sport

هفته هشتم لیگ برتر؛

استقلال با کسب سومین پیروزی متوالی خود به رده هفتم جدول رده‌بندی راه یافت.

به گزارش جی پلاس؛ استقلال از هفته هشتم لیگ برتر و از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی تهران میزبان پارس جنوبی جم بود. این دیدار با برتری ۲ بر صفر استقلال خاتمه یافت.

علی کریمی در دقیقه ۲۸ و مهدی قائدی در دقیقه ۲+۴۵ برای استقلال گل زدند.

استقلال با این برد ۱۲ امتیازی شد و به رده هفتم جدول رده بندی صعود کرد و پارس جنوبی با هفت امتیاز در جایگاه سیزدهم باقی ماند.

برای مشاهده جدول کامل لیگ برتر فوتبال ایران به اینجا بروید. همچنین نتایج سایر بازی ها را از اینجا مشاهده کنید.

نیمه نخست

بازی با میدان‌داری استقلال آغاز شد و این تیم چند موقعیت نصفه‌ونیمه در دقایق ابتدایی خلق کرد اما دروازه‌ها تا دقیقه ۲۵ بازی به طور جدی تهدید نشدند.

گل: در دقیقه ۲۸، استقلال گل نخست بازی را با شوت علی کریمی از فاصله حدودا ۲۵ متری به ثمر رساند. شوت مستقیم این بازیکن با اشتباه محاسباتی از سوی دخسوس همراه شد و توپ به راحتی تبدیل به گل نخست شاگردان استراماچونی شد.

بعد از گل نخست، استقلال به حملاتش ادامه داد. فرشید اسماعیلی در دقیقه ۳۳، جدی‌ترین موقعیت‌ بازی را از دست داد و توپ را در موقعیت تک به تک از فاصله ۱۰ متری به بیرون زد.

در ادامه پارس جنوبی برای جبران گل خورده، روی به بازی تهاجمی آورد و صاحب دو موقعیت گلزنی شد که هر دو ضربه جایی در چارچوب نداشت و چندان خطرساز نشد.

گل: در دقیقه ۲+۴۵ مهدی قائدی برای دومین بار دروازه حریف را گشود. ضربه زمینی مهدی قائدی از گوشه محوطه جریمه با برخورد به پای مدافع پارس جنوبی، از زیر دستان دخسوس وارد دروازه شد.

نیمه دوم

خروج دخسوس از دروازه پارس جنوبی برای دفع توپ، به بدن قئدی برخورد کرد ولی توپ در داخل چارچوب قرار نداشت و شانس با این دروازه‌بان برزیلی همراه بود تا دروازه تیمش بسته بماند.

در دقیقه ۵۷ پارس جنوبی فشار حملاتش را افزایش داد و صاحب دو موقعیت شد که در دومین مرتبه ضربه سر خالقی‌فر از داخل محوطه شش قدم به اوت رفت. استقلال بعد از این موقعیت صاحب توپ و میدان شد و در دقیقه ۶۰ پارس فرشید اسماعیلی با ضربه سر به قائدی رسید و این بازیکن با پیمودن حدود ۱۵ متری وارد محوطه جریمه پارس جنوبی شد و شوت زد که ضربه او را دخسوس به کرنر فرستاد.

در دقیقه ۶۲ کار تیمی بازیکنان استقلال به موقعیت بسیار خطرناکی ختم شد. دیاباته با پاسی غافلگیر کننده به داخل محوطه جریمه، ریگی را صاحب توپ کرد و او مجدد به دیاباته پاس داد که این مهاجم نتوانست ضربه آخر را به توپ بزند.

مهدی قائدی فرصت دیگری را در دقیقه ۶۹ از دست داد. او در شرایطی که می‌توانست به دیاباته پاس بدهد، از فاصله کوتاهی به سمت دروازه شوت زد که ضربه او داخل چارچوب نبود.

