صدرنشینی مرتضی مهرزاد در میان برترین‌های والیبال نشسته پارالمپیک 2020

سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک مرتضی مهرزاد ملی پوش تیم والیبال نشسته ایران را برترین ورزشکار این رشته در المپیک توکیو معرفی کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، وب سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک با انتشار مطلبی به معرفی برترین‌های والیبال نشسته در بازی‌های توکیو 2020 پرداخته است که در میان آنها نام مرتضی مهرزاد ملی‌پوش تیم کشورمان در صدر قرار دارد.

در این مطلب آمده است: «بلند قامت‌ترین پارالمپین ریو 2016، تیم ملی ایران را در توکیو نیز همراهی خواهد کرد تا از عنوان قهرمانی تیمش در پارالمپیک 2020 دفاع کند. مرتضی همچنین در سال 2018 به تیم ایران کمک کرد تا حریف سنتی خود و مدافع عنوان قهرمانی جهان یعنی بوسنی و هرزگوین را شکست دهد و پس از هشت سال مجدداً به مدال طلای مسابقات جهانی دست یابد». 

مرتضی مهرزاد در بازی‌های ریو 2016 جایی که تیم ایران ششمین طلای پارالمپیک خود را کسب کرد، موفق شد عنوان دومین اسپکر برتر بازی‌ها را از آن خود کند. ایران و بوسنی و هرز‌گوین، در فینال پنج دوره اخیر بازی‌های پارالمپیک برابر هم صف‌آرایی کرده‌اند.

براساس این گزارش، مهرزاد توانسته است با بلاک‌های یک متر و 96 سانتیمتری خود و اسپک‌های بلندش به تیم قدرتمند ایران کمک و چالش‌های جدی برای مربیان تیم‌های مختلف ایجاد کند.

مهرزاد پس از حضورش در یک برنامه تلویزیونی، مورد توجه مربیان والیبال نشسته قرار گرفت و در سال 2011 فعالیت خود را در رشته والیبال نشسته آغاز کرد و در مارس 2016 به تیم ملی دعوت شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید