عجیب ترین مراسم حمل مشعل المپیک در توکیو +عکس

با ورود مشعل المپیک به توکیو جمعی از مخالفان تظاهرات کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مشعل بازی‌های المپیک امروز به توکیو رسید و حمل آن با یک مراسم در مقیاس کوچک آغاز شد.

۲ هفته قبل از شروع حمل مشعل، یوریکو کویکه فرماندار توکیو در نخستین روز مراسم حضور پیدا کرد. قرار است به دلیل شیوع کرونا حمل مشعل بدون حضور عموم مردم برگزار شود.

با وجود اینکه قرار بود مراسم پشت درهای بسته برگزار شود، با این شرایط صدها نفر در اطراف منطقه جمع شدند تا روشن شدن این مشعل را که حمل آن از اسفند آغاز شده ببینند.

در همین حال، گروهی متشکل از ۱۰ نفر بیرون ورزشگاه دوومیدانی به بازی‌های توکیو اعتراض کردند و شعار دادند "المپیک و پارالمپیک را متوقف و مشعل را خاموش کنید."

در ابتدا قرار بود بیش از ۱۰۰ نفر روز جمعه در سه شهر واقع در حومه غربی پایتخت مشعل را حمل کنند اما آنها در عوض در مراسم روشن کردن مشعل شرکت کردند و امروز دونده‌ای مشعل را حمل نکرد.

کمیته برگزاری بازیهای توکیو روز گذشته تصمیم گرفت به دلیل افزایش عفونت‌های ویروس کرونا بازی‌ها را بدون تماشاگر برگزار کند.

 

 

14000418000166_Test_NewPhotoFree

14000418000165_Test_NewPhotoFree

 

این طور که از شواهد و قرائن پیداست المپیک توکیو 2020 از عجیب ترین رقابت های ورزشی خواهد بود که قرار است از اول مرداد در سرزمین آفتاب برگزار شود.

رقابت هایی که با یک سال تعویق به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا قرار است برگزار شود و از روزی که این بیماری بر جهان سایه سنگین انداخته مسئولان برگزار کننده المپیک و همچنین دولتمردان ژاپنی را با چالش ها و تصمیمات گوناگون روبرو کرده است.

چندی قبل بعد از نشست های مخالف بین مسئولان ژاپنی و کمیته بین المللی المپیک تصمیم بر این شد که از حضور تماشاگران خارجی در توکیو جلوگیری شود و حضور تماشاگران داخلی هم منوط به شرایط در آستانه شروع بازی ها شد. تا تصمیم گیری نهایی هم در مورد چگونگی پروتکل های حضور هواداران در ورزشگاه ها و سالن های مسابقات مطالبی منتشر شد. در همین راستا دولت ژاپن تاکید کرده بود هواداران در صورت حضور در سالن ها و ورزشگاه ها حق ندارند با صدای بلند کسی را تشویق کنند و یا از جای خود بلند شوند. با وجود همه این پروتکل های سخت اما روز گذشته به صورت رسمی از سوی برگزار کنندگان مسابقات المپیک اعلام شد که حتی حضور تماشاگران داخلی هم ممنوع است.

اعلام این خبر هر چند برای کسانی که در ژاپن به طور کلی مخالف برگزاری این رقابت ها هستند خبر خوشایندی بود اما برای برخی از اصناف درآمدزا اصلا خبر خوبی نبود و شوک عجیبی به آنها وارد شده است.

دیدگاه تان را بنویسید