یک دقیقه بعد اشتباه علی کریمی در دفع توپ بازیکن پارس جنوبی به سمت دروازه حسینی تغییر جهت داد که حسینی با یک دست توپ را به بیرون کشید.

در دقیقه ۷۸، با قطع برق نورافکن‌های ورزشگاه بازی متوقف شد. بعد از گذشت دقایقی و عدم بازگشت برق، دو تیم و داور بازی برای انجام بازی با روشن بودن یک نورافکن توافق کردند تا این دیدار نیمه کاره نماند.

بعد از پیگیری بازی، در دقیقه ۸۳ فرصت خوب برای تبریزی ایجاد شد که شوت این بازیکن به با دخالت بازیکنان پارس جنوبی به کرنر رفت.

در دقیقه ۲+۹۰ پارس جنوبی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد که با ضربه سر محمد نوری به ثمر رسید اما داور به نشانه آفساید این گل را مردود اعلام کرد.

این دیدار در نهایت با پیروزی دو بر صفر استقلال و صعود یک پله‌ای در جدول رده‌بندی به پایان رسید.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، میلاد زکی‌پور (کارت زرد)، عارف غلامی، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، مهدی قائدی (مرتضی تبریزی ۷۰) (کارت زرد)، وریا غفوری، مسعود ریگی، محمد دانشگر، آرش رضاوند ( شیخ دیاباته ۶۱) و سجاد آقایی (فرشید باقری ۴۶).

ترکیب پارس جنوبی: فرناندو دخسوس، مهدی ترکمان، فریبرز گرامی (کارت زرد)، علی عبدالله زاده (کارت زرد)، محمود شفیعی، مگنو باتیستا، کاخابر کاکاشویلی (ایمان باصفا ۱۹) (محمد نوری ۵۳)، بابک حاتمی، پوریا اریا کیا، رضا خالقی فر، محمد ابراهیمی (حامد پاکدل ۷۴).

شاهین صفر - پرسپولیس 5​

نیمه اول:

برای پرسپولیس در این دیدار علی علیپور در دقایق ۳ و ۳۸ و ۵۵ و  وحید امیری در دقیقه ۲۹  و شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ۶۸ گلزنی کردند.

در آغاز نیمه نخست این دیدار، پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد و سعی داشت با طرحی حملاتی در همان ابتدای کار دروازه حریف را باز کند. شاگردان کالدرون در دقیقه ۳ این دیدار فرصت بسیار خوبی داشتند تا دروازه حریف را  باز کنند اما ضربه سر علی علیپور راهی به دروازه پیدا نکرد. در ادامه در دقیقه ۵ کار ترکیبی وحید امیری و مهدی ترابی فرصت بسیار خوبی برای پرسپولیس ایجاد کرد تا علیپور که درون محوطه جریمه شاهین شهرداری صاحب توپ شده بود، اولین گل بازی را به ثمر برساند.

در ادامه این دیدار باز هم حملات پرسپولیس روی دروازه شاهین شهرداری ادامه پیدا کرد اما بی دقتی قرمزپوشان زمین اجازه نداد دروازه شاهین باز شود. در یکی از این موقیت‌ها، در دقیقه ۱۶ مهدی ترابی فرصت بسیار خوبی برای شوتزنی بد دست آورد اما شوت پای چپ او را دروازه‌بان شاهین مهار کرد.

با گذشت زمان، بازی کمی متعادل شد اما در این بین اشتباهات مدافعان شاهین، فرصت‌هایی برای پرسپولیس ایجاد کرد. در دقیقه ۲۳ فرصت خوبی نصیب علی علیپور شد تا با یک شوت دروازه حریف را با خطر روبه‌رو کند اما این بازیکن ترجیح داد پاسی را برای وحید امیری درون محوطه جریمه شاهین ارسال کند و در ادامه این بازیکن با پاس رو به عقب توپ را به علیپور برگرداند اما مهاجم پرسپولیس نتوانست دروازه را باز کند و شوت او پس از برخورد به مدافع شاهین، به گل تبدیل نشد.

