سید سعید شاهرخی روز چهارشنبه در آیین معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: تمامی جریانهای سیاسی باید برای توسعه استان تلاش کنند نه اینکه احزاب به مانع و ترمز بدل شوند.
استاندار همدان ادامه داد: با توجه به تعامل مطلوب مجمع نمایندگان، نماینده ولی فقیه در استان و شورای تأمین باید این تعامل الگوی احزاب و تشکل های سیاسی قرار گیرد.
شاهرخی خواستار برگزاری مستمر نشست های مشترک با احزاب شد و افزود: همدان از استان های پیشرو کشور در تشکیل خانه احزاب بود.
استاندار همدان خاطر نشان کرد: پس از وقایعی نظیر ناآرامی دی ماه 96، خروج آمریکا از برجام، فشارهای سنگین اقتصادی و رسانه‌‌ای آمریکا، دشمن بر این باور بود که که مردم در راهپیمایی 22 بهمن حضور نمی یابند.
شاهرخی اضافه کرد: دشمنان بر این باور بودند که نظام پشتیبانه مردمی خود را از دست داده است اما ملت ایران در 22 بهمن امسال حماسه‌ ای به یاد ماندنی رقم زد.
وی پیوند مردم و نظام را ناگسستنی دانست و افزود: مردم بدون توجه به مشکلات اقتصادی در شرایط نامساعد جوی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند.
استاندار همدان گفت: حضور معاون اول رییس جمهوری و سرکشی به 6 شهرستان، حضور وزیر نیرو و معاونان وزرا در استان دهه فجر متفاوتی را برای همدان در سال جاری رقم زد.
شاهرخی افزود: 707 طرح عمرانی دهه فجر امسال بهره برداری و عملیات اجرایی 90 طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد.
وی توجه سرمایه اجتماعی را یکی از اولویت های دولت اظهار داشت و گفت: کنترل آسیبهای اجتماعی یکی از تکالیف بوده و در تقسیم کار ملی در 18 حوزه سازوکارهایی مشخص شده است.
استاندار همدان ادامه داد: در حوزه حاشیه نشینی، ستاد بازآفرینی تشکیل شده و دولت برای توجه به مناطق حاشیه شهر برنامه هایی تدوین کرده است.
شاهرخی بیان کرد: رییس جمهوری بر ضرورت واگذاری امور به مردم در قالب سازمان‌های مردم نهاد تاکید دارند بنابراین مسئولان دستگاه ها نیز باید برای سپردن امور به سمن ها فعال شوند.
وی افزود: می توان با بهره گیری از توان سمن ها تحول جدی در استان ایجاد کرد و لازمه تحقق این موضوع واگذار کردن مسئولیت ها به سمن ها است.
استاندار همدان با تاکید بر اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند همه امور را انجام دهد بیان کرد: به منظور بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد در یکسال گذشته با 700 تن از اعضای سمن‎ها، 600 روحانی و بیش از یک هزار و 400 تن از جوانان نشست هایی برگزار شد.
شاهرخی اضافه کرد: برای نخستین بار هیأت اندیشه ورز در همدان تشکیل شد و معاون اول رییس جمهوری این اقدام را پسندیدند و به عنوان الگو در کشور معرفی کردند.
مصطفی آزادبخت با پیشنهاد سید سعید شاهرخی استاندار همدان و حکم وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان منصوب شد.
در سوابق اجرایی آزادبخت فرمانداری اسدآباد، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر و مدیرکل حراست استانداری همدان دیده می شود.
7526/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.