بهروز اکرمی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 12 نفر از این افراد در روزهای گذشته و 6 نفر در روز جاری اقدام به نام نویسی کرده اند.
وی ادامه داد: از مجموع 6 نفری که در روز جاری ثبت نام خود را انجام دادند ، سه نفر در وزارت کشور و سه نفر در حوزه انتخابیه غرب هرمزگان نام نویسی کردند.
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان اضافه کرد: روز گذشته به دلیل اشتباه ستاد انتخابات کشور تعداد افراد ثبت نام کننده برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در غرب استان یک نفر بیشتر اعلام شد.
معاون سیاسی ، امنیتی ،انتظامی و اجتماعی استاندار هرمزگان ابراز داشت: تعدادی از کاندیداهای دوره های قبل مجلس شورای اسلامی در بین ثبت نام کنندگان حضور دارند.
وی افزود: نام نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی که از هشت اسفند آغاز شده تا 14 اسفند ادامه می یابد.
به گفته اکرمی، تنها افرادی که در دوره قبل در شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک رای داده اند و یا مهر انتخابات مجلس دهم در شناسنامه آنها ثبت نشده است می توانند در این انتخابات رای دهند.
در هرمزگان سه انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس برگزار می شود که برای شوراهای روستا یکهزار و 466 و شوراهای شهر 520 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
برای انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان هرمزگان یکهزار و 986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب استان هرمزگان 377 شعبه پیش بینی شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت سال 96 برگزار می شود.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه ، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر است که از این تعداد 130 هزار نفر در شهرستان بندرلنگه حضور دارند.
این حوزه دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است.
شهرستان بندرلنگه در 240 کیلومتری ، بستک در 210 کیلومتری و پارسیان در 500 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.
3219/6048
خبرنگار: عزت الله معمار باشی ** انتشار دهنده : خلیل تنیده
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.