در ادامه در دقیقه ۲۹محسن ربیع‌خواه  با شوت پای راست دروازه  راه هدف قرار داد که با اشتباه دروازه‌بان شاهین توپ به وحید امیری رسید و این بازیکن نیز گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

با وجود اینکه پرسپولیس دو بر صفر از حریف پیش بود باز هم حملات این تیم روی دروازه حریف ادامه داشت و اینبار مهدی ترابی در دقیق ۳۷ درون محوطه جریمه شاهین صاحب توپ شد اما شوت پای چپ او را دروازه‌بان حریف مهار کرد. در ادامه در دقیقه ۳۸ روی پاس بلندی درون محوطه جریمه شاهین صاحب توپ شد و با یک شوت پای چپ گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم باز هم شاگردان کالدرون بازی را هجومی آغاز کرد. در دقیقه ۵۰ باز هم مهدی ترابی حرکتی به سمت دروازه شاهین بوشهر آغاز کرد اما پاس او را علی عیلپور نتوانست به گل تبدیل کند و شوت این بازیکن به اوت رفت. در ادامه در دقیقه ۵۳ شاهینی‌ها صاحب یک فرصت بسیار خوب شدند  اما شوت حسین مالکی را علیرضا بیرانود مهار کرد.

در ادامه در دقیقه ۵۵ ارسال خوب امید عالیشاه درون محوطه جریمه شاهین روی سر علی علیپور فرود آمد و این بازیکن نیز گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.بعد  از این فرصت شاهینی ها هم می‌توانستند دروازه پرسپولیس را باز کنند که با واکنش خوب بیرانوند توپ به زمین برگشت و روی همین توپ در دقیقه ۵۷ امید عالیشاه با دروازه‌بان حریف تک به تک شد اما شوت او راهی به دروازه پیدا نکرد.

در ادامه این دیدارا در دقیقه ۶۷ روی یک ضد حمله مهدی ترابی پاس زیبایی درون محوطه جریمه شاهین ارسال کرد که توپ به شجاع خلیل‌زاده رسید و این بازیکن نیز گل پنجم تیمش را به ثمر رساند.

در اواخر این دیدر در دقیقه ۸۳ ارسال توپ به درون محوطه جریمه پرسپولیس فرصت خوبی ایجاد کرد تا شاهینی‌ها به گل برسند اما ضربه سر بازیکن شاهین را بیرانوند مهار کرد.

پرسپولیس امروز با ترکیب علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، محمد نادری، محمد انصاری (۶۷شجاع خلیل‌زاده)، محمد حسین کنعانی‌زادگان، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی (۷۵ امیر روستایی)، مهدی ترابی، وحید امیری (۴۶ فرشاد احمدزاده) ، علی علیپور و امید عالیشاه به میدان رفت.

شاهین نیز با ترکیب ماکسیم کویلیتایا، مرتضی غلامعلی‌تبار، محمد صادق بارانی، میلاد صارمی، امیر حسین موسی‌زاده، دانیال مومنی ( ۳۳ساسان بحرانی)، حسین مالکی، حسن نجفی، بهروز نوروزی‌فرد، بهمن سالاری، ابوذر صفرزاده بازی کرد.

نتایج سایر بازی‌ها به این شرح است:

ماشین‌سازی‌تبریز  0 - 0  نفت‌ مسجدسلیمان    

سپاهان  0 - 0  سایپا         

پیکان  2 - 1  ذوب آهن      

شاهین شهرداری‌بوشهر  0 - 5  پرسپولیس     

فولاد  1 - 0  نساجی مازندران        

صنعت نفت آبادان 2 - 1  تراکتور    

استقلال  2 - 0   پارس جنوبی جم

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1281052
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