گزارش جی پلاس از تعداد سهمیه کاروان ایران در پارالمیپک ۲۰۲۰؛

توکیو از ریو جاماند!/ جای خالی سیامند رحمان در بین طلایی ها

کاروان ایران در پارالمپیک توکیو با 62 ورزشکار و در 10 رشته حاضر می شود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، پارالمپیک توکیو و بدون شک یک جای خالی بزرگ؛ جای خالی سیامند رحمان. قویترین مرد پارالمپیکی جهان. کسی که همه نگاه ها را به خودش خیره می کرد. در هر مسابقه ای که شرکت می کرد کانون توجه بود و به قول رفقایش: یک سیامند بود و یک کاروان ایران اما حالا نیست. کرونا، فشار خون یا سکته قلبی؛ هر چه که بود عمر سیامند به این دنیا نبود تا این روزها که نزدیک به بازی های پارالمپیک است فقط نامی از او باقی بماند و یاد لبخند خاصش و البته خواندن یک حمد و توحید برجای باشد. امسال دیگر کسی نیست که قبل از شروع مسابقات بگوییم: «خب مدال طلا که در این وزن برای ایران است. » هرچند که نباید توانایی های منصور پورمیرزایی را هم نادیده گرفت اما‌...

حالا چیزی به برگزاری بازی های پارالمپیک باقی نمانده است. پس از یک سال تاخیر قرار است کاروان ایران در رشته های دوومیدانی، والیبال نشسته، پاراتکواندو، جودو، وزنه‌برداری، قایقرانی، تیراندازی، تیراندازی با کمان، بسکتبال باویلچر و دوچرخه سواری نماینده داشته باشد. رشته ها و ورزشکارانی که هر کدام شانس مدال هستند و هیچ شکی وجود ندارد که پرچم ایران را بارها و بارها در توکیو بالا خواهند برد. پارالمپیکی ها امتحان خودشان را پس داده اند و این بار هم مثل همه رقابت های دیگر دست خالی از این رقابت ها باز نخواهند گشت.

کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در رشته های دو ومیدانی، والیبال نشسته، پاراتکواندو، جودو، وزنه برداری، قایقرانی، تیراندازی، تیراندازی با کمان، بسکتبال باویلچر و دوچرخه سواری حضور دارد.

بر این اساس کاروان ایران با 62 ورزشکار و در 10 رشته در این دوره بازی های پارالمپیک شرکت می کند.

اسامی کاروان ایران در پارالمپیک توکیو به این شرح است:

* پاراوزنه برداری

۵ وزنه بردار همراه با ۲ عضو کادر فنی

ورزشکاران: روح الله رستمی، سیدحامد صلحی پور، سامان رضی، منصور پورمیرزایی، امیر جعفری

روح الله رستمی

* پارادوومیدانی

۱5 ورزشکار همراه با ۵ عضو کادر فنی

ورزشکاران: نورمحمد آرخی، سعید افروز، امان الله پاپی، صادق بیت سیاح، علی پیروج، امیر خسروانی، سیامک صالح فرج زاده، علی اصغر جوانمردی، حامد امیری، هاشمیه متقیان، سامان پاکباز، وحید علی نجیمی، علیرضا مختاری، سجاد محمدیان و الناز دارابیان

علی اصفر جوانمردی

* پاراتیروکمان

۶ ورزشکار همراه با ۳ عضو کادر فنی

ورزشکاران: زهرانعمتی، غلامرضا رحیمی، اصغر زارعی نژاد، رمضان بیابانی، علی سینا منشازاده، محمدرضا زندی

تیروکمان - زهرا نعمتی

* والیبال نشسته

۱۲ ورزشکار همراه با یک عضو کادر فنی

ورزشکاران: حسین گلستانی، داود علی پوریان، رمضان صالحی، سیدمحمد حسین حسینی جد، صادق بیگدلی، مجید لشگری، محمد نعمتی، مرتضی رمضانی، مرتضی مهرزاد، مهدی بابادی، مهرزاد مهروان، میثم علیپور، محمدرضا سبحانی نیا، جمال نظری (دو نفر حذف می شوند)

تیم ملی والیبال نشسته مردان

* پاراجودو

۲ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی

ورزشکاران: وحید نوری، محمدرضا خیرالله زاده

محمدرضا خیرالله زاده

* پاراتیراندازی

۳ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی

ورزشکاران: ساره جوانمردی، رقیه شجاعی، سمیرا ارم

ساره جوانمردی

* پاراتکواندو

۳ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی

ورزشکاران: مهدی پوررهنما، اصغر عزیزی، رایحه شهاب

مهدی پوررهنما

* پاراقایقرانی

۲ ورزشکار همراه با یک عضو کادر فنی

ورزشکاران: شهلا بهروزی راد، اسلام جاهدی

شهلا بهروزی راد

* بسکتبال با ویلچر

۱۲ ورزشکار همراه با ۲ عضو کادر فنی

امید هادی اظهر، ایمن بکزاده، علیرضا کمالی فر، حسن عبدی، فالح عیاشی، میلاد خردمند، عبدالجلیل قرنجیک، محمد محمدنژاد، حمید صداقت، دانیال ذاکری، امیررضا احمدی، رضا عیوضی، حسنعلی کعب امیر، مجتبی کمالی (دو نفر حذف می شوند)

بسکتبال با ویلچر

*‌دوچرخه سواری 

مهدی محمدی

مهدی محمدی

مقایسه تعداد سهمیه پارالمپیک توکیو با ریو

ایران سابقه حضور در ۱۶ دوره بازی‌های پارالمپیک را دارد که بیشتر سهمیه‌های کسب شده به المپیک ریو ۲۰۱۶ اختصاص دارد. ایران در ریو در رشته های والیبال نشسته (مردان و زنان)، بسکتبال با ویلچر، فوتبال پنج نفره، دوومیدانی، تیروکمان، وزنه‌برداری، تیراندازی، جودو، شنا، قایقرانی و دوچرخه‌سواری نماینده داشت. کاروان ورزش پارالمپیک ریو با ترکیبی متشکل از ۹۵ ورزشکار در ۱۱ رشته مردان و زنان در پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک شرکت کرد.

پیش بینی طلایی های کاروان ایران در پارالمپیک توکیو

ساره جوانمردی در رشته تیراندازی، روح الله رستمی، سیدجامد صلحی پور، منصور پورمیرزایی در وزنه برداری، سعید افروز در دوومیدانی، مهدی پوررهنما در تکواندو و زهرا نعمتی در تیرو کمان و تیم والیبال نشسته.

پیش بینی نقره ای های کاروان ایران در پارالمپیک توکیو

رقیه شجاعی در تیراندازی، سامان رضی در وزنه برداری، امان الله پاپی، صادق بیت سیاح، علی پیروج در دوومیدانی ،‌وحید نوری ، محمدرضا خیرالله زاده در جودو، اصغر عزیزی در تکواندو، اصغر زارعی نژاد و رمضان بیابانی، علی سینا منشا زاده در تیرو کمان و زهرا نعمتی در تیروکمان میکس.

پیش برنزی های کاروان ایران در پارالمیپک توکیو

امیر جعفری در وزنه برداری، امیر خسروانی ، سیامک صالح فرج زاده ، علی اصغر جوانمردی در دوومیدانی، غلامرضا رحیمی، محمدرضا زندی در تیرو کمان. 

دیدگاه تان را بنویسید