مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

تمرین برد عراق در یک بازی آسان/ ایران- کامبوج تشریفاتی نیست!

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری که بر خلاف اخبار منتشر شده به هیچ وجه تشریفاتی نیست راه بردن عراق در دیدار سرنوشت ساز را تمرین خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، شاگردان اسکوچیچ پس از پیروزی روحیه بخش مقابل بحرین و افزایش شانس صعود در دیداری آسان به مصاف کامبوج خواهند رفت. پیروزی 14 گله در بازی رفت نشان می دهد که فارغ از بحث احترام به حریف، سه امتیاز این بازی را پیش از سوت شروع بازی در جیب ایران بدانیم، اما اخبار غلطی که مبنی بر حذف نتیجه بازی با کامبوج پخش و منتشر می شود، به هیچ وجه درست نیست و این بازی را نباید تشریفاتی به حساب آورد.

با توجه به انصراف کره شمالی، مصوب شده که برای ارزیابی تیم های دوم، نتایج آنها در مقابل تیم پنجم همان گروه حذف خواهد شد، اما نتایج سایر تیمها پابرجاست. پس اگر بناست ایران به عنوان صدرنشین بالاتر از عراق به مرحله بعد راه پیدا کند، برد برابر کامبوج واجب و ضروری است و نتیجه اش هم حذف نخواهد شد.

اسکوچیچ هنوز تصمیم نگرفته و یا اگر گرفته اعلام نکرده که با کدام ترکیب قرار است برابر کامبوج به میدان برود. آیا بازیکنان اصلی اش را با توجه به فشردگی مسابقات و گرمای هوا استراحت می دهد و ترکیب دوم و با انگیزه اش را برای گلباران کامبوج به میدان می فرستد و یا بازی کامبوج را یک دیدار تدارکاتی فرض کرده و تیم اصلی را برای هماهنگی بیشتر روانه میدان می کند؟ هر کدام که رخ دهد، نتیجه فرقی نمی کند، چرا که کامبوج در رویاهایش هم به امتیاز گرفتن از ایران فکر نمی کند و دریافت گلهای کمتر منتهای آمال و آرزوی شان خواهد بود.

تیم ملی در این دیدار و البته بازی با عراق وحید امیری را به دلیل مصدومیت ندارد. غلامی و سرلک به جمع ملی پوشان اضافه شده اند. پس احتمالا اسکوچیچ با تجربه از بازی ضعیف حاج صفی در دیدار برابر بحرین ترکیب و یا حداقل چیدمان نفراتش را تغییر دهد. تا بتواند به سیستم موردنظرش برای بازی سرنوشت ساز با عراق برسد.

پس از پایان دیدار ایران- کامبوج، عراق با هنگ کنگ روبرو می شود. تیمی که اگر بتواند همانند بحرین، عراق را هم متوقف کند، آن وقت ورق کاملا برخواهد گشت و این عراقی ها خواهند بود که در روز پایانی باید به آب و آتش بزنند تا پیروز شوند.

دیدار تیم های ایران و کامبوج ساعت 19 روز جمعه در منامه برگزار می شود.

دیدگاه تان را بنویسید