"دشمنان تلاش زیادی می کنند که اندیشه و تفکر امام را خاموش کنند و نگذارند به نسل های بعدی و فرزندان این سرزمین منتقل و منعکس شود. برگزاری این رویدادها و توسعه جاهایی مثل این مکان که زادگاه امام است خیلی از مسائل و مشکلات را حل می کند."

یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر در حاشیه بازدید از رویداد هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب» در گفتگو با خبرنگار جماران درباره دومین هفته فرهنگی "بر آستان آفتاب" که در خمین و در بیت تاریخی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است گفت: در ابتدا سالروز ولادت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و حضرت زهرا سلام الله علیها را تبریک می گویم. یکی از کارهای برجسته که امروز از آن بازدیدی هم داشتیم هفته فرهنگی بر آستان آفتاب است. کار پسندیده ای است در حالی که دشمنان تلاششان بر این است که جلوی مباحث فرهنگی و ترویج اندیشه و تفکر و اندیشه امام به خصوص برای جوانان و نوجوانان بگیرند. امروز دیدم که جوانان و نوجوانان از این رویداد فرهنگی در خمین استقبال خوبی کرده بودند و بیشتر افراد حاضر در بیت تاریخی امام را این قشر تشکیل می دادند.

هفته فرهنگی بر آستان افتاب برکات کار ارزنده ای است

او با بیان این که «یکی از ضرورت های امروزه لزوم توجه به مهندسی فرهنگی و ایجاد بستر و زیرساخت کار فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ فداکاری و ایثارگری و فرهنگ و تفکر اندیشه امام است.» گفت: دشمنان تلاش زیادی می کنند که اندیشه و تفکر امام را خاموش کنند و نگذارند به نسل های بعدی و فرزندان این سرزمین منتقل و منعکس شود. برگزاری این رویدادها و توسعه جاهایی مثل این مکان که زادگاه امام است خیلی از مسائل و مشکلات را حل می کند. در همین راستا معتقدم برگزاری این رویداد کار ارزنده ای است و آثار و برکات خوبی به همراه دارد و انشاءالله این مکان مکانی برای حضور مستمر اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان باشد و بیت تاریخی امام بستری شود برای حضور آحاد ملت و از اقصی نقاط کشور به اینجا بیایند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر که در رویداد «هفته فرهنگی بر آستان آفتاب» حاضر شده بود اضافه کرد: بیت تاریخی امام محل تولد و زادگاه کسی است که با انقلابش دنیا را تکان داد و تحول ایجاد کرد و اندیشه اسلام ناب محمدی را ترویج نمود و انشاءالله مسئولین ترتیبی فراهم کنند که این جا مرکز حضور جوانان شود و حتی اردوهای سیاحتی و زیارتی و تاریخی و فرهنگی با مقصد اینجا شکل بگیرد و انشاءالله شاهد ترویج اندیشه امام باشد.

باید اندیشه های امام را تبیین کنیم

سلیمانی درباره شاخص های تفکر امام گفت: اندیشه و تفکر امام در همه عرصه هاست و مولفه های اندیشه های ایشان از مواردی است که باید به آن توجه کرد و به آن نگاه عمیق داشت. امام در حوزه های مختلف، نظر و ایده و انگیزه داشت. مولفه های حضرت امام کثیر است و بیان آن زمان می برد. خیلی مختصر و مفید که عرض کنم مولفه های اندیشه های امام گفتمانی در همه عرصه ها و  در همه زمینه ها راهگشا است و ما باید آن را تبیین کنیم. تبیین این اندیشه نیاز به بسترسازی دارد و در صورتی که ساری و جاری شود می تواند تحول ایجاد کند. این بسته به هنر ما مسئولان و متولیان امر است که چطور آن را بیان و عرضه کنیم.

او درباره نقش رسانه ها در ترویج اندیشه های امام گفت: یکی از بسترهای مهم در ترویح اندیشه امام رسانه است ملاحظه کنید اشکالی که من می بینم و باید به ان توجه کنیم این است که ما نیاز به یک مهندسی در زمینه ترویج اندیشه امام داریم و یک هماهنگی که لازمه تحقق گفتمان باشد در این صورت می توان محصول این فرآیند را دید. در این زمینه نقش رسانه اساسی و مبنایی است و می تواند جریان ساز باشد و رسانه حرف اول را می زند و برنده کار آن است که اولین خبر را منتشر کند. هر موقع رسانه حضور و بروز فعال و منسجم داشته خیلی از مسائل و مشکلات حل شده است .  

این جنایت ها فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را ترویج می دهد

سلیمانی در پایان درباره حضور هلال احمر در محل برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم در کرمان گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردمی در تمامی مراسم ها و رویدادها و نیز حوادث و اتفاقات حضوری فعال دارد به عنوان مثال ما در مراسم های حج و اربعین بیش از 4 هزار نیروی فعال اعزام می کنیم در موضوع حادثه کرمان و تشییع جنازه شهید سلیمانی جمعیت هلال احمر از ابتدا حضور فعال داشت و در روز اتفاق و در صحنه حدود 200 نفر از امدادگران حضور داشتند که وظیفه شان برای تسهیل و امدادگری و پیش گیری از اتفاقات احتمالی بود و به همین دلیل در این جنایت تروریستی دو نفر از همکاران ما در کنار سایر شهدا به شهادت رسیدند. من در جای دیگری هم گفتم که این حوادث از نگاه دشمن ضربه است اما پایه های نظام را مستحکم می کند و ترویج فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی را دارد و یقینا انقلاب پایدار خواهد بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.