نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: نباید به بهانه تشویش اذهان جلوی حرکت خود جوش جوانان مومن و حزب اللهی را در مبارزه با مفاسد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده ادامه داد: مبارزه با فساد به سلامت جامعه اسلامی  کمک کرده و تولید را رونق می‌بخشد است و اگر بنا باشد با حرکت‌های ضد فساد برخورد شود دستگاه قضا نباید کاری انجام دهد.

وی ادامه داد: باید از خبرنگار و خبرنگارانی که مفاسد را رصد و اعلام می کنند تقدیر شوند که این به کاهش فساد منتهی می شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اشاره کرد: خبر می‌تواند صدق یا کذب باشد که دستگاه‌های نظارتی باید به بررسی موضوع اعلام شده پرداخته و نتیجه را به مردم گزارش دهند.

وحدت برای جامعه اسلامی یک استراتژی است

امام جمعه بندرعباس ضمن تبریک هفته وحدت به آحاد مسلمانان ابراز داشت: امروز به هفته وحدت به عنوان چراغ راهنما و نمادی که نشان دهنده مسیر است نیاز دارد

وی ادامه داد: وحدت برای جامعه اسلامی یک استراتژی برای هم‌افزایی ظرفیت مومنان جهت رسیدن به قله های سعادت و خوشبختی انسان است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده خاطر نشان کرد: برخی تصور می کنند وحدت جامعه اسلامی به معنای دست برداشتن پیروان مذاهب مختلف از اعتقادتشان است.

امام جمعه بندرعباس افزود: اما وحدت به معنای زندگی پیروان مذاهب اسلامی در کنار هم و با حفظ و احترام به اعتقادات های یکدیگر است.

وی اشاره کرد: امروز بزرگترین بحران‌ها و جنگ ها در جهان اسلامی جریان دارد که آیا اگر بصیرت و وحدت وجود داشته باشد دشمن قادر به ایجاد جنگ و نزاع بین مسلمانان خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده گفت: استعمار پیر ( انگلیس) ساختار کشورهای اسلامی را به گونه ای ایجاد کرده که در آن زخم هایی کهنه ایجاد کرده تا زمینه نزاع و درگیری همیشه فراهم باشد.

سطح دسترسی به مشروبات الکلی کاهش یابد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای جلوگیری از شیوع مصرف مشروبات الکلی در جامعه همه اعم از نخبگان و مسوولان و مردم نقش و وظیفه دارند، انتظار می رود روحانیان، دانشگاهیان و معلمان مشکل‌ها و معضل‌های مصرف مشروبات الکلی که حتب بر نسل هم تاثیر منفی دارد را بیان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین گفت: شرایط روز به روز به سمتی می رود که خطر این مشروب حتی افراد کم سن و سال و خانواده های متدین را هم تهدید می کند.

امام جمعه بندرعباس اضافه کرد: قبح گناه و زشتی مصرف مشروب الکلی در جامعه از بین نرود، رسانه ها وارد میدان شوند، افرادی که شرب خمر می‌کنند در تنگنا قرار گیرند که در گذشته راه‌های آنرا بیان کردم.

وی  تصریح کرد: باید سطح دسترسی به مشروب الکلی را پایین آورد، عوامل محرک آن مانند بیکاری کاهش یافته و تفریح‌های سالم فراهم شده و اوقات فراغت افراد با برنامه های سالم پر شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.