پیشکسوت وزنه برداری دیدار ایران و لهستان را از نزدیک تماشا کرد.

 

والیبال ایران و لهستان در المپیک

والیبال ایران و لهستان در المپیک میلاد عبادی پور

والیبال ایران و لهستان در المپیک سعید معروف

والیبال ایران و لهستان در المپیک

والیبال ایران و لهستان در المپیک محمد موسوی

والیبال ایران و لهستان در المپیک میثم صالحی

والیبال ایران و لهستان در المپیک سعید معروف محمد موسوی

المپیک 2020| ایران و لهستان

المپیک 2020| ایران و لهستان

المپیک 2020| ایران و لهستان

المپیک 2020| ایران و لهستان

المپیک 2020| بهداد سلیمی در سالن والیبال

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰

والیبال ایران و لهستان در المپیک ۲۰۲۰ توکیو

رییس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش تماشاگر ویژه دیدار تیم های ملی ایران و لهستان هستند.

صالحی امیری و سلطانی فر

صالحی امیری و سلطانی فر

لحظه ورود بازیکنان دو تیم به سالن مسابقات

غیبت خوش‌خبر و افروزی در بازی اول تیم ملی‌ والیبال

مسئولان ژاپنی با وجود ۶ تست منفی کرونا، امیر خوش‌خبر و سیامک افروزی سرپرست و فیزیوتراپ تیم ملی والیبال ایران را در اتاق‌هایشان در حالت انتظار قرار داده‌اند. به این ترتیب دو عضو کادر والیبال ایران بازی اول (دیدار با لهستان) در المپیک را از دست دادند.

تیم ملی والیبال با اولین گروه کاروان ایران ۲۶ تیرماه به توکیو پرواز کرد که گویا یکی از مسافران پرواز آن‌ها (دوحه به توکیو) تست مثبت کرونا داشته است تا باعث حساسیت مسئولان برگزاری مسابقات روی این دو عضو تیم ملی ایران شود.

قرار گرفتن خوش‌خبر و افروزی در حالت انتظاری در حالی است که آنها با دو تست منفی قبل از پرواز به فرودگاه ناریتا وارد شدند، با جواب منفی تست در فرودگاه هم اجازه خروج گرفتند و حتی تست‌های ۶ روز گذشته آنها منفی بوده است.

  • دانيال ارسالی در

    ايران در المپيك لهستان را برد همه باهم ايران

دیدگاه تان را بنویسید