sport

یادداشت جی پلاس

در حالی که فصل گذشته قهرمانی و عملکرد پرسپولیس در آسیا صرفا با کمک وزیر و عوامل غیرفنی به حساب می آمد حالا آرش برهانی می گوید اگر در لیگ ایران استقلال بدون تاکتیک صدرنشین است باید فاتحه آن را خواند.

گروه ورزشی جی پلاس، شبنم روحی- در چهار فصل اخیر، تیم فوتبال پرسپولیس مقام قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کرده است اما حدود یک سالی می شود که هجمه ها علیه این تیم شدت گرفته و وزیر را عامل موفقیت های این تیم حتی در آسیا معرفی می کنند.

این هجمه ها از سوی برخی تیم ها نظیر استقلال، سپاهان، تراکتور و فولاد بیشتر از سایرین بوده و حتی در نشست ها و مصاحبه ها مربیان و بازیکنان درباره آن صحبت می کنند و خیلی شفاف عامل قهرمانی ها و موفقیت های پرسپولیس را در ایران و آسیا صرفا کمک های وزیر می دانند.

البته در این بین مربیانی نظیر پیروز قربانی هستند که با دوری از چنین اظهارنظرهایی، تمام تیم ها را به تلاش در زمین مسابقه دعوت می کنند. در زمان حضور فکری در نساجی که او قهرمانی پرسپولیسی ها را تبریک گفت چنین دیدگاه وجود داشت؛ هرچند حالا دوباره فرضیه عجیب کمک وزیر به پرسپولیس آن هم زمانی که نایب قهرمان آسیا به راحتی تمام مهره های خود را از دست داده مطرح می شود.

آرش برهانی که در کادرفنی استقلال و محمود فکری حضور دارد درباره انتقادهایی که به عملکرد فنی این تیم وارد می شود؛ گفت: مگر می‌شود چنین اتفاقی در فوتبال بیفتد و تیم بدون تاکتیک گل بزند؟ تیم‌های دیگر هم زحمت می‌کشند. اگر به این شکل باشد که باید فاتحه فوتبال را بخوانیم. تیم ما گل می‌زند می‌گویند روی خلاقیت بازیکن بوده اما در مورد تیم‌های دیگر می‌گویند روی تاکتیک و برنامه بوده است. 

حرف آرش برهانی کاملا درست است؛ شاید استقلال ضعف های فنی زیادی داشته باشد اما آن ها نقاط قوتی دارند که این تیم را صدرنشین لیگ کرده است. عملکرد خط حمله استقلال در دربی و استفاده درست از موقعیت های گل ثابت می کند که این موضوع یکی از این نقاط قوت استقلال است که کمتر کسی می تواند از این موضوع ایراد بگیرد. بدون درنظر گرفتن عملکرد حسینی در دیدار برابر نفت مسجد سلیمان، استقلال ها با رشید مظاهری یکی از مطمئن ترین دروازه های لیگ را دارند.

اما سوالی که باید از برهانی پرسید این است که چطور زمانی که پرسپولیس صدرنشین و قهرمانی لیگ می شد صرفا کمک های وزیر و داوران عامل اصلی معرفی می شد؟ برهانی کاملا درست می گوید که اگر تیمی بدون تاکتیک و شایستگی صدرنشین باشد باید فاتحه فوتبال را خواند؛ پس با احتساب اظهارنظرهای اخیر باید در چهارسال گذشته فاتحه لیگ ایران را خواند که تیمی به مانند پرسپولیس بدون تاکتیک و با کمک وزیر قهرمان آن شده است!

حالا که تیمی که غیر از پرسپولیس صدرنشین لیگ است آن ها به خوبی درک می کنند که بازیکنان  و مربیان برای صدرنشینی و کسب موفقیت چقدر تلاش می کنند و نباید به راحتی همه چیز را زیر سوال برد. نه تنها قهرمانی های پرسپولیس را نباید سوال برانگیز دانست بلکه صدرنشینی استقلال به عنوان بهترین تیم هجومی لیگ را هم نباید شانسی دانست.

مهم نیست استقلال یا سپاهان؛ پرسپولیس یا تراکتور؛ گل گهر یا فولاد یا صنعت نفت صدرنشین باشند؛ مهم احترام تیم ها به یکدیگر است. اگر از سال قبل تیم ها عادت به تخریب تیم صدرنشین نکرده بودند ممکن بود امسال هم استقلال گرفتار چنین صحبت هایی نشود. این تیم امروز بسیاری از انتقاداتی را می شنود که سال قبل آن ها درباره پرسپولیس مطرح می کردند. تا زمانی که افراد دائم مشغول صحبت های غیر حرفه ای علیه یکدیگر هستند فوتبال ایران کاری از پیش نخواهد برد و نمونه اش می شود لیگ بی کیفیت بیستم! فوتبال ایران دائم اسیر جنجال ها و حواشی است که مشابه آن را در هیچ کجای دنیا نمی توان پیدا کرد و دود آن هم به چشم خود اهالی فوتبال می رود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1494620
ارسال نظر

نظرات شما
  • علی

    یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

    چرا اینقدر به رنگها دامن می زنید؟ بابا ول کنید این بازیها را. اگر چه که ناشیانه از پرسپولیس دفاع می کنید و به استقلال حمله

  • علی

    یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

    فوتبال ما مشکل داره. من خودم استقلالی ام یک بازی تیمم رو قبل کرونا ار دست نداده بودم اما صحبت های اقای فکری زشت. فوتبال حرفه ای کی ار این حرفا هست. چهارسال هوادارای استقلال رو با این کمک وزیر بازی دادید حالا چی شد الان این همه بازیکن پس چرا اینطوری بازی میکنه تیم؟ استقلال سال ها بد بود الکی مارو با وزیر بازی دادید همش قهرمانی های رقیب رو دیدیم. تو اسیا مگه وزیر بود جمع کنید فوتبال پر از دروغ رو. روزنامه ها جای انتشار اخبار ییهوده به این اخلاقیات بپردازن. من خودم از این بهانه های اقای فکری و مسئولان خسته ام. تیم بد بد حتی شاید قهرمان شه اما با این وضعیت تو اسیا بد میبازیم