فاجعه در استقلال به خاطر قرارداد میلیچ +سند

ادعای مطالبه 552.500 دلاری هروویه میلیچ با عقل جور در نمی آید. ارزش قرارداد او برای سال دوم 200 هزار دلار است... چگونه می توان در یک قرارداد دویست هزار دلاری، 552 هزار و 500 دلار بدهکار شد؟ استقلال مرزهای اقتصاد را جا به جا کرده است!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، قرارداد هروویه میلیچ با استقلال دو ساله و به ارزش سالی 200 هزار دلار بود. میلیچ برای سال اول 65 هزار دلار ابتدای فصل، ماهی 12 هزار دلار در طول 10 ماه و 15 هزار دلار پایان فصل دریافت می کرد و برای سال دوم نیز 65 هزار دلار پیش پرداخت داشت و 135 هزار دلار باقی مانده را هم در 12 قسط 11.250 دلاری باید از استقلال می گرفت. باشگاه استقلال متعهد بود اگر هر کدام از این اقساط را ظرف 2 ماه نپردازد، برای آن که مانع فسخ یکطرفه قرارداد میلیچ مطابق قوانین فیفا شود، 5 هزار دلار به او جریمه پرداخت کند.

میلیچ که مبلغ سال اول را دریافت کرده، حالا برای سال دوم با وجود دریافت مبلغ 52.500 دلار به عنوان پیش پرداخت، خود را 552 هزار و 500 دلار تا به امروز طلبکار می داند.

میلیچ مدعی است باید مبلغ 12.500 دلار باقی مانده از پیش پرداخت خود را بگیرد که کاملا درست است چون استقلالی ها باید به او 65 هزار دلار در ابتدای فصل جدید می پرداختند که از این مبلغ فقط 52.500 دلار به حساب میلیچ ریختند. او همچنین از ماه سپتامبر سال 2020 میلادی تا به امروز 8 ماه حقوق خود را دریافت نکرده که 8 ماه، هر ماه 11.250 دلار برابر است با 90 هزار دلار که این مبلغ هم روی باقی مانده پیش پرداخت می آید و طلب واقعی او از استقلال به 102 هزار و 500 دلار می رسد اما از این نقطه به بعد تازه ماجرا جذاب می شود.

استقلال متعهد بوده هر بار پرداخت قسط میلیچ 60 روز تاخیر داشته باشد، بابت این تاخیر دو ماهه، 5 هزار دلار خسارت بدهد. استقلالی ها این بند را در قرارداد نوشتند تا میلیچ به هوای دریافت 5 هزار دلار اضافی، بلافاصله سراغ بند حمایتی فیفا و فسخ یکطرفه قرارداد نرود چرا که قانون حمایتی فیفا به بازیکن و مربی این اجازه را می دهد اگر 2 ماه حق و حقوقش عقب افتاد یکطرفه فسخ کند. هشت قسط میلیچ عقب افتاده و اگر 8 جریمه 5 هزار دلاری در نظر بگیریم استقلال باید 40 هزار دلار جریمه بپردازد اما میلیچ هر ماه 5 هزار دلار روی جریمه اضافه کرده است. یعنی استقلال باید بابت پرداخت نکردن حقوق سپتامبر 2020 میلیچ هشت جریمه 5 هزار دلاری به او بپردازد. طبق محاسبه میلیچ، استقلال مبلغ 410 هزار دلار باید جریمه بدهد! میلیچ بابت سپتامبر 2020 از استقلال 40 هزار دلار جریمه می خواهد، بابت حقوق ماه اکتبر، 35 هزار دلار جریمه طلب می کند و جریمه تمام معوقه ها را با همین فرمول حساب کرده و استقلال را در یک قرارداد 200 هزار دلاری، بیش از دو و نیم برابر بدهکار کرده و تازه جالب اینجاست که بیش از یک چهارم مبلغ قرارداد را هم گرفته است!

همچنین میلیچ خواهان 40 هزار دلار پاداش از استقلال شده که این پاداش هم با توجه به غیبت های مداوم او جای حرف دارد اما مساله مهم تر این است که استقلال چرا اجازه داده کار به این نقطه برسد و بازیکن خارجی چنین ادعای سنگینی را مطرح کند؟ 

نکند استقلال همان طور که در بخش حقوقی، مربی و بازیکن خود را بدون نماینده و وکیل به کمیته انضباطی می فرستد، در بخش مالی و حسابداری هم تعطیل است و نیاز به استخدام حسابرس پاره وقت دارد؟

وقت آن رسیده باشگاه استقلال مدیریت امور مالی را برای فوتبال ایران تدریس کند؛ چگونه می توان یک قرارداد مالی ارزان قیمت را به یک بدهی سنگین و چند برابری تبدیل کرد؟ این هنر مدیران ماست که می توانند در یک قرارداد ارزان هم بدهی سنگین تولید کنند!

واقعا در استقلال چه خبر است؟ چرا استقلالی ها موضوع میلیچ را به این نقطه رسانده اند. چرا با هر هشدار این بازیکن برای او موضوع جریمه را روشن نکرده اند؟ وکیل میلیچ با این هشدارها در حال جمعآوری مدرک است و خیلی راحت می تواند ادعا کند استقلالی ها این بدهی را پذیرفته بودند که در دو مقطع میلیچ را به تهران برگرداندند و حتی اگر موفق به دریافت این پول عجیب غریب نشود، می تواند بابت پیگیری های حقوقی هزینه سنگینی روی دست استقلال بگذارد.

IMG_20210603_014256_905

gharardad2

دیدگاه تان را بنویسید