جی پلاس

پایان رویای توپ طلا برای چهار ستاره دنیای فوتبال

چهار ستاره جهان فوتبال، یورو ۲۰۲۰ بدی را پشت سر گذاشتند و شانس کسب توپ طلا را از دست دادند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، یورو ۲۰۲۰ موقعیت مناسبی است تا بازیکنان استعداد خود را نشان دهند و خود را به همه دنیا بشناسانند یا نشان دهند که همیشه بازیکن ارزشمندی هستند. با این حال یک تورنمنت بد می تواند به معنای از دست دادن شانس کسب توپ طلا باشد. به نوشته ۹۰ مین، برخی از ستاره های جهان فوتبال چنین شرایطی را تجربه کردند که در ادامه به آن ها اشاره می شود. 

انگولو کانته

به احتمال فراوان هافبک فرانسوی به دلیل درخشش در فینال لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن چلسی در میان ۱۰ نامزد برتر توپ طلا قرار بگیرد. با این حال فراتر از آن نخواهد رفت. او در یورو بد بازی نکرد اما حضور پل پوگبا در میانه میدان باعث محدودیتش شد و حذف فرانسه در یک هشتم نهایی به بازیکن چلسی در رسیدن به توپ طلا کمک نخواهد کرد. اگر کانته یک شب رویایی دیگر را تجربه می کرد داستان متفاوت بود اما اکنون شانسی ندارد. 

کوین دی بروین

بدشانسی دی بروین را رها نکرد. هافبک منچسترسیتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا به دلیل برخورد شدید با بازیکن چلسی مجبور شد زمین را ترک کند. او شروع یورو را هم به این دلیل از دست داد. همچنین در این رقابت ها دوباره آسیب دید و در دیدار آخر نیز با مصدومیت بازی کرد. هافبک بلژیک در دیدار برابر دانمارک شرایط بازی را عوض کرد اما این درخشش برای کسب عنوان بهترین بازیکن جهان کافی نخواهد بود. در مجموع یورو تورنمنت دی بروین نبود و او باید دوباره فصل درخشانی را با سیتی تجربه کند تا شانس برنده شدن توپ طلا را داشته باشد. 

کیلیان ام‌باپه

مهاجم فرانسوی سال درخشانی را در پاری‌سن ژرمن تجربه نکرد. تیمش در فتح لیگ یک فرانسه بازماند و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان حذف شد‌. تنها شانس او برای کسب توپ طلا درخشش در یورو بود که در هیچ یک از چهار بازی فرانسه این اتفاق رخ نداد. خروس ها پس از یک هشتم نهایی به خانه برگشتند و ام‌باپه یکی از مقصرهای شکست تیم ملی کشورش در این مرحله بود. او نه تنها نتوانست پنالتی تعیین کننده را در دیدار برابر سوییس به گل تبدیل کند بلکه هیچ گلی به ثمر نرساند و در هیچ یک از بازی های فرانسه نقش مهمی نداشت. از بازیکنی مثل او که با استعداد است و گفته می شود در آینده به بهترین بازیکن جهان تبدیل خواهد شد انتظار بیشتری می رود. 

کریستیانو رونالدو

رونالدو همیشه در میان بهترین ها قرار دارد و به همین خاطر صحبت از شانس از دست دادن توپ طلا حرف سنگینی به حساب می آید. به احتمال زیاد مهاجم یوونتوس در رتبه های بالایی قرار بگیرد اما برای برنده شدن شانسی نخواهد داشت. رونالدو در مقایسه با مسی بازنده است‌. ستاره پرتغالی در یورو پنج گل به ثمر رساند اما تیم ملی کشورش در یک هشتم نهایی حذف شد. این در حالی است که مسی با چهار گل در کوپا آمه‌ریکا در مرحله نیمه نهایی حضور دارد و تعیین کننده تر از رونالدو برای تیم ملی کشورش بوده است. 

دیدگاه تان را بنویسید