مسوول مدیریت بحران شهرداری بندرعباس شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سفرها زمان رسیدن نیروهای خدماتی به محل‌های مورد نیاز جهت رفع مشکل بالا برده است.

حمیدرضا حیدری پوری ادامه داد: همچنین وجود اشکال در زیرساخت‌های شهری بندرعباس را می پذیریم که درصدد رفع آنها نیز هستیم.

وی اضافه کرد: یک هزار نفر نیروی خدماتی در سطح شهر بندرعباس در حال خدمت دهی برای بازگشایی معابر دچار آبگرفتگی شده هستند و در حال حاضر سه نقطه شهر شامل روبه‌رو امامزاده سید مظفر، چهار راه استانداری و یک نقطه دیگر بیشترین چالش را در این زمینه دارند.

وی ابراز داشت: بیشترین میزان بارش‌ها با ۲۸ میلیمتر در بندرعباس باریده و احتمال دارد این بارش‌ها تا فردا ادامه یابد.

این بارندگی که ازپیش از ظهرشنبه آغاز شده و همچنان ادامه دارد همچنین در شهر بندرعباس موجب آب گرفتگی و راه بندان خیابانها وکوچه های این شهر شد و مشکلاتی برای رفت آمد و ترافیک برای مدتی بوجود آورد.

شهر بندرعباس بدلیل نبود زیر ساخت های لازم  ازجمله هدایت سیلاب و بن بست هایی ناشی از ساخت وساز وبرخی خیابانهای بدون آبراه به هنگام بارندگی همواره در معرض سیلاب قرار دارند ومردم با مشکل جدی مواجه می کند.

 هم اکنون برخی از محله های پایین دست و کنار مسیر سیلاب دچارآب گرفتگی شده و مردم از شرایط مناسبی برخوردار نیستند که انتظار می رود شهرداری یکبار برای همیشه مشکل اینگونه واحدهای مسکونی  و سیلابی شدن معابر را رفع کند.

به هنگام بارندگی کارگران شهرداری برای رها سازی معابر از سیلاب و رفع موانع بایستی ساعتها در وسط خیابان وکوچه در گل ولای وفاضلاب تا سرحد مرگ مشغول کار می شوند که اینکار می تواند قبل از بارندگی مسیرهای باران آزاد شود.   

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان درهمین زمینه گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته اقصی نقاط استان امروز شنبه و یکشنبه شاهد فعالیت یک سامانه ناپایدار جوی است که با وزش باد شدید، رعد و برق، رگبار پراکنده باران و در برخی نقاط با تگرگ همراه خواهد بود.

علیرضا صفا ایسنی بیان داشت: در نتیجه فعالیت این سامانه، آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده‌ها، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی نیز در پاره‌ای از نقاط هرمزگان پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی بارش تگرگ، به منظور جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی مردم از پارک کردن خودروهای خود در فضای باز خودداری کنند.

صفا ایسنی ضمن درخواست از مردم هرمزگان مبنی بر عایت نکات ایمنی، افزود: با توجه به ورود این سامانه بارشی به استان مردم تا حد امکان از تردد غیر ضروری و استقرار در مناطقی که احتمال آبگرفتگی دارند، خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش بینی شده از فرمانداران، بخشداران، شهرداران، دهیاران و دستگاه های متولی استان انتظار می‌رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ نمایند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.