گزارش جی پلاس؛ ایران ۳- کانادا یک

لیگ ملت های 2021 والیبال|تیم ملی ایران پیروز جدالی که یک نتیجه داشت! + عکس و ویدیو/ آمار و حواشی

تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی خود در هفته دوم لیگ ملت های والیبال به مصاف کانادا رفت و با نتیجه 3 بر یک مقابل حریف به برتری رسید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین بازی خود در لیگ ملت های والیبال از ساعت 14:30 به مصاف کانادا رفت و با نتیجه 3 بر یک مقابل این تیم به برتری رسید. نکته جالب توجه اینکه هر چهار ست این مسابقه با نتیجه 25-22 به پایان رسید!

ست اول؛ 25-22 کانادا

ملی پوشان والیبال ایران که با لباس سفید مقابل کانادا با لباس خاکستری قرار گرفته بودند در ست اول کار را خوب شروع کردند. دو تیم در اوایل ست اول پایاپای پیش می رفتند به طوری که دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شدند. سرویس های زیبای میثم صالحی کار را برای تیم کانادا سخت کرده بود و این بازیکن توانست سه امتیاز مستقیم از سرویس را در اوایل ست به دست بیاورد. اما ملی پوشان کانادا با سرویس های خوب عملا سرعت را از ایران گرفته بودند اما پاس های سعید معروف باعث می شد که امتیاز ها برای ایران به ثبت برسند. در اواسط بازی، دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر بودند و هیچ تیمی نمی خواست بازنده این ست باشد اما سرویس های کانادا کار را برای ایران سخت کرده بود. در اواخر ست اول، خطای فردی تیم ملی والیبال ایران بالا رفت به طوری که در امتیاز ۲۲-۱۹ به سود کانادا، آلکنو تصمیم گرفت که وقت استراحت بگیرد؛ اما این وقت استراحت برای ایران کارساز نبود و تیم کانادا موفق شد این ست را ۲۵-۲۲ به  سود خود تمام کند.  

ست دوم؛ 25-22 ایران

در اوایل ست دوم، دو تیم پایاپای کار را پیش بردند به طوری که دو تیم در امتیاز ۷ برابر شدند. در ادامه کار، هیچ از یک تیم ها پا پس نکشیدند تا دو تیم در امتیاز ۱۲ برابر شوند. آلکنو در طول مسابقه نکات لازم را به حضرت پور گوشزد می‌کرد تا این بازیکن دریافت های بی نقصی را داشته باشد. در اواسط بازی در ست دوم، تیم ملی کانادا باتجربه بازیکنانش توانست با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ از ایران جلو بیفتد اما ملی پوشان ایران با دفاع خوب باز هم نتیجه را برابر کردند تا دوتیم در امتیاز ۱۵ برابر شوند. در ادامه کار میثم صالحی با سرویس های زیبا کار را برای کانادا سخت کرد به طوری که ایران با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ از حریف پیش افتاد. در امتیاز ۱۸ به سود ایران، یک رالی زیبا بین دوتیم رخ داد که در آخر سرمربی کانادا مجبور شد برای تیمش وقت استراحت بگیرد. در اواخر ست دوم ملی پوشان ایران عملکرد بهتری نسبت به حریف خود داشته و توانستند در این ست به پیروزی ۲۵-۲۲ برسند.

ست سوم 25-22 ایران

تیم ملی کانادا بازی را خوب شروع کرد و با نتیجه ۲ بر صفر از ایران پیش افتاد. در ادامه ی کار درحالی که ملی پوشان والیبال ایران جلو بودند دو تیم در امتیاز ۱۱ برابر شدند و تیم ملی والیبال کانادا با کامبک زیبا توانست با نتیجه ۱۲-۱۱ از ایران جلو بیفتد. اشتباهات کانادا در ادامه ست سوم باعث شد ایران بار دیگر با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ جلو بیفتد اما ملی پوشان کانادا به بازی برگشتند و با نتیجه ۱۷ بر ۱۶ از ایران پیش گرفتند. در اواسط ست سوم، دو تیم مانند ست های گذشته پایاپای پیش رفتند تا دو تیم در امتیاز ۱۸ برابر شوند. ولادیمیر آلکنو پس از کسب امتیاز ۲۰ به سود ایران، ملی‌پوشان را تشویق کرد و به آنها روحیه داد. در اواخر این ست، ملی پوشان ایران عملکرد بهتری نسبت به کانادا داشتند و توانستند این ست را ۲۵-۲۲ به سود خود کنند.

