بهترین های دور اول یورو 2020؛ اریکسن چهره برتر شد+ تصاویر

به بهانه اتمام هفته اول مسابقات یورو 2020 نگاهی به ترین‌های این رقابت بپردازیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شب گذشته با پیروزی یک بر صفر تیم ملی فرانسه مقابل تیم ملی آلمان هفته اول یورو 2020 به اتمام رسید و تمام تیم‌ها اولین نمایش خود را در این رقابت مهم به ثبت رساندند.

مهمترین اتفاق هفته بی‌شک حادثه عجیب و دلخراش «کریستین اریکسن» بود که در اواخر نیمه اول بازی دانمارک و فنلاند به شکل عجیبی ایست قلبی کرد تا فوتبال در بهت کامل فرو رود. البته با تلاش کادر درمان این ستاره اینترمیلان به زندگی بازگشت و اکنون حالش خوب است. 

از لحاظ آماری نیز روملو لوکاکو، پاتریک شیک و کریستیانو رونالدو با 2 گل در صدر جدول گلزنان یورو قرار گرفتند و باید دید چه کسی در انتها کفش طلایی این رقابت را بدست خواهد آورد.

در گزارش زیر به اختصار در خصوص ترین‌های یورو 2020 در هفته اول اشاره خواهیم کرد.

*بهترین بازی

دیدار هلند و اوکراین که با برتری 3 بر 2 شاگردان دی‌بوئر به پایان رسید، بهترین بازی هفته اول این رقابت بود. دیداری که با جذابیت تمام آغاز شد و هلند توانست با درخشش بازیکنانی چون ممفیس، واینالدوم و وگهورست به برتری 2 بر صفر تا دقیقه 60 دست یابد. بسیاری گمان کردند که شاگردان شوچنکو در این بازی تسلیم خواهند شد در 4 دقیقه اوکراین کامبکی زیبا را به ثبت رساند و توانست بازی را به تساوی کشاند. البته این پایان کار نبود و دامفرایز با یک ضربه سر زیبا دروازه اوکراین را باز کرد تا این دیدار جذاب با برتری 3 بر 2 هلند به پایان رسد. 

یورو 2020/ هلند - اوکراین

*بهترین گل

گل 51 متری پاتریک شیک در بازی چک و اسکاتلند بی شک زیباترین گل این هفته از رقابت‌ها بود. این گل حتی می‌تواند به زیباترین گل کل این رقابت نام گیرد. البته نباید از سوپرگل «یارمولنکو» بازیکن اوکراین نیز در دیدار مقابل هلند گذشت. او نیز با یک ضربه پای چپ زیبا توانست گلی زیبا در این یورو به ثبت رساند. 

یورو 2020 - اسکاتلند و جمهوری چک/ پاتریک شیک

*مهار هفته

مهار زیبای «جورجی بوشچین»، دروازه بان اوکراین در دیدار مقابل هلند مقابل «جینی واینالدوم» بهترین مهار هفته بود. او توانست مقابل هلند چند مهار زیبا به ثبت رساند و جزو بازیکنان مهم شوچنکو لقب گیرد.

 

البته باید به مهارهایی زیبا چون «اوگورکان چاکر» دروازه بان تیم ملی ترکیه در دیدار مقابل ایتالیا نیز اشاره کرد که توپ کیه‌لینی را به خوبی دفع کرد. البته یان سومر، دروازه‌بان تیم ملی سوئیس نیز در دیدار مقابل ولز عملکرد مثبتی داشت و چند مهار خوب را به ثبت رساند.  

*موقعیت از دست رفته

بی‌شک عجیب‌ترین صحنه هفته اول یورو 2020 را باید موقعیت گل «الکساندر ایزاک» در بازی سوئد مقابل اسپانیا دانست. بازیکنی که به خوبی مدافعان اسپانیا را رد کرد ولی ضربه اش به طرز عجیبی با برخورد به «مارکوس یورنته» و تیرک دروازه، گل نشد!

یورو 2020 - اسپانیا و سوئد

*ناکام هفته 

ناکام یا عنوان بدترین بازیکن هفته را باید «آلوارو موراتا» دانست که موقعیت‌های بسیاری را در دیدار مقابل سوئد از دست داد. عملکرد او به قدری ضعیف بود که مارکا، رسانه اول اسپانیا گزارش داد که لوئیس انریکه باید او را نیمکت نشین کند و به «جرارد مورنو» در خط حمله بازی دهد. 

*اتفاق جالب هفته

نشست خبری‌های رونالدو و پوگبا جالب‌ترین لحظات حاشیه فوتبالی این هفته یورو بود. رونالدو به دلیل مخالفت با مصرف نوشابه، کوکاکولا را کنار زد و پوگبا به دلیل اعتقادات قلبی از قرار گرفتن در کنار مشروبات الکلی خودداری کرد.  

رونالدو

دیدگاه تان را بنویسید