«رضا معینی مقدم» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این محموله صادراتی نخستین‌ تجربه صادرات واحد پرورش ۶۰۰ قطعه‌ای شترمرغ در شازند است که بستر را برای تقویت بازاریابی خارجی و صادرات این پرنده گسترد.

وی ادامه داد: این شترمرغ ها برای بازاریابی و معرفی محصولات تولیدی شهرستان شازند در بازارهای خارجی صادر شده و بر اساس برنامه‌ریزی صادرات این محصول به سایر کشورهای منطقه در دستور کار قرار دارد.

 رییس شبکه دامپزشکی شازند خاطرنشان کرد: تکیه بر صادرات در پرورش شترمرغ علاوه بر ارزآوری برای استان مرکزی و شهرستان شازند، افزایش تولید و اشتغال‌زایی را رقم می‌زند.

معینی مقدم یادآورشد: ۴۵ هزار تن بچه ماهی زنده در قالب ۹ محموله امسال با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان شازند به خارج از کشور صادر شده‌است.

وی ادامه داد: ۹۶ تن پودر گوشت نیز امسال با نظارت دامپزشکی استان مرکزی از شهرستان شازند به خارج از کشور صادر شده‌است.

رییس شبکه دامپزشکی شازند حاطرنشان کرد: یک میلیون و ۲۹ هزار و ۸۲۰ قطعه جوجه یک روزه و پنج میلیون و ۳۸۰ هزار قطعه تخم چشم زده ماهی قزل‌آلای نیز با نظارت شبکه دامپزشکی از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده‌است.

یک  مرکز مایه‌کوبی، ۲ داروخانه دامپزشکی، ۲ واحد درمانگاه تمام وقت، سه دامپزشک نیمه وقت، یک کشتارگاه صنعتی طیور و ۲ کشتارگاه دام بخش خصوصی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شازند در این شهرستان فعال است.

۶۰ واحد پرورش طیور شامل ۲ واحد مرغ تخمگذار و ۵۸ واحد پرورش مرغ گوشتی در شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.