فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه اعلام کرد: شمار شناورهای صیادی آتش گرفته بامداد امروز(جمعه 23 خرداد) در بندرگاه صیادی بندرکنگ به 11 فروند شناور صیادی رسید.

در حالی که خبر اولیه از آتش سوزی هفت فروند شناور صیادی در بندرلنگه حکایت داشت، فرمانده پایگاه دریابانی بندر لنگه شمار این شناورهای آتش گرفته را 11 فروند اعلام کرد.

به گزارش جماران، سرهنگ امین خسروی با اعلام اینکه شناورهای آتش گرفته در بندرلنگه 11 فروند بوده است، گفت: چهار فروند از این لنج‌ها به صورت ۱۰۰ درصد، یک فروند ۹۰ درصد و سه فروند دیگر حدود ۶۰ درصد خسارت دیده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از شناورها بیمه نبودند، بیان داشت: ۳ قایق صیادی نیز در این حادثه در آتش سوخت و غرق شد.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه اظهارداشت: آتش سوزی ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه پنجشنبه شب آغاز شد و حدود ساعت یک و ۴۵ پنج دقیقه بامداد جمعه خاموش شد.

خسروی ادامه داد: اتصالی برق در یکی از شناورها و آشپزی خدمه یکی از شناورها  احتمال علت شروع آتش سوزی است که در حال بررسی است.

وی گفت: این آتش سوزی با تلاش و همت مرزبانان شهرستان بندرلنگه، آتش‌نشانی‌های منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، شهرداری بندرلنگه، شهرداری بندرکنگ و آتش‌نشانی فرودگاه بندرلنگه خاموش شد.

فرمانده پایگاه دریابانی بندرلنگه یادآورشد: این آتش سوزی خسارت جانی و مصدوم نداشت، اما اگر به موقع اقدام نمی‌شد، ۶۴۰ لنج صیادی، تجاری و قایق که در این اسکله بود دچار آتش سوزی می‌شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.