کارشناسی داوری بازی پرسپولیس و گل گهر سیرجان

کارشناس داوری فوتبال کشورمان به بررسی صحنه‌های مهم نیمه دوم دیدار پرسپولیس و گل‌گهر پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حیدر سلیمانی  در خصوص عملکرد داوری دیدار دو تیم پرسپولیس و گل‌گهر در نیمه دوم اظهار داشت: در دقیقه 59 صحنه‌ای در محوطه جریمه پرسپولیس اتفاق افتاد که شبیه خطای نیمه اول گل‌گهر و پنالتی پرسپولیس بود. داور باید در این صحنه پنالتی اعلام می‌کرد چرا که محل خطا داخل محوطه جریمه بود با اینکه محل سقوط بازیکن بیرون از محوطه بود و این صحنه داور اشتباه کرد و پنالتی گل‌گهر سوخت.

فارس نوشت: وی تصریح کرد: وقتی که اشکان خورشیدی به سمت داور چهارم رفت یعنی در اعلام خطا بیرون از محوطه جریمه پرسپولیس مردد بود. در این صحنه کمک داور چهارم به داور اعلام کرد که پنالتی بوده اما به هر حال تصمیم نهایی با خود داور وسط است و او تصمیم گرفت خطا را بیرون از محوطه جریمه اعلام کند.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در مورد اعتراض‌های یحیی گل محمدی به داور چهارم گفت: سرمربی پرسپولیس علیرغم اینکه یک کارت گرفت، به داور چهارم حمله کرد و حتی او را هل هم داد و به همین خاطر باید کارت زرد دوم را هم می‌گرفت. شدت اعتراضات گل محمدی بالا بود و باید اخراج می‌شد. در این صحنه داور مسابقه قصد داشت مدیریت کند که اشتباه کرد.

تسنیم نوشت: حسین عسگری درباره قضاوت اشکان خورشیدی در دیدار امشب (چهارشنبه) تیم‌های فوتبال پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان در هفته بیست‌وپنجم لیگ برترگفت: بازی در نیمه اول مشکل خاصی نداشت، صحنه پنالتی پرسپولیس درست بود و بازیکن گل‌گهر در شرایطی که مهاجم پرسپولیس موقعیتی نداشت، بی‌احتیاطی کرد و مرتکب خطا شد. دقیقه 13 بازی، خطایی بیرون از محوطه جریمه گل‌گهر باید به سود پرسپولیس اعلام می‌شد، صحنه‌ای که روی مهدی ترابی خطا شد، اما ظاهرا داور تحت تأثیر پنالتی که برای پرسپولیس گرفته بود، این صحنه را خطا اعلام نکرد.

وی افزود: در نیمه دوم و دقیقه 60، روی بازیکن گل‌گهر صددرصد پنالتی شد، اما نمی‌دانم چرا داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد، آن هم در شرایطی که به صحنه نزدیک بود. نمی‌دانم دلیل مشورت داور با داور چهارم چه چیزی بود که به سمت او رفت، چرا که در نهایت پنالتی نگرفت. بازیکن گل‌گهر بیرون از محوطه جریمه روی زمین افتاد، اما خطا داخل محوطه جریمه رخ داد. این صحنه یکی از تصمیمات عجیب داور بود.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره به اعتراض‌های یحیی گل‌محمدی گفت: در صحنه‌ای که داور برای گل‌گهر پنالتی نگرفت، گل‌محمدی به دلیل اعتراض کارت زرد گرفت. سرمربی پرسپولیس در ادامه رفتارهای غیرورزشی از خودش نشان داد و خیلی تند و پرخاشگرانه به سمت داوران رفت و افرادی چون افشین پیروانی و کریم باقری جلوی او را گرفتند. در این صحنه، گل‌محمدی باید اخراج می‌شد و نمی‌دانم چرا داور تصمیم به اخراج سرمربی پرسپولیس نگرفت. 

عسگری گفت: اشتباهات داور تا زمانی بزرگ نشان داده نمی‌شود که اشتباهات کلیدی نداشته باشد. شاید به غیر از این صحنه‌ها، قضاوت خورشیدی خوب بود، اما به اشتباه پنالتی گل‌گهر را نگرفت و گل‌محمدی را اخراج نکرد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید