اسکار به اوکراین چراغ سبز نداد

آکادمی اسکار برای دومین بار درخواست حضور زلنسکی در مراسم اهدای جوایز را رد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از گاردین، گزارش‌ها حاکی از آن است که ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین برای دومین سال متوالی از حضور در مراسم اسکار محروم شده است.

در حالی که زلنسکی امیدوار بود پس از حضور در برنامه‌های فرهنگی قبلی، امسال در مراسم اسکار حاضر باشد، اما درخواست وی رد شده و وی در اسکار نود و پنجم حضور نخواهد داشت.

سال پیش این کمدین پیشین که به رییس جمهوری اوکراین بدل شد از طریق ماهواره در جوایز گرمی و گلدن گلوب و نیز جشنواره‌های کن و به تازگی برلیناله حضور یافته بود.

این در حالی است که آرون کافمن در همکاری با شان پن مستندی با عنوان «ابرقدرت» ساخت که در برلیناله هم نمایش داده شد و به دنبال آن زلنسکی به حمایت از آژانس بزرگ وی‌ام‌ای پرداخت که از قدرت‌های بزرگ آمریکایی در زمینه تولید سرگرمی و مد است.

پن سال پیش یکی از ۲ مجسمه اسکارش را به زلنسکی داد و آن را یک چیز احمقانه نمادین خواند و گفت پس از پیروزی در جنگ با روسیه می‌تواند آن را به او بازگرداند. وی سال پیش تهدید کرده بود که اگر آکادمی به زلنسکی اجازه صحبت ندهد اسکارش را ذوب خواهد کرد.

سال پیش گفته شد ویل پکر تهیه‌کننده اجرایی اسکار به حضور زلنسکی ابراز نگرانی کرده بود و استدلال وی این بود که ماجرا مربوط به سفیدپوست‌هاست در حالی که اسکار نسبت به تراژدی‌های پیشین که همه مربوط به رنگین‌پوستان بودند واکنشی نشان نداده بود. در این مراسم به جای همه اینها برای کشته شدگان جنگ یک دقیقه سکوت اختیار شد.

همچنین گفته شده نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند مردم آمریکا در حمایت از اوکراین امسال کمتر از قبل مشتاق هستند.

هفته پیش گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه «تاپ گان: مارویک» بخشی از بودجه‌های تولیدش را از طریق دیمیتری ریبولوفلیف الیگارش روسی تامین کرده است. به دنبال این یک گروه مهاجر اوکراینی مستقر در تورنتو ابراز نگرانی کرد که روسیه بر صنعت فیلم هالیوود تاثیرگذار باشد. پارامونت هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید