جی پلاس؛ رد پای حسرت ۳۱ ساله برای اقدام جنجالی در یورو ۲۰۲۰

علت عجیب و باورنکردنی مانچینی برای تعویض دروازه بان ایتالیا در دقیقه 89!

سرمربی تیم ملی ایتالیا به دلیل خاطره بدی که از بازی نکردن در جام جهانی داشت تصمیم گرفت دقیقه 89 دروازه بان دوم تیمش را به زمین بفرستد تا او هم در یورو 2020 بازی کرده باشد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی فوتبال ایتالیا در آخرین بازی خود در مرحله گروهی یورو 2020 به مصاف ولز رفت و با یک گل به برتری رسید تا به 9 امتیاز به عنوان صدرنشین گروه A راهی دور بعد شود.

نکته عجیب و بحث برانگیز این مسابقه تعویض دقیقه 89 روبرتو مانچینی بود. جایی که سرمربی آتزوری سالواتوره سیریگو را به جای جان لوئیجی دوناروما درون دروازه قرار داد.

این تعویض حواشی و علامت سوال های زیادی را ایجاد کرد هرچند که برکسی پوشیده نبود که این حضور یک اتفاق خاص و احساسی برای سیریگو 34 ساله بود. درنهایت علت اصلی این موضوع برملا شد که همه آن به یک خاطره تلخ مانچینی باز می گردد.

مانچینی در جام جهانی 1990 در فهرست تیم ایتالیا برای این رقابت ها قرار داشت اما هیچ گاه فرصت بازی کردن را پیدا نکرد و همیشه بابت این موضوع حسرت خورده است. همین سبب شد تا او سیریگو را به زمین بفرستد تا او هم به مانند 23 بازیکن دیگر تجربه حضور در بازی ها را داشته باشد. او در یک گفت وگوی غیر رسانه ای اعلام کرده که به خوبی می داند وقت یک بازیکن فرصت حضور در یک تورنمنت مهم را پیدا نمی کند چه حس بدی دارد و نمی خواهد کسی حس تلخ او در 1990 را تجربه کند.

 

جان لوئیجی دوناروما  سیریگو  تعویض جنجالی مانچینی در یور 2020

تعویض جنجالی مانچینی در یور 2020

جان لوئیجی دوناروما تعویض جنجالی روبرتو مانچینی در یور 2020

دیدگاه تان را بنویسید