عصر طلایی تلویزیون به پایان رسیده

«دیوید چیس» خالق سریال موفق «سوپرانوز» معتقد است عصر طلایی تلویزیون که او به آغاز آن کمک کرد رسما به پاپان رسیده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، «دیوید چیس» سازنده سریال «سوپرانوز» (خانواده سوپرانو) که با موفقیت درام افسانه‌ای مافیایی خود انقلاب بزرگی در تلویزیون ایجاد کرد معتقد است که دوران طلایی تلویزیون که او به راه‌اندازی آن کمک کرد، رسما به پایان رسیده است.

شبکه «HBO» بیست و پنجمین سالگرد عرضه سریال «سوپرانوز» را در این ماه جشن می گیرد، اما «دیود چیس» در مصاحبه‌ای جدید به تایمز لندن گفت: «این بیست و پنجمین سالگرد است، پس البته که یک جشن است. اما شاید ما نباید اینطور به آن نگاه کنیم. شاید باید به آن مانند مراسم خاکسپاری نگاه کنیم.»

او گفت: «با ادامه نسل بشر، ما بیشتر به چندوظیفگی علاقه‌مندیم. چه کسی واقعاً می‌تواند تمرکز کند؟ به نظر می‌رسد ما گیج شده‌ایم و مخاطبان نمی‌توانند ذهن خود را روی چیزها نگه دارند؛ بنابراین نمی‌توانیم چیزی بسازیم که بیش از حد منطقی است، توجه ما را جلب کند و نیاز به تمرکز مخاطب داشته باشد. این مورد درباره مدیران سامانه‌های نمایش آنلاین بدتر است. ما به جایی که بودیم برمی‌گردیم.»

«دیوید چیس» همچنین گفت: «رونق برنامه‌های تلویزیونی پیچیده، جاه‌طلبانه و هوشمند پس از سوپرانوز، دوره‌ای که شامل سریال‌های نمادینی مانند «برکینگ بد»، «شنود» «مَد من» می‌شد، فقط یک گذر ۲۵ ساله بود که به پایان رسیده است.

سریال مافیایی «خانواده سوپرانو» که از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ در شش فصل و ۸۶ قسمت به روی آنتن رفت، درباره خانواده «آنتونی سوپرانو»، رییس مافیا در شهرهای نیوجرسی و نیویورک است که دارای دو زندگی کاملا متفاوت است که یکی به زندگی او و خانواده‌اش اختصاص دارد و دیگری به شبکه زیر زمینی مافیایی. این سریال موفق به کسب جوایز متعدد از جمله ۲۱ جایزه امی و همچنین پنج جایزه گلدن گلوب شده است.

«جیمز گاندولفینی»  که بازیگر نقش اصلی سریال «آنتونی سوپرانو» بود در سال ۲۰۱۳ بر اثر سکته قلبی در گذشت و «فرانک وینسنت» یکی دیگر از بازیگران این مجموعه سریال نیز سال گذشته از دنیا رفت.

«گاندولفینی» برای بازی در مجموعه تلویزیونی «خانواده سوپرانو» شش‌ بار نامزد دریافت جایزه امی بهترین بازیگر مرد شد که سه‌ بار موفق به کسب این جایزه شد و یک جایزه گلدن گلوب بازیگری نیز برای آن دریافت کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید