برنده شیر طلایی جشنواره ونیز مشخص شد

سیگورنی ویور جایزه شیر طلایی افتخاری جشنواره فیلم ونیز را می‌گیرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران؛ به نقل از ورایتی، سیگورنی ویور، بازیگری که سه نامزدی اسکار دارد، در هشتاد و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز، شیر طلایی یک عمر دستاورد هنری را دریافت خواهد کرد.

ویور گفت این جایزه را به تمام فیلمسازان و همکارانی که در طول سال‌ها با آنها کار کرده تقدیم می‌کند.

آلبرتو باربرا، مدیر هنری ونیز با اشاره به این که بازیگران کمی هستند که بتوانند با سیگورنی ویور رقابت کنند بر این تاکید کرد که او کارش را با تئاتر شروع کرد و با فیلم «بیگانه» ریدلی اسکات، مخاطبان بزرگ سینما را به خود جلب کرد و به سرعت به چهره نمادین دهه ۱۹۸۰ بدل شد.

وی افزود: در طول آن دهه، وی تصویر بی‌سابقه‌ای از یک قهرمان زن را در ژانر فیلم‌های اکشن خلق کرد و توانست با مدل‌های مردانه که تا آن زمان بر فیلم‌های حماسی و ماجراجویی تسلط داشتند، پیروزمندانه رقابت کند.

مدیر ونیز همچنین به همکاری ویور با فیلمسازانی چون جیمز کامرون، پل شریدر، پیتر ویر، مایکل آپتد، رومن پولانسکی، ایوان ریتمن، مایک نیکولز و آنگ لی اشاره کرد و گفت: شیر طلایی برای یک عمر دستاورد به معنی تجلیل از چهره‌ای است که با پیچیده‌ترین سینمای هنری و فیلم‌هایی که خلق کرده با شیوه‌ای صریح و بدیع با مردم همراه می‌شود و در عین حال به خود وفادار می‌ماند.

در سال‌های اخیر، ویور در فصل ۴ سریال موفق فرانسوی «به مدیرم زنگ بزن» که برنده جایزه بین‌المللی امی شد، بازی کرده و در فیلم «سال من سلینجر» فیلیپ فالاردو که افتتاحیه برلین ۲۰۲۰ بود، بر پرده نقره‌ای رفت. فیلم درام «جین را صدا بزن» فیلیس ناگی، «خانه خوب» والاس وولودارکسی، «آواتار: راه آب» جیمز کامرون و «استاد باغبان» پل شریدر از دیگر فیلم‌های اخیر وی در سینما بوده‌اند. او همچنین بازیگر و تهیه کننده اجرایی مینی سریال «گل های گمشده آلیس هارت» آمازون بود و به زودی در کمدی سیاه «داست بانی» در کنار مدس میکلسن و «تنگه» با مایلز تلر و آنیا تیلور جوی بازی خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید