گزارش جی پلاس

رکورد بی‌نظیر مرد ایرانی در پرتغال؛‌ مهدی طارمی در حد هالک و خامس!

مهدی طارمی با عملکرد خیره‌کننده‌ای که در این فصل با پیراهن پورتو داشته از نظر آمار در میان بهترین های این باشگاه قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، مهدی طارمی مرد 12 میلیون یورویی فوتبال ایران این روزها در یکی از بهترین تیم های پرتغال می درخشد و در تمام رقابت‌ها برای آبی‌پوشان مثمرثمر بوده است. او در آخرین دیدار برگزار شده پورتو عملکرد خیره‌کننده دو گل و دو پاس گل را ثبت کرد تا در 4 گل از 5 گل تیمش تاثیرگذار باشد.

در این فصل تنها سه بازیکن توانستند در یک بازی آمار 2 گل و 2 پاس گل را به ثبت برسانند: سفروویچ از بنفیکا، لوکاس پیازون از براگا، مهدی طارمی از پورتو.

ضمن اینکه او به همراه سفروویچ بیشترین تاثیرگذاری را در گل‌های این فصل لیگ برتر پرتغال داشتند. هردو ستاره این لیگ روی 24 گل تاثیرگذار بودند.

مهدی طارمی با دبلی که در این بازی انجام داد، 15 گله شد و با صدرجدول گلزنان 3 گل فاصله دارد، جدولی که صدرنشینش 18 گله است. این اتفاق در حالی رخ داد که اگر سرجیو کونسیاسئو سرمربی پورتو در بسیاری از بازی‌ها به مانند دیدار شب گذشته مقابل فارنسی، طارمی را زود تعویض نمی کرد او می توانست تعداد گل هایش را بیشتر کند. ضمن اینکه پنالتی زن اول پورتو طارمی نبود در حالی که او عملکرد قابل قبولی در زدن این ضربات داشت و می توانست امروز با اختلاف صدرنشین جدول گلزنان باشد.

اما یکی از عملکردهای خیره کننده طارمی در پاس گل است؛ او با 9 پاس گل بهترین پاسور لیگ پرتغال است. 

حالا او در میان بازیکنان بزرگ پورتو قرار گرفت که در اولین فصل حضورشان در این تیم آمار بیش از 10 گل و 10 پاس گل را به ثبت می رسانند. پیش از این ستاره‌هایی چون آرتور، کوارشما، هالک، خامس رودریگس، یاسین براهیمی و الکس تلس موفق به ثبت این آمار شدند.

او هم چنین در 83 بازی که با پیراهن ریوآوه و پورتو در پرتغال انجام داده آمار 43 گل و 21 پاس گل به ثبت رسانده است؛ 64 تاثیر مستقیم بر گل ها!

دیدگاه تان را بنویسید