حسن ظفری روز شنبه در جلسه اعضای شورای اداری شهرستان ملایر اظهار داشت:  از مجموع اعتبارات و تسهیلات بهسازی و بازسازی مسکن روستایی ۱۸۷ میلیارد تومان به شهرستان ملایر اختصاص یافت که امسال رشد قابل ملاحظه‌ای در تخصیص اعتبارات عمرانی داشتیم.

وی افزود: حدود یک‌هزار و ۲۶۴ واحد از ۱۲ هزار فقره سهمیه بهسازی و از ۹ هزار فقره بازسازی ارزیابی شده، حدود یک‌هزار و ۷۶۴ واحد مختص ملایر است که در این حوزه استان همدان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان ادامه داد: سال گذشته سقف اعتبارات طرح‌های عمرانی استان از محل استانی و ملی و قیر اعتبارای حدود ۸۳ میلیارد تومان بود که صد درصد آن تخصیص یافت و رقم این اعتبارات در سال جاری به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

ظفری توجه دولت به بخش روستایی را ویژه دانست و گفت: سهم ملایر از این اعتبارات قابل ملاحظه است که امیدواریم در گذر زمان بتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم.

وی ادامه داد: از محل اعتبارات ملی امسال چهار میلیارد تومان برای بازسازی طرح‌های عمرانی به شهرستان ملایر اختصاص یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان گفت: افزون بر این تاکنون هشت میلیارد تومان اعتبار از محل ملی، استانی و قیر اعتباری به این شهرستان اعلام شد که تخصیص قیر اعتباری تاکنون ۳۰ درصد است و در صورت تخصیص، رقم این اعتبارات به بیش از ۱۲ میلیارد تومان می‌رسد.

شورای اداری شهرستان ملایر

۷۰ واحدهای خسارت دیده در ملایر عقد قرارداد شدند

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر نیز گفت: در خسارت سیلاب فروردین امسال هشت هزار واحد خسارت دیده در این شهرستان ارزیابی شد که یک هزار و ۷۲۱ واحد احداثی و ۲ هزار واحد تعمیری تشخیص داده شد.

داود سوری بیان کرد: تاکنون برای یک هزار و ۷۲۱ واحد پرونده تشکیل شده که عملیات اجرایی این واحدها در حال پیگیری و اجرا است.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای احداثی به بانک های عامل معرفی شده اند ادامه داد: حدود ۷۰ درصد این واحدها موفق به عقد قرارداد شده اند و مابقی مساعدت و همکاری بانک ها را می‌طلبد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر اظهار داشت: تمامی واحدهای تعمیری نیز به بانک معرفی شده‌اند و عملیات تعمیر آنها به اتمام رسیده است.

سوری افزود: در کنار بازسازی، مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیز با سهمیه یک هزار و ۲۶۴ واحد در حال معرفی به بانک و پیگیری است.

وی سهمیه بازسازی مسکن روستایی این شهرستان را ۱۳۶ میلیارد تومان و طرح ویژه مقاوم‌سازی را ۵۱ میلیارد تومان و در مجموع ۱۸۷ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: از محل قیر اعتباری سال گذشته ۲۵ طرح تعریف شد که ۱۹ طرح آن اجرا و آسفالت آنها به اتمام رسیده است.

سوی یادآور شد: سهمیه قیر اعتباری امسال نیز تاکنون به شهرستان ابلاغ نشده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.