گزارش جی پلاس از لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱| ایران ۲ - صربستان ۳

شکست ایران در اولین ماراتن؛ کواچ شاگردان سابقش را برد+عکس و ویدیو به همراه آمار و حواشی/ جدول

تیم ملی والیبال ایران در هشتمین بازی خود در لیگ ملت های والیبال به مصاف صربستان رفت و در اولین مسابقه خود که به ست پنجم کشیده شد بازی را به حریف واگذار کرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران بعد از پیروزی شب گذشته خود مقابل آمریکا از ساعت 12:30 امروز (پنج شنبه) به مصاف صربستان رفت و با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد تا فقط به یک امتیاز از این بازی برسد.

نهمین بازی ایران در لیگ ملت های والیبال جمعه ساعت 12:30 مقابل تیم آلمان است.

گزارش بازی

ست اول: 25-21 ایران

در ابتدای بازی، تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال صربستان پایاپای پیش رفته به طور که دو تیم در امتیاز ۳ برابر شدند. صربستان در ادامه کار روند بهتری را نسبت به ایران داشت و از ضعف دریافت های ایران نهایت استفاده را برد تا این تیم با نتیجه ۵ بر ۳ از ایران پیش بیفتد. در امتیاز ۵ به سود ایران، دفاع بلندقامتان ایران بسیار خوب انجام شد و دو تیم در امتیاز ۵ برابر شدند. در امتیاز ۷ به سود تیم ملی صربستان، آلکنو درخواست ویدیو چک کرده که با تاخیر زیاد این امتیاز به سود صربستان اعلام می شود. در اوایل ست اول این دیدار، خطای بازیکنان ایران بیش از تیم ملی صربستان بود و ایران با نتیجه ۱۰ بر ۸ از حریف عقب افتاد. در امتیاز ۱۰ و ۱۱ به سود ایران، مرتضی شریفی توانست از سرویس مستقیم امتیاز کسب کند تا ایران ۱۱ بر ۱۰ از حریف جلو بیفتد. در اواسط این ست، دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و صربستان در امتیاز ۱۶ برابر شدند. بازیکنان تیم ملی صربستان در اواسط این ست، سرویس های سرعتی را در دستور کار قرار داده بودند و این عامل باعث شده بود دریافت های ایران دچار مشکل شود. حمله صربستان در ادامه کار مطمئن کار نکرد تا ایران با نتیجه ۱۷-۱۶ از حریف جلو بیفتد. در امتیاز ۲۰-۱۸ به سود ایران، سرمربی صربستان به دلیل اینکه اختلاف امتیاز بیشتر نشود تصمیم گرفت وقت استراحت بگیرد و در این امر هم موفق بود تا دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر شوند. مرتضی شریفی در اواخر ست اول هم در سرویس موفق بود و توانست یک امتیاز دیگر از سرویس مستقیم کسب کند تا سرمربی صربستان دوباره وقت استراحت بگیرد. ایران در انتهای ست اول تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ ست اول را به نام خود کنند.

ست دوم:25-15 صربستان

در ابتدای ست دوم، دو تیم پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی صربستان در امتیاز ۲ برابر شدند.اشتباهات فردی ملی پوشان ایران باعث شد تیم ملی با نتیجه ۵ بر ۲ از صربستان عقب بیفتد تا آلکنو مجبور شود وقت استراحت بگیرد اما این وقت استراحت هم تاثیر نداشت تا صربستان ۷ بر ۲ جلو بیفتد. در ادامه این ست، جوانان والیبال ایران اشتباهات زیادی در دریافت و حمله داشته تا ایران با نتیجه ۱۱ بر ۴ از صربستان عقب بیفتد. بازیکنان صربستان در دریافت و حمله بهتر از ایران بوده و توانستند ۱۴ بر ۷ از ایران پیش بیفتند. آلکنو و سعید معروف از بیرون زمین نکات لازم را به بازیکنان جوان گوش‌زد می کردند تا اختلاف امتیاز بیش از این نشود. صربستان در اواسط بازی از تیم ایران برتری داشت و موفق شد با نتیجه ۱۹ بر ۱۰ از ایران جلو بیفتد. در ست دوم و پس از ایجاد حاشیه امن امتیاز برای تیم ملی صربستان، سرمربی این تیم پسر خود را وارد زمین کرد تا این بازیکن تجربیات لازم را کسب کند. تیم ملی ایران که تمرکز خود را از دست داده بود در اواخر این ست هم عملکرد خوبی نداشت تا ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ شکست بخورد.

ست سوم: 28-26 ایران

ملی پوشان ایران و صربستان در ابتدای ست سوم هم پایاپای پیش رفتند و در امتیاز ۶ برابر شدند. در ادامه کار، ملی پوشان والیبال ایران عملکرد بهتری نسبت به صربستان داشته و توانستند با نتیجه ۱۰ بر ۷ از حریف پیش بیفتد. دریافت های خوب در زمین ایران با پاس های سرعتی همراه بود که اکثر امتیاز این توپ‌ها به نام ایران ثبت می‌شد. اسفندیار در پوئن ۱۳ به سود ایران توانست از سرویس مستقیم امتیاز بگیرد و بعد از آن سرمربی صربستان مجبور شد وقت استراحت گرفته تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود. بلندقامتان ایران در اواسط این ست عملکرد خوبی داشته و با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ از صربستان جلو افتادند. آلکنو در امتیاز ۱۸ بر ۱۶ به سود ایران، سعید معروف و صابر کاظمی را به زمین آورد تا نقشه های خود را در این بازی اجرا کند. سرویس های صربستان در ست سوم سرعتی زده می‌شد و این کار را برای ایران سخت کرده بود. سرویس های صربستان باعث شد دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر شوند تا آلکنو زمان استراحت بگیرد. در انتهای این ست، دوتیم پایاپای پیش رفته تا در امتیاز ۲۳ برابر شدند اما ایران تیم برتر میدان بود و با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ این ست را به نام خود کرد.

ست چهارم: 25-22 صربستان

ست چهارم در حالی آغاز شد که صربستان در صورت باخت، بازی را از دست می‌داد. بنابراین تیم ملی صربستان با قدرت هرچه تمام‌تر در ست چهارم حاضر شد و توانست ۳ بر ۱ از ایران پیش بیفتد. در ادامه کار، جوانان والیبال ایران توانستند با عملکرد خوب، نتیجه را برابر کرده تا دو تیم در پوئن ۵ برابر شوند. بلندقامتان ایران که در اوایل این ست اختلاف را کم کرده بودند، موفق شدند با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ از حریف پیش بیفتند. در اواسط ست چهارم این رقابت، بلندقامتان صربستان عملکرد بهتری داشته و توانستند نتیجه را ۱۵-۱۳ به نفع خود کنند. شریفی در پوئن ۱۶ به سود ایران باز هم امتیاز مستقیم از سرویس به دست آورد تا نتیجه برابر ۱۶ شود. در انتهای این ست، ایران در دریافت و حمله ضعیف عمل کرد تا بلندقامتان ایران با نتیجه ۱۹-۱۶ عقب بیفتند. در این ست، آلکنو بار دیگر سعید معروف و صابر کاظمی را وارد زمین کرد تا صربستان اختلاف را بیشتر نکند. در انتهای ست چهارم، تیم ملی صربستان توانست ایران را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ شکست دهد.

ست پنجم: 15-8 صربستان

این ست در حالی آغاز شد که هر تیم در صورت پیروزی می‌توانست برنده این دیدار باشد. صربستان ست پنجم را خوب آغاز کرد و توانست ۲ امتیاز از ایران پیش بیفتد اما بلندقامتان ایران بازی را به تساوی کشانده تا دو تیم در امتیاز ۲ برابر شوند. ملی پوش صربستان در پوئن ۴ به سود تیمش از سرویس مستقیم امتیاز کسب کرد. ایران که با نتیجه ۵-۲ عقب بود وقت استراحت گرفت تا اختلاف امتیاز بیش از این نشود اما صربستان با اشتباهات ایران توانست با نتیجه ۷ بر ۲ پیش بیفتد. آلکنو که می‌توانست زودتر تعویض کند تصمیم گرفت همچنان به جوانان بازی دهد و اصرار داشت که ترکیب تغییر نکند و با این حال، ایران با نتیجه ۸ بر ۴ عقب افتاد. در اواخر این بازی، تمرکز شاگردان آلکنو کاملا به هم ریخته بود و ایران نتیجه را به حریف واگذار کرد.

تصاویر دیدار ایران و صربستان در لیگ ملت های والیبال

امیرحسین اسفندیار لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

محمدطاهر وادی لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 -  تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

لیگ ملت های والیبال 2021 - تیم ملی والیبال ایران - ایران و صربستان

آمار دیدار ایران و صربستان در لیگ ملت های والیبال

3

2

1

حواشی دیدار ایران و صربستان در لیگ ملت های والیبال

ایران با ترکیب 14 نفره میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، مرتضی شریفی، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت مقابل صربستان به میدان رفت.

به گفته سیامک افروزی پزشک و تراپیست تیم ملی، علی‌اصغر مجرد پس از تمرین روز گذشته از ناحیه ساق پا احساس درد داشت که هم سی‌تی‌اسکن گرفته شد، هم ام‌آر‌آی که مشخص شد شکستگی ندارد. فقط بافت داخلی استخوان درشت‌نی او دچار کوفتگی شده است. به همین دلیل به او چهار روز استراحت داده شد.

 

 

جدول رده بندی لیگ ملت های والیبال

Untitled

حجم ویدیو: 45.80M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57 دانلود ویدیو
  • رضا ختار ارسالی در

    برای برد در برابر صربستان، مربی تیم ملی ایران می بایست در ست پنجم بازیکنان اصلی را به زمین می فرستاد تا ست پنجم را ما می بردیم.
    برای برد در برابر المان هم مربی تیم ایران می بایست میلاد عبادی پور را که سروهای زیادی را از دست داده بود و ارامش نداشت را از زمین بیرون می برد و بازیکن تازه نفس و ارامی را به زمین می اورد.

دیدگاه تان را بنویسید