گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

«شب شعر فاطمی(س)» امشب در بیت تاریخی امام خمینی(س) برگزار می‌شود

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برنامه‌های اردوی تخصصی شعر «راه روح‌الله» را اعلام کرد.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ضمن اعلام برنامه‌های اردوی تخصصی شعر «راه روح‌الله»، گفت: چهارشنبه از ساعت 6:30 شب در سالن آمفی تئاتر قدس ایران بیت تاریخی امام خمینی(س) «شب شعر فاطمی(س)» برگزار می‌شود که در این شب شعر به ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر، ولادت حضرت امام و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخته خواهد شد.

میلاد عرفان‌پور در حاشیه برگزاری هفته فرهنگی «بر آستان آفتاب»، به خبرنگار جماران، گفت: اردوی تخصصی شعر «راه روح‌الله» با حضور جمعی از نخبگان جوان شعر انقلاب اسلامی به همراه جمع قابل توجهی از شاعران برجسته و نامدار شعر کشور، 12 الی 15 دی ماه در خمین برگزار می‌شود. افتتاحیه این رویداد را در اراک داشتیم و دوازدهم که سالگرد شهادت سردار سلیمانی هم بود، شب شعر «روایت حبیب» با حضور شعرای برجسته کشور و اجرای متفاوتی در زورخانه شهرداری اراک برگزار شد.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری تصریح کرد: در این اردوی تخصصی جلسات مختلفی با حضور شاعران پیش‌بینی شده که به کلاس‌های آموزشی تخصصی پیرامون «شعر در نگاه امام»، «زبان ما، زبان امام»، «سیره عملی امام»، «امام در آینه شعر معاصر»، «کارگاه سرود و ترانه انقلاب اسلامی» و «شعر بانوان انقلاب اسلامی» می‌پردازد. همچنین کارگاه‌های نقد شعر برگزار می‌شود که شعرای جوان شعرهای خودشان را در حوزه انقلاب و حضرت امام می‌خوانند و مورد نقد و بررسی اساتید و چهره‌های شاخص قرار می‌گیرد؛ که سه کارگاه در این چند روز پیش‌بینی شده است.

وی افزود: ما بازدیدهایی از بیت حضرت امام در خمین و نمایشگاه‌های برگزار شده توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام داریم و همچنین بازدید از شهر خمین، و چهارشنبه «شب شعر فاطمی(س)» برگزار می‌شود که در این شب شعر به ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر، ولادت حضرت امام و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخته خواهد شد. این شب شعر با حضور اساتید برجسته‌ای از جمله علی‌محمد مؤدب، قادر طراوت‌پور، مبین اردستانی، سید وحید سمنانی، محمود حبیبی و کاظم رستمی ساعت 6:30 شب در سالن آمفی تئاتر قدس ایران بیت تاریخی امام خمینی(س) برگزار می‌شود.

عرفان‌پور اظهار داشت: همچنین شب شعر بزرگی هم به نام «باده عشق» ان شاء الله پنجشنبه ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر در سالن قدس ایران برگزار می‌شود. این شب شعر هم با حضور اساتید برجسته خواهد بود؛ از جمله علیرضا غزوه، عبدالجبار کاکایی، علی‌محمد مؤدب، عباس محمدی، امید مهدی‌نژاد، علیرضا سمیعی، حسنا محمدزاده و کاظم رستمی.

وی تأکید کرد: در این رویداد تعداد قابل توجهی از شعرای کشور به خمین تشریف می‌آورند و خمین به عنوان مهد انقلاب اسلامی و پایگاه جدی حوزه فرهنگ انقلاب اسلامی، مورد توجه ما است که ان شاء الله بتواند شعر انقلاب اسلامی هم یکی از پایگاه‌های اصلی خودش را در شهر خمین بشناسد و این رفت و آمد شعرای شاخص به خمین در رویدادهای مختلف تداوم و استمرار داشته باشد.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در پایان گفت: از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، بیت حضرت امام در خمین و حوزه هنری استان مرکزی تشکر می‌کنیم که در کنار شهرستان ادب کمک کردند تا این اتفاق به خوبی برگزار شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.