فرماندار الیگودرز از بازداشت و قرنطینه اجباری افراد ناقل کرونا در صورت عدم رعایت قرنطینه خانگی خبر داد.

فرماندار الیگودرز گفت: افراد ناقل کرونا در صورتی که قرنطینه خانگی را رعایت نکنند بازداشت و قرنطینه اجباری می شوند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ماشاالله نعمتی روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا با اشاره به تجهیز و آماده شدن محل قرنطینه توسط اداره هلال احمر شهرستان اظهار داشت: یکی از دلایل شیوع و گسترش ویروس کرونا عدم رعایت قرنطینه خانگی توسط افراد دارای تست مثبت کرونا است که در این راستا در اجرای مصوبات ستاد کرونا ، کمیته ای متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و بسیج جهت شناسایی و قرنطینه اجباری این افراد در نظر گرفته شده است.

فرماندار الیگودرز با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان الیگودرز افزود: با توجه به بستری  ۹۰ نفر در بیمارستان شهید ولیان الیگودرز و نظر به تکمیل بودن ظرفیت بیمارستان، متاسفانه ۴۰ بیمار نیز بستری موقت هستند و این افراد روزانه جهت معاینه و اخذ دارو به بیمارستان شهید ولیان مراجعه و منتظر خالی شدن تخت کرونا جهت بستری شدن هستند.

وی با اشاره به شرایط حاد شهرستان گفت: از همه شهروندان می خواهیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی به سلامت خود و دیگران احترام بگذارند.

صالحی دادستان الیگودرز نیز در این جلسه گفت: افرادی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکنند، مطابق ماده ۶۸۸ قانون، تهدید علیه بهداشت عمومی موجب به خطر افتادن سلامت مردم و مرتکب جرم شده اند، لذا پس از مراحل درمان بیماری کرونا بلافاصله با آنها به شدت برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.