سید سعید شاهرخی عصر چهارشنبه در همایش روز خبرنگار بیان کرد: تعامل با اصحاب رسانه همدان با هر گروه، تفکر و سلیقه ای همواره مورد تاکید است.

استاندار همدان از فراوانی تیترهای منفی رسانه ها انتقاد و اضافه کرد: فعالیت های زیادی در بخش های مختلف استان در حال اجرا است اما تنها به بیان مشکلات پرداخته می شود. 

شاهرخی گفت: رشد و توسعه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه بدون وجود جریان رسانه غیر ممکن است چرا که رسانه نقش مهمی در آگاه سازی، تبادل اطلاعات و اخبار و شفاف سازی دارند.

وی ادامه داد: با توجه به نقش مهم خبرنگاران در توسعه، از آن به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود.

استاندار همدان گفت: افزود: رییس جمهوری نیز بر جریان آزاد خبر، فعالیت رسانه ها و نقد سازنده و موثر تاکید دارند اما بین نقد سازنده که پیش برنده است با نقدهایی مانع توسعه، فاصله است. 

شاهرخی اضافه کرد: به خاطر اهمیت و نقش رسانه برای نخستین بار در کشور سند اطلاع رسانی در همدان تهیه و تدوین شد، که این سند شامل آسان سازی جریان خبر، ارتباط نزدیک بین دستگاه های اجرایی و رسانه ها در قالب کمی و کیفی است.

وی ادامه داد: برای اجرای این سند اطلاع رسانی، نشست هایی برگزار و مسئولان تکالیفی عهده دار شدند همچنین بر نحوه اجرای کارها نظارت می شود.

استاندار همدان با تقدیر از رسانه ها بیان کرد: با وجود مشکلاتی که بخشی از آن در این نشست مطرح شد اما رسانه ها و خبرنگاران در کنار مدیران هستند بنابراین باید قدر این قشر را بدانیم

شاهرخی بیان کرد: ۲ اولویت مهم استان در سال جاری با تاسی از منویات رهبر فرزانه انقلاب و سیاست دولت، توجه به معیشت و اشتغال است که در این راستا کارهای بزرگی شده است. 

وی برگزاری باشکوه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر اولویت ها دانست و گفت: به طور حتم رسانه ها در برگزاری این رویداد مهم مسئولان را حمایت می کنند.

استاندار همدان علاوه بر صاحبان جراید از  فعالان عرصه های فضای مجازی نیز قدردانی کرد و خواستار ساماندهی فعالان شبکه اجتماعی شد.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.