سید«علی آقازاده » روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از دره گردوی اراک در گفت و گو با ایرنا افزود: کشت این گیاهان در راستای حفظ و افزایش ظرفیت‌های گردشگری، حفظ منابع آبی، جلوگیری از فرسایش  و افزایش سطح سفره های زیر زمینی این منطقه انجام می شود.

وی ادامه داد: ۱۹ هزار اصله نهال از ابتدای سال جاری تا کنون توسط اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی در دره گردوی اراک کاشته شده و ۳۰ هزار اصله از محل اعتبارات ملی و ۵۰ هزار اصله از محل اعتبارات استانی تا پایان امسال در این منطقه کاشته می شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در کنار منابع طبیعی در کاشت این نهال ها تلاش کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۹ هزار اصله نهال از ابتدای سال جاری تا کنون توسط این اداره کل در دره گردوی اراک کاشته شده و کاشت ۸۰ هزار اصله نهال با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه استان از محل اعتبارات ملی و استانی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

«عبدالحسین محمدی» افزود: عملیات اجرایی ساخت ۶ هزار متر مکعب مخزن ذخیره سازی آب برای تامین آب مورد نیاز این درختان در منطقه دره گردوی اراک آغاز شده و امید است با هماهنگی مدیران استانی زمینه افزایش این ظرفیت در منطقه فراهم شود.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.