حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی‌موثقی روز جمعه در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه همدان تاکید کرد: در زمان غیبت، مدیریت جامعه بر عهده ولی‌فقیه است و آنچه جمهوری اسلامی ایران را تاکنون نگاه داشته است، ولایت فقیه است.

وی افزود: اگر تاکنون نظام و اسلامیت آن باقی مانده است به دلیل مراجع و ولی فقیه است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه در سال ۸۸، ولی فقیه در مقابل فتنه‌گران ایستادگی و از رأی مردم محافظت کردند، خاطرنشان کرد: ولی فقیه جمهوریت نظام را محافظت می‌کنند و امروز هم دیدیم وقتی افرادی خواستند دولت را به حاشیه ببرند، ولی فقیه در مقابل آنان ایستادگی کردند.

وی اظهار داشت: ایران در امور داخلی کشورهای عراق و لبنان دخالت نمی‌کند و ادعای برخی در این زمینه کذب است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: جمهوری اسلامی ایران به این موضوع معتقد است که مردم کشورهای عراق و لبنان باید خودشان امور خود را حل کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش آسایش زندگی باید به سراغ قرآن رفت، عنوان کرد: باید پذیرفت که در حق قرآن کریم اجحاف کرده‌ایم به طوری که دردهای جامعه را دیدیم ولی به سراغ درمانگر آن که قرآن است نرفته‌ایم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان بیان کرد: این جشنواره می‌تواند برای رونق گردشگری این استان موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه مسائل تربیتی باید در تئاتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: در جریان برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باید به شئونات دینی توجه شود که دست‌اندرکاران به این مسائل توجه دارند.

آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه در ۲۷ نقطه استان همدان برگزار می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.