گزارش جی پلاس

عملکرد بهتر ستاره ایرانی نسبت به رونالدو/ سردار آزمون؛ آقای گلی بعدی فوتبال جهان؟!

در حالی که همه توجهات به شکستن رکورد تاریخی علی دایی توسط کریستیانو رونالدو جلب شده، سردار آزمون چراغ خاموش در حال پیمودن مسیر گلزنی و نزدیک شدن به این دو ستاره است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ کریستیانو رونالدو، فوق ستاره دنیای فوتبال در 36 سالگی در چند قدمی رسیدن به یک رکورد تاریخی است که حداقل برای ایرانی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. او مقابل مجارستان دو گل زد و حالا در سه  قدمی علی دایی برای رسیدن به عنوان آقای گل بازی های ملی در جهان است.

اینطور که به نظر می رسد، رونالدو دیر یا زود رکورد علی دایی را در اختیار خواهد گرفت و معلوم نیست بعد از او و چند سال بعد بازیکن دیگری بتواند 100 گل ملی و بیشتر را به ثمر برساند و این عنوان را از دستان رونالدو خارج کند. البته در حال حاضر توجهات زیادی به عملکرد بازیکنانی مانند نیمار، لوکاکو و حتی علی مبخوت (مهاجم تیم ملی امارات) وجود دارد که قبل از 30 سالگی، عملکرد بی‌نظیری در گلزنی داشته‌ اند و چه بسا آن ها نفرات بعدی در رسیدن به عنوان آقای گل بازی های ملی باشند.

در کنار این ستاره های اسم و رسم دار که عنوان علی دایی و 109 گل ملی او را تهدید می کنند، سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران هم عملکرد کم نظیری را از خود به جای گذاشته و چه بسا تا چند سال دیگر از او به عنوان تهدیدی جدی برای آقای گل بعدی فوتبال جهان نام برده شود.

مهاجم ایرانی زنیت سن پترزبورگ که از سال 2014 و در 18 سالگی بازی برای تیم ملی را آغاز کرد، این روزها نفر اول تیم ملی در باز کردن دروازه رقبا است و کمتر موقعیتی را از دست می دهد.

سردار آزمون و کریستیانو رونالدو

*آمار گلزنی سردار آزمون

سردار در 55 بازی ملی خود موفق به زدن 37 گل ملی شده که متوسط 2 گل در هر 3 بازی را از خود به جای گذاشته است. این در حالی است که او فقط 26 سال سن دارد و در صورتی که قرار باشد همانند رونالدو یا علی دایی تا 36 سالگی برای تیم ملی بازی کند و چنین عملکردی را ادامه دهد، مطمئنا رسیدن به عنوان آقای گلی جهان دور از دسترس نیست.

در حال حاضر رونالدوی پرتغالی 106 گل در 176 بازی ملی به ثمر رسانده و میانگین 0.6 گل در هر بازی را ثبت کرده که از رکورد 0.7 گل سردار آزمون در هر مسابقه ضعیف تر است. کما اینکه آزمون بعد از پشت سر گذاشتن دوران نوجوانی خود، عملکرد بهتری را در گلزنی ثبت کرده است.

همچنین آزمون در برخی بازی‌ها مانند پیروزی 10 بر صفر ایران برابر گوام غایب بوده که در صورت حضور می‌توانست یک یا دو گل را در به ثمر برساند.

در صورتی که سردار چنین روندی را ادامه دهد، او قادر خواهد بود در تعداد بازی کمتر در حدود 160 بازی ملی به رکورد بعدی آٔای گل جهان دست یابد. باید دید آزمون که از بهترین مهاجمان تاریخ ایران به شمار می‌رود و دیر یا زود به نفر دوم بهترین گلزنان تیم ملی بعد از علی دایی تبدیل خواهد شد، می‌تواند رکورد آقای گل جهان را هم بالاتر از رونالد و دایی ثبت کند یا خیر.

  • فاطی ارسالی در

    به امید خدا میرسی به رکورد آقایی دایی🏆😘
    سردار جانم🙃❤️

دیدگاه تان را بنویسید