ست چهارم 25-22 ایران

ایران این ست را خوب شروع کرد و توانست با نتیجه ۲ بر ۱ از حریف خود پیش بیفتد اما کانادا عقب نشینی نکرد تا دوتیم در امتیاز ۸ برابر شوند. در ادامه کار، پاس های سعید معروف به صورت سرعتی به سید محمد موسوی می‌رسید و این توپ ها برای ایران تبدیل به امتیاز می‌شد. در امتیاز ۱۱ به سود ایران یک رالی زیبا بین دو تیم شکل گرفت که به سود ایران تمام شد و با تشویق آلکنو همراه بود. در اواسط کار ملی‌پوشان ایران بازهم درخشان عمل کردند و با نتیجه ۲۰ بر ۱۹ از حریف خود جلو افتادند. در اواخر بازی باز هم ملی پوشان ایران برتر از کانادا بودند و توانستند این ست را ۲۵ بر ۲۲ و این بازی را ۳ بر یک به نام خود کنند.

اسکلاتر: مقابله با معروف برای ما دشوار بود

اسکلاتر پس از شکست 3 بر یک تیم ملی والیبال کانادا مقابل ایران اظهار داشت: ما تلاش زیادی کردیم که ترکیب تیم‌مان را حفظ کنیم، اما ایران عملکرد خوبی داشت و چالش‌ها را به خوبی مدیریت می‌کرد

وی ادامه داد: برای ما دشوار بود که برای مقابله با معروف آماده شویم، چون او بازیکن خوبی است. نکته مهم برای ما این است که بعد از چند امتیاز سخت، بتوانیم دوباره به بازی برگردیم و تحت تاثیر امتیازات قرار نگیریم. ما شانس‌های خوبی در این بازی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم.

آمار دیدار ایران و کانادا در لیگ ملت های والیبال

در دو بازی اخیر این تیم ها یک بار کانادا 3 بر یک پیروز شد و یک بار هم ایران 3 بر صفر حریف را شکست داد.

هر دو تیم از سه بازی گذشته خود دو باخت و یک برد را کسب کردند.

 

5465

2131

222

حواشی دیدار ایران و کانادا در لیگ ملت های والیبال

ترکیب تیم ملی: میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی، صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت

 با نظر آلکنو، امیر غفور، مرتضی شریفی و رضا عابدینی از روی سکوها بازی را دنبال می کنند.

پس از مذاکره فدراسیون والیبال با فدراسیون جهانی، سرانجام تیم ایران مجوز اضافه کردن یک بازیکن از تهران را گرفت و قرار است یک بازیکن هم از نفرات حاضر در ایتالیا به تهران برگردد. با توجه به خبرهای شنیده شده، قرار است جواد کریمی پاسور جوان تیم ملی در روز های آینده به تیم ملی ملحق شود تا پس از گذراندن دوران قرنطینه در ایتالیا، از هفته سوم برای تیم ملی بازی کند.

ترکیب کانادا: ساندرس، پرین، هوگ، مارشال، پریرا، بلانکنائو، اسکلاتر، جانسن، فن بارکل، اوانس، لوئپکی، شوارس، دمیاننکو.

سرمربی: گلن هوگ

 

تصاویر دیدار ایران و کانادا در لیگ ملت های والیبال

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

محمد موسوی لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

لیگ ملت های 2021- تیم ملی والیبال ایران تیم ملی والیبال کانادا- ایران و کانادا

ویدیو دیدار ایران و کانادا در لیگ ملت های والیبال

 

 

 • یازهرا ارسالی در

  درود برغیرتمندان ایران پیروزی مبارک

 • خلیل ارسالی در

  دورود بر غیرت مردان والیبال ایران درود بر سعید معروف

 • AA ارسالی در

  تبریک می گویم ولی با زجر دادن تماشاگر

 • سامانی ارسالی در

  واقعا مربی خوبی داریم. کاربلد و بدونه حاشیه و انصافا بچه ها هم عالی هستند از همه تیم و فدراسیون تشکر میکنم تیم ایران روزبه‌روز بهتر میشه

 • اسماعیل ارسالی در

  درود

 • یه بدبخت کنکوری بدون کلاس ارسالی در

  عاشقتونمممممممممممم

 • مهبد ارسالی در

  باید موسوی را خط بزند

دیدگاه تان را بنویسید