گزارش جی پلاس از یورو ۲۰۲۰؛ ایتالیا ۱ - ولز صفر

برتری لاجوردی پوشان مقابل پسران اژدها؛ ایتالیا با ولز راهی مرحله بعدی شد+ عکس و ویدیوی گل

امروز (یکشنبه) تیم های ملی ایتالیا و ولز در جام ملت های اروپا 2020 به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ایتالیا به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، امروز (یکشنبه) از ساعت 20:30 تیم های ملی ایتالیا و ولز در جام ملت های اروپا 2020 در ورزشگاه المپیکوی شهر رم به مصاف هم رفتند و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ایتالیا به پایان رسید.

با این نتیجه ایتالیا با سه برد و 9 امتیاز به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شد و ولز هم به عنوان تیم دوم صعود کرد.

ترکیب تیم ملی ایتالیا: جان لوئیجی دوناروما، مارکو وراتی، جورجینیو، آندره‌آ بلوتی، متئو پسینا، امرسون پالمیری، فدریکو کیه‌زا، لئوناردو بونوچی، فدریکو برناردسکی، آلساندر باستونی و رافائل تولوی.

ترکیب تیم ملی ولز: دنی وارد، کریس گونتر، نکو ویلیامز، جو روندون، جو آلن، آرون رمزی، گرت بیل، کانر رابرتس، اتان آمپادو، جو مورل و دنیل جیمز.

روبرتو مانچینی پس از این برد و درخشش تیم ملی ایتالیا در مرحله حذفی یورو 2020 گفت:‌ ما بهتر از این نمی‌توانستیم عمل کنیم. شاید باید بیشتر گل می‌زدیم و یا خیلی فیزیکی تر بازی می‌کردیم ولی باید بگویم این بازیکنان بسیار عالی کار کردند. این مهم است که ما توانستیم با تغییر 3 یا 4 بازیکن هویت ایتالیا را به مانند قبل حفظ کنیم. همه بازیکنان می‌دانند که وظیفه ما چیست و نتیجه و عملکرد نباید تغییر کند. تمام بازیکنان در تیم ملی ایتالیا اثبات کردند که گزینه اصلی برای قرار گرفتن در ترکیب هستند. بردن در اینجا مهم نیست زیرا ما توانستیم به لحظات سخت فائق آییم. ما جنگیدیم تا به پیروزی دست یابیم و این به نظرم اهمیت دارد.

مانچینی در خصوص رسیدن به رکورد پوزو در سال 1940 اظهار داشت: او جام‌های زیادی را با ایتالیا بدست آورد ولی ما هنوز اول راه هستیم. هر تیمی که به مرحله حذفی یورو می‌رسد می‌تواند قهرمان شود.

راب پیچ، سرمربی تیم ملی ولز نیز اظهار داشت: باختیم ولی پیشرفت داشتیم و عملکرد خوبی از خود به ثبت رساندیم. ما توانستیم به هدفمان که صعود بود برسیم و در رده دوم قرار گیریم. وقتی 10 نفره شدیم رقابت با تیم ملی ایتالیا سخت شد ولی توانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم و تنها یک گل دریافت کنیم.

گرت بیل پس از این افتخار برای تیم ملی ولز اظهار داشت: ما از ابتدا می‌دانستیم که این رقابت بسیار سخت و دشوار خواهد بود. می‌دانستیم در این رقابت دفاع‌ها و حملات زیادی در بازی وجود خواهد داشت و می‌دانستیم بدن‌ها خسته خواهد شد اما من افتخار می‌کنم به این بچه‌ها که تمام تلاش خودشان را کردند تا ما نتیجه بگیریم. ما مراحل گروهی را با کسب رتبه دوم تمام کردیم و اکنون باید به ریکاوری فکر کنیم. ما سعی داریم که خستگی این روزها را در کنیم و با قدرت در مرحله حذفی حاضر شویم.

ارون رمزی نیز اظهار داشت:‌ این بازی واقعا در دقایق بسیاری لحظات سختی را برای ما رقم زد. ما مقابل تیمی بزرگ قرار گرفته بودیم. تیمی که 30 بازی است شکست نخورده و فوق العاده در این یورو ظاهر شده است.ما کاراکتر و شخصیت خوبی از ولز نشان دادیم. شما نتوانستید هیچ وقت کاراکتر این تیم را زیر سوال برید زیرا ما هر چه داشتیم در زمین گذاشتیم. برای ما بسیار اهمیت داشت که در این مسابقه متمرکز و نزدیک به هم بازی کنیم و سعی داشته باشیم که موقعیت ایجاد کنیم. ما تعادل خوبی در زمین ایجاد کردیم و توانستیم ثبات خوبی در بازی داشته باشیم.

 

گل: متئو پسینا دقیقه 39

در پایان این دیدار، فدریکو کیه‌زا بال راست تیم ملی ایتالیا به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

فدریکو

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

یورو 2020/ ایتالیا- ولز

 

 

دیدگاه تان را بنویسید