جی پلاس

AFC مجوز داد؛ فدراسیون فوتبال ایران گاف!

فدراسیون فوتبال اطلاعیه خود در خصوص نقل و انتقالات تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت ها صحبت کرد که اصلا چنین مرحله ای در این مسابقات وجود ندارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، فداسیون فوتبال نوشت: شیوع بیماری کووید-19 در سال گذشته منجر به تغییر زمان برگزاری مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در شهریور ماه 1399 شد و به این دلیل باشگاه‌های کشورمان با مشکلاتی در رابطه با مدت و اعتبار قرارداد بازیکنان و کادر فنی مواجه شدند. چرا که طبق آیین‌نامه مسابقات، کلیه بازیکنان باید دارای قرارداد معتبر در حین مسابقات با باشگاه خود باشند که در فدراسیون آن کشور نیز ثبت شده باشد. بر اساس تقویم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال اخیر، با توجه به اینکه مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات در سال 2021 در شهریور ماه 1400 برگزار می‌شود که در آن زمان، فصل مسابقاتی لیگ برتر کشور به اتمام می‌رسد و مجددا تیم‌ها با مشکل مدت و اعتبار قرارداد بازیکنان مواجه می‌شوند، با پیگیری‌ و مکاتبات صورت گرفته با کنفدراسیون فوتبال آسیا از طریق دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون، این بند از آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نهایتا اصلاح شد و از این پس باشگاه‌ها می‌توانند برای مسابقات این مرحله، از پنجره نقل و انتقالات سوم نیز استفاده کنند. در حالی که باشگاه در سال‌های گذشته ‎ها تنها می‌توانستند از بازیکنان ثبت شده در مرحله گروهی مسابقات و در پنجره دوم استفاده کنند. لازم ذکر است، در صورت عدم تحقق این موضوع، باشگاه‌ها در این مرحله از استفاده از بازیکنان جدیدی که در فصل نقل و انتقالات پیش فصل به عضویت باشگاه درمی‌آیند، محروم و فقط مجاز به استفاده از بازیکنان قبلی و دارای قرارداد معتبر با باشگاه می‌شدند.

 

به گزارش جی پلاس، این ادعای فدراسیون فوتبال در حالی مطرح می شود که رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اصلا مرحله یک شانزدهم نهایی ندارد! بعد از مرحله گروهی رقابت ها 16 تیم (هشت تیم غرب و هشت تیم شرق) مرحله یک هشتم نهایی را برگزار می کنند و این گاف فدراسیون فوتبال بسیار عجیب است!

 

دیدگاه تان را بنویسید