در جلسه سران ورزش و سخنگوی وزارت خارجه چه گذشت؟

جلسه مشترک برای رایزنی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا با حضور مسئولان رده‌بالای ورزش و همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه و شهاب عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال امروز نشستی مهم را در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار کرده و موضوع رد میزبانی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022  توسط این نفرات مورد بررسی قرار گرفت.

فارس نوشت: سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در این مورد اظهار داشت: امروز جلسه خوبی با رئیس فدراسیون فوتبال، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار کردیم. این تصمیم از نظر ما ورزشی نیست و سیاسی محسوب می‌شود. از لحظه شروع کار یک دیپلماسی ورزشی را آغاز کردیم و سعی داریم بهترین نتایج را در این زمینه برای فوتبال‌دوستان به دست بیاوریم.

وی افزود: ما باید به هر نحو ممکن تلاش کنیم تا فوتبالیست‌های ایرانی خواسته های مردم را اجرایی کنند و ما هم با همه توان در کنار آنها هستیم.

در جلسه‌ای که امروز(یکشنبه) با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مهدی علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، عزیزی خادم رییس فدراسیون فوتبال، حمیدرضا آصفی و سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه حاضر بودند.

در این جلسه همه اعضا بر حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران و احقاق حق فوتبال ایران تاکیدکردند و عنوان شدکه کشور شرایط کامل را برای میزبانی از دو رویداد مسابقات انتخابی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا داشته و تصمیم اتخاذ شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ناعادلانه و غیر ورزشی است. 

سلطانی‌فر با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های دیپلماسی و حقوقی از فدراسیون فوتبال خواست اقدامات لازم برای دفاع از حق مسلم فوتبال ایران انجام دهند.

وی افزود: با وجود مکاتبه یک هفته قبل اینجانب با اینفانتینو رییس فیفا و شیخ سلمان رییس AFC این تصمیم سیاسی و غیر ورزشی توسط ای اف سی گرفته شد.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ایران از هر لحاظ کشور امنی است و با وجود اینکه در مرحله رفت تیم ملی فوتبال ایران در سه بازی میهمان بوده، این حق مسلم ما است که در مرحله دوم مقدماتی میزبان باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید