جی پلاس

مادرید در حالت آماده باش!

اتلتیکومادرید که اغلب قهرمانی هایش را در هفته آخر لالیگا به دست آورده؛ می خواهد با پشت سر گذاشتن رئال مادرید برای یازدهمین بار فاتح این جام شود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، قهرمان لالیگا در هفته آخر مشخص می شود. دو تیم اتلتیکومادرید و رئال مادرید شنبه برای فتح آخرین جام فصل ۲۱-۲۰۲۰ تلاش خواهند کرد. روخی بلانکو با ۸۳ امتیاز صدرنشین است و رئال مادرید با دو امتیاز کمتر به لغزش همشهری اش و کسب سی و پنجمین قهرمانی اش در این رقابت ها امیدوار است . شاگردان دیگو پابلو سیمئونه به مصاف وایادولید می روند و سفیدپوشان برابر ویارئال قرار می گیرند. 

تاکنون در تاریخ لالیگا ۳۸ بار قهرمان در هفته پایانی تعیین شده است. در همان نخستین فصل (۲۹-۱۹۲۸) رئال مادرید و بارسلونا تا هفته پایانی برای کسب جام تلاش کردند که در نهایت آبی اناری ها با پیروزی ۴ بر یک مقابل رئال یونیون با دو امتیاز برتری نسبت به سفیدپوشان قهرمان شدند. رئال مادرید با دو گل مغلوب اتلتیک بیلبائو شد و فرصت فتح اولین جام را از دست داد. 

دو قدرت فوتبال اسپانیا بیشترین شانس را برای قهرمانی در آخرین هفته داشتند. هر یک ۱۹ بار چنین شرایطی را تجربه کردند و بارسا بیشتر از رقیب قدیمی اش از این فرصت بهره برد و ۱۰ بار جام را بالای سر برد. رئال مادرید تنها هشت بار موفق به فتح این عنوان شد. در دو فصل آخری که قهرمان در بازی آخر مشخص شد رقابت این دو تیم دیده شد که سهم هر یک، یک جام بود. بارسلونا فاتح فصل ۱۶-۲۰۱۵ شد و رئال مادرید قهرمان فصل ۱۷-۲۰۱۶ لقب گرفت. 

اتلتیکو مادرید که شنبه با یک پیروزی می تواند برای یازدهمین بار لالیگا را فتح کند از ۱۰ قهرمانی گذشته اش در این رقابت ها ۸ عنوان را در هفته پایانی به دست آورده است. روخی بلانکو به قهرمانی در لحظه آخر عادت دارد. قرمز و سفیدپوشان تجربه رقابت با رئال مادرید را هم داشته اند. در فصل ۶۵-۱۹۶۴ رئال با پیروزی یک بر صفر اجازه نداد جام به همشهری اش برسد اما تنها یک فصل بعد اتلتیکو جبران کرد و با پیروزی ۲ بر صفر مقابل اسپانیول قهرمان لالیگا شد.

سیمئونه به دنبال فتح دومین جام خود در لالیگا به عنوان سرمربی اتلتیکو است. او پیش از این در آخرین هفته توانسته بود تیمش را پس از ۱۸ سال قهرمان لالیگا کند. روخی بلانکو و بارسلونا در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ در حالی برابر هم قرار گرفتند که هر دو تیم شانس قهرمانی داشتند. گل دیگو گودین در دقیقه ۴۹ که نتیجه را یک- یک کرد و قهرمانی را برای تیم مادریدی به ارمغان آورد. سیمئونه همیشه در فینال ها پیروز بوده و تنها رئال مادرید مانع قهرمانی این تیم شده است. اکنون سرمربی آرژانتینی فرصت دارد برای اولین بار در یک فینال غیر مستقیم سفیدپوشان را شکست دهد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید