جی پلاس

درخشش ایرانی ها در جام جهانی شطرنج/ صعود طباطبایی و خادم الشریعه به دور چهارم

دو نماینده شایسته شطرنج ایران با پیروزی مقابل حریفان خود به دور چهارم رقابت های جام جهانی شطرنج راه پیدا کردند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ دیدارهای کلاسیک دور سوم جام جهانی شطرنج برای قطعی شدن صعود دو نماینده ایران کافی بود و طباطبایی و خادم الشریعه به مرحله بعد راه پیدا کردند، اما پویا ایدنی باید در دیدارهای تکمیلی برای صعود بجنگد.

محمدامین طباطبایی 1.5

یو یانئی از چین (2705) 0.5

استاد بزرگ شطرنج ایران در دیداری سخت و دشوار به مصاف سوپر استاد بزرگ چینی رفت و در دیدارهای کلاسیک کار را به سود خود به پایان برد. طباطبایی در بازی اول با سفید با بازی هجومی حریف را مجبور به تسلیم کرد و در بازی برگشت با مهره سیاه به خوبی بازی را کنترل کرد و مساوی را نگه داشت و به مرحله بعد راه یافت. یانئی در دوره قبلی رقابت ها یکی از چهار بازیکن مرحله نیمه نهایی بود.

پویا ایدنی 1 

یوگنی توماشفسکی از روسیه (2706) ۱

دیگر استاد بزرگ شطرنج ایران که در دو دور قبلی کار را در دیدارهای کلاسیک تمام می کرد این بار مقابل حریف قدرتمندش از روسیه، مهد شطرنج جهان در هر دو بازی کلاسیک به تساوی رسید تا کار صعود به دیدارهای سریع کشیده شود. دو دیدار سریع با زمان 25 دقیقه و در صورت تساوی دو دیدار دیگر سریع با زمان 10 دقیقه و در صورت تساوی دو دیدار بلیتس سرنوشت صعود را مشخص خواهد کرد. در صورت تساوی در دیدار بلیتس تک بازی سرنوشت تعیین کننده خواهد بود.

سارا خادم الشریعه 1.5 

گونای ممدزادا از آذربایجان (2460) 0.5

بانوی شماره یک شطرنج ایران پس از تساوی در دیدار اول با مهره سیاه که می توانست در همان بازی هم پیروز باشد، در بازی دوم با مهره سفید مجالی به حریف نداد و خیلی زود با کسب برتری توانست او را شکست دهد. به این ترتیب خادم الشریعه توانست به جمع 16 بازیکن برتر جهان در بخش بانوان راه پیدا کند. ممدزادا چندی پیش در جریان رقابت های گرندپری بانوان با درخششی مثال زدنی بهترین نفرات بانوان جهان از روسیه را شکست داده بود.

دیدگاه تان را بنویسید