به گزارش ایرنا، سردار عزیزالله ملکی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار در داشت: در همین مدت زمان 74 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق توقیف و 218 میلیارد و 789 میلیون ریال انواع کالای قاچاق کشف و ضبط شد.
وی بیان داشت: عمده کالاهای قاچاق کشف شده شامل سیگار، لوازم صوتی و تصویری، لوازم آرایشی، مواد غذایی، البسه، سوخت، لوازم خانگی، دام قاچاق و برخی اقلام دیگر است.
فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: طی این مدت 114 فقره پرونده قاچاق کالا در هرمزگان تشکیل شد که 18 مورد آن بالای یک میلیارد ریال است.
سردار ملکی با اشاره به تاثیر سوء قاچاق کالا و ارز بر اقتصاد و تولید ملی، تاکید کرد: با متخلفان با جدیت و در چارچوب قانون برخورد می شود و به هیچ کس اجازه بی نظمی و فعالیت مجرمانه داده نخواهد شد.
وی ضمن تشکر از تعامل خوب مردم با نیروی انتظامی از آنها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک قاچاق مراتب را برای پیگیری در اسرع وقت به پلیس 110 اطلاع دهند.
استان هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در سواحل 2 پهنه دریایی خلیج فارس و دریای عمان و فراهم بودن زیرساخت های فرامرزی و داشتن مرزهای طولانی و انجام بیش از 60 درصد تجارت خارجی کشور از این استان، همواره مورد توجه قاچاقچیان جهت انجام فعالیت های قاچاق بوده است.
هرمزگان با 103 هزار کیلومتر مربع وسعت و 13 شهرستان، دارای راه هوایی، ریلی، دریایی و جاده ای است که بندر شهید‌ رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران یکی از بندرهای مهم استان به شمار می آید.
موقعیت ویژه هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد استان شود.
7198/6048
